Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13115
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#526 Post autor: lis23 » śr gru 13, 2023 12:17 pm

Pawel P. pisze:
czw gru 07, 2023 12:40 pm
Słabe. I źle wróży naszemy rynkowi, być może u nas za mało płyt się sprzedaje i inni zrobią podobnie.

Pytanie, czy to oznacza, że szybko znikną z rynku także wcześniej wydane tytuły, na zasadzie "a co będziemy dotłaczać".
Media Markt już nie sprzedaje ani filmów na nośnikach fizycznych, ani płyt cd, w Empikach są głównie płyty DVD, dobry odtwarzacz UHDBD też ciężko kupić w marketach, wydaje się, że serwisy VOD zdominowały nasz rynek.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#527 Post autor: Adam » śr gru 13, 2023 15:08 pm

tylko, że to co napisałeś nie ma znaczenia w tym aspekcie, bo to były decyzje suwerenne prywatnych sklepów/firm - po prostu postanowiły nie sprzedawać. a mogły by.

a tutaj chodzi o to, że wytwórnia filmowa zdecydowała, że na kraj zwanym Polską nie będzie wydań ich produkcji i choćby ktoś chciał to sprzedawać, to nie będzie miał co.
Wcześniej to samo spotkało Australię oficjalnie i bodaj Meksyk. Kolejne kraje dołączą w połowie 2024.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13115
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#528 Post autor: lis23 » śr gru 13, 2023 15:35 pm

A czy Sony też już u nas nie wydaja filmów na płytach? "Spider Man No Way Home" już się nie kupi na 4K UHDBD, mając poprzednie dwie części w tym formacie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#529 Post autor: Adam » śr gru 13, 2023 16:29 pm

wydaje mi się, że tutaj zrezygnował dystrybutor a nie wytwórnia, a nie ma chętnego do przejęcia.
ja się nie dziwię :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13115
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#530 Post autor: lis23 » pt gru 15, 2023 09:12 am

Pewną alternatywą, choć ułomną jest zakup filmów, np. ze sklepu Amazon - teraz kupiłem oba filmy "Paw Patrol" w 4K z HDR a pierwszy film był na HBO MAX i na Netflixie tylko w HD. Tutaj przynajmniej film ma się na zawsze, tylko jakość nie jest taka sama jak na płycie, gdy wypożyczyłem tam tych nowych "Trzech Muszkieterów" w HD to jakość obrazu wołała o pomstę do nieba, nawet na PC a co dopiero na tv 4K 55 cali.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ