NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#331 Post autor: lis23 » pn kwie 10, 2017 18:54 pm

Thor na widok Hulka:

- Tak! My się znamy, to kolega z pracy ;)

Thor wreszcie nie wygląda jak lala tylko jak skrzyżowanie Maximusa z Williamem Wallace'm :)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#332 Post autor: Koper » pn kwie 10, 2017 19:33 pm

Widzę, że kto by nie reżyserował, to musi być napaćkane CGI, błyszczące, kiczem zalatujące... :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#333 Post autor: lis23 » pn kwie 10, 2017 20:10 pm

A jak ma wyglądać? Toi nie DC i nie film Nolana ;)
Film z akcją na obcej planecie bez CGI? - Swoją drogą, lepsze kiepskie CGI od kiepskiej charakteryzacji/ludzi poprzebieranych w gumowe kostiumy, itp. bo teraz to wszystko wyłazi na wierzch. Film chyba będzie utrzymany w stylu "Strażników Galaktyki" i do mnie to akurat przemawia, gdyż SG to najlepszy film Marvela.
Swoją drogą - nie ma humoru - źle, jest humor - również źle. Ludziom się nie dogodzi ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#334 Post autor: Wojteł » pn kwie 10, 2017 21:54 pm

Pierwszy Thor, na którego mam ochotę iść - looks like fun
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#335 Post autor: lis23 » pn kwie 10, 2017 22:30 pm

Ten film wyraźnie nawiązuje nie tylko do "Strażników Galaktyki" co do "Flasha Gordona" z muzyką Queen, a tamten film był bardzo kiczowaty, więc w tej konwencji kicz jest wymagany, bo to jest element konwencji.
Podobnie mam z "Hellboyem" Del Toro, który ma kiczowate efekty, które też są częścią konwencji, dzięki czemu ten film ma taki Europejski i niezależny charakter.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#336 Post autor: Koper » pn kwie 10, 2017 23:12 pm

lis23 pisze:
pn kwie 10, 2017 20:10 pm
Film z akcją na obcej planecie bez CGI? -
A kto powiedział że ma być bez CGI? Forrest Gump miał CGI a nie był taki napaćkany.
lis23 pisze:
pn kwie 10, 2017 20:10 pm
Swoją drogą, lepsze kiepskie CGI od kiepskiej charakteryzacji/ludzi poprzebieranych w gumowe kostiumy
Teza zgoła kretyńska. Lepszy kiepski schabowy niż kiepski mielony?
lis23 pisze:
pn kwie 10, 2017 20:10 pm
bo teraz to wszystko wyłazi na wierzch. Film chyba będzie utrzymany w stylu "Strażników Galaktyki" i do mnie to akurat przemawia, gdyż SG to najlepszy film Marvela.
Wolę Ant-Mana, przynajmniej za te kilka scenek, które się ostały po Wrightcie. Ale SG też mogą być. Niemniej bycie najlepsym Marvelem to takie bycie filmem max gdzieś między trzecią a piątą setką moich ulubionych. :P
lis23 pisze:
pn kwie 10, 2017 20:10 pm
Swoją drogą - nie ma humoru - źle, jest humor - również źle. Ludziom się nie dogodzi ;)
A czy ja psioczyłem na humor? Ty umiesz ze zrozumieniem czytać? O humor jestem spokojny, o ile nie wtrącali się Waititiemu przesadnie w film, to dobre gagi będą na pewno. Niemniej wizualnie wygląda to strasznie, jak gra komputerowa.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#337 Post autor: lis23 » pn kwie 10, 2017 23:29 pm

"Forest Gump" to trochę chybiony przykład, gdyż tam CGI spełnia zupełnie inne zadania, niż tu - tam wystarczyło po prostu coś podoklejać, poprzeklejać, itp. tutaj trzeba tworzyć całe światy, nowe rasy, itp. Zawsze efekty imitujące rzeczywistość są dosyć proste, to te fantazyjne stanowią wyzwanie.

"Ant Mana" też lubię, ma taki Meksykański charakter a swoją budową nawiązuje też troszkę do :"Maski Zorro" (stary mistrz uczy młodego i tym razem
Spoiler:
) ale jednak SG to dla mnie Gwiezdne Wojny XXI wieku - tym bardziej, że tych bohaterów nikt nie znał a robienie filmu o gadającym szopie i drzewie dla wielu było pomysłem absurdalnym.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#338 Post autor: Wojteł » wt kwie 11, 2017 01:16 am

Wolę Ant-Mana, przynajmniej za te kilka scenek, które się ostały po Wrightcie. Ale SG też mogą być. Niemniej bycie najlepsym Marvelem to takie bycie filmem max gdzieś między trzecią a piątą setką moich ulubionych.
A mi się właśnie m.in z tego powodu nie podobał. Tzn. po pierwsze na tym etapie te origin story Marvela są nudne i identyczne do porzygu. Po drugie, w uniwersum, którym co jeden villain, to słabszy, stworzyć aż tak beznadziejny czarny charakter to też pewien wyczyn. I po trzecie, te sceny, które zostały po Wrightcie działały na mnie trochę w taki sposób "patrz, o ile lepszy film mógłbyś mieć, jakby nie wyjebali reżysera bo miał za dużo własnego pomysłu" :cry:

https://www.youtube.com/watch?v=cg76d6HrHnI
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#339 Post autor: lis23 » wt kwie 11, 2017 12:57 pm

Ja tam wolę już dobrze zbudowanych bohaterów niż czarne charaktery. Co z tego, że w TDK mamy świetnego Jokera, skoro Batman tam prawie nie istnieje? U Marvela są przynajmniej fajni bohaterowie a zawsze będzie ktoś, komu trzeba dokopać ;) Swoją drogą, porządny willian zawsze chce zniszczyć świat więc nie ważne kto nim będzie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#340 Post autor: Koper » wt kwie 11, 2017 19:00 pm

lis23 pisze:ale jednak SG to dla mnie Gwiezdne Wojny XXI wieku
Przecież w XXIw. nakręcono Gwiezdne Wojny i to nie jedne... :mrgreen:
A fabuła SG jest tak samo nudna i licha jak całej reszty Marveli niestety. Jakiś tam banalny złoczyńca, wymyślony na szybkiego artefakt, który może zniszczyć świat czy co tam było... w sumie nie pamiętam z kim oni walczyli i po co, gdyby nie barwni bohaterowie, to kompletnie by się z tego nic nie pamiętało.
Wojtek pisze:Tzn. po pierwsze na tym etapie te origin story Marvela są nudne i identyczne do porzygu.
Ale to dotyczy 100% Marveli właśnie, więc chyba nie ma co za ten aspekt jakiegokolwiek "odcinka" ich sagi wyróżniać in plus lub in minus.
Wojtek pisze:te sceny, które zostały po Wrightcie działały na mnie trochę w taki sposób "patrz, o ile lepszy film mógłbyś mieć, jakby nie wyjebali reżysera bo miał za dużo własnego pomysłu" :cry:
Szklanka do połowy pełna / pusta... no ok, nawet nie do połowy, ale coś tam w niej zostało. A inne Marvele to szklanki puste. Całkowicie. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#341 Post autor: Gieferg » wt kwie 11, 2017 21:04 pm

Wyblakłe kolory i plastikowe CGI - gdyby nie to, mógłbym powiedzieć, że się jaram, a tak, no cóż, pewnie do kina pójdę, ale naprawdę mnie drażni to, że tak marnie to wygląda od strony wizualnej.

A co do Ant-Mana - kino odpuściłem bo zwiastuny mi nie podeszły, potem obejrzałem na BD. Jeden z najsłabszych marveli jak dotąd, choć na ocenę ma tu wpływ to, że zwyczajnie nie lubię tej postaci czy też raczej pomysłu na postać/moce, a już zwłaszcza tej możliwości, z której skorzystał w Civil War.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#342 Post autor: lis23 » śr kwie 12, 2017 18:25 pm

A moim zdaniem, Ant Man został świetnie wykorzystany w "Civil War" oraz jego fanowski stosunek do reszty członków Avengers. Moce też ma ok i jest to jeden z założycieli oryginalnej grupy Avengers (swoją drogą, obecnie w komiksach Marvela szykuje się kolejne wielkie wydarzenie: wszyscy bohaterowie vs
Spoiler:
).
Co do CGI - ILM pracuje obecnie chyba nad trzema filmami Marvela, Transformersami i "The Last Jedi" a do premiery filmu jeszcze pół roku, więc poprawią.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#343 Post autor: lis23 » pn kwie 17, 2017 23:51 pm

Obrazek

Chyba druga część "Strażników Galaktyki" na tyle spodobała się włodarzom Disneya, że James Gunn zapowiedział, iż napisze scenariusz i wyreżyseruje część trzecią - pierwszy taki przypadek u Marvela.

https://naekranie.pl/aktualnosci/oficja ... dy-1800868
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#344 Post autor: lis23 » wt maja 09, 2017 11:45 am

"Hellboy" od nowa i z kategorią R:

https://naekranie.pl/aktualnosci/bedzie ... tu-1843280
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
sznurek066
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 17, 2016 02:32 am

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-2016)

#345 Post autor: sznurek066 » pn maja 15, 2017 00:03 am

Jestem ciekaw jak wyjdzie ten hellboy, szkoda że del toro nigdy nie zakończy swojej trylogii bo o ile pierwsza część mi nie podeszła to druga już jak najbardziej.

ODPOWIEDZ