Muzyka filmowa - Forum FilmMusic.pl

muzyka filmowa i nie tylko...
Dzisiaj jest czw sty 18, 2018 08:48 am

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 123 24 25 26 2729 Następna
Autor Wiadomość
+ W.A. Mozart +
Awatar użytkownika

Oki, ale to nie prawda, że nie ma bohaterów nie amerykańskich i Luc zapomniał np. o Captainie Britania i gdyby Francuzi chcieli to też mogliby jakiegoś superbohatera stworzyć (z drugiej strony, małpowanie amerykańskiego komiksu zahacza o parodię - vide Biały Orzeł ;)).

Komiks Europejski różni się od tego amerykańskiego - tamten skupia się na superbohaterach, co dla Europejczyka może być niezrozumiałe. Komiks Francuski, Belgijski czy nawet Polski to Asterix, Thorgal, TinTin, Smerfy, Hugo, Kajko i Kokosz, Kleks, Tytus, Romek i Atomek, itp. i to też bywa niezrozumiałe na rynku amerykańskim - "Przygody TinTina" Spielberga.

Obie strony chyba nie rozumieją, że komiks to bardzo szerokie spektrum i nie ogranicza się tylko do super hero i nie super hero.

A co do Capa:

Obrazek

;)

John Williams
Awatar użytkownika

Come on Lisu, a gdzie byli superbohaterzy w takim Sin City, które odniosło kasowy i artystyczny? Amerykanie są zdolni pojąc i lubić komiksy nie kręcące się w okół superbohaterów, a Tintin Spielberga był po prostu kolejnym jego takim sobie filmidłem - IMO był bardziej udany i przygodowy niż czwarty Indiana Jonesa, ale generalnie to chyba nie najlepiej świadczy o poziomie filmu o detektywie, jeśli widz jest w stanie rozgryzać kolejne zagadki na 15 minut przed głównym bohaterem :P

+ W.A. Mozart +
Awatar użytkownika

Mi się akurat "Tin Tin" podobał i chętnie bym zobaczył ciąg dalszy, a krytyka fabuły to chyba do autora komiksów, a nie do Spielberga? W końcu to komiks dla raczej młodszego widza, a nie jakiś wielki kryminał. Film jest świetny od strony realizatorskiej, ma fajne sceny akcji i dobrą muzykę.

A filmów na podstawie komiksów nie będących super hero było więcej, chociażby "300" czy "Droga do Zatracenia".

Tak mógłby wyglądać komiksowy plakat "Infinity War":

Obrazek

A tak, gdyby Marvel miał prawa do większej ilości postaci:

Obrazek

John Williams
Awatar użytkownika

Cytuj:
Mi się akurat "Tin Tin" podobał i chętnie bym zobaczył ciąg dalszy, a krytyka fabuły to chyba do autora komiksów, a nie do Spielberga? W końcu to komiks dla raczej młodszego widza, a nie jakiś wielki kryminał. Film jest świetny od strony realizatorskiej, ma fajne sceny akcji i dobrą muzykę.
Adaptacje też mogą się różnic fabułą albo sposobem jej prezentacji. Zwłaszcza w przypadku Spielberga, który zazwyczaj dość luźno traktuje materiał źródłowy.
Cytuj:
A filmów na podstawie komiksów nie będących super hero było więcej, chociażby "300" czy "Droga do Zatracenia".
No to tym bardziej przeczy to Twojemu poprzednim postom :P

+ W.A. Mozart +
Awatar użytkownika

Mimo wszystko, większość komiksów jak i filmów na podstawie komiksów made in Hollywood to kino super hero ;)
Europejczycy mogliby się wziąć za "Thorgala' a nawet za "Hugo" ale skoro taki "Valerian" kosztował 200 milionów zielonych i chyba się nie zwróci, to chyba nie ma na co liczyć. Nasi chcieli kręcić kiedyś "Kajko i Kokosza" ale nic z tego nie wyszło, a zapewne skończyłoby się tak, jak ze średnimi Asterixami.

+ W.A. Mozart +
Awatar użytkownika

Komiks może nietypowy ale pojawiło się oficjalne zdjęcie całej obsady filmu "Kingsman Złoty Krąg":

Obrazek

Co ciekawe, w żadnym zwiastunie nie pojawił się jeszcze Elton John, więc nie wiadomo, kogo gra.

Szofer w RCP
Awatar użytkownika

Wow Wygląda świetnie :!: 8) Gdyby mi nikt nie powiedział, że zmienili aktora, to pomyślałbym, że to wciąż Perlman gra Hellboya :mrgreen:

Obrazek

James Horner
Awatar użytkownika

Lepsza jakość https://pbs.twimg.com/media/DJoToM3VoAAqLS1.jpg:large

Ogromna szkoda, że już definitywnie nie będzie zamknięcia trylogii od Del Toro, ale to wygląda świetnie, jak ma być "R", to może coś z tego będzie.

Szofer w RCP
Awatar użytkownika

Cytuj:

Ogromna szkoda, że już definitywnie nie będzie zamknięcia trylogii od Del Toro, ale to wygląda świetnie, jak ma być "R", to może coś z tego będzie.
O tym, że będzie R nie wiedziałem jeszcze bardziej zaostrzyłeś mój apetyt na ten film :D

+ W.A. Mozart +
Awatar użytkownika

O kategorii wiekowej "R" wiadomo już od początku, gdy ogłoszono ten projekt.
Może być ciekawie, może uchwycą klimat komiksów Migolii, ale zabraknie już tego baśniowego klimatu ze "Złotej Armii".
Jeszcze jedna fotka nowego Hellboya:

Obrazek

Z ciekawostek wokół MCU: James Gunn w wywiadzie podał dwie ciekawe wiadomości:

- Będą filmy "wokół" "Guardians of the Galaxy vol 3"
- Z "kolejnych filmów/sag" dowiemy się więcej o przeszłości Roicketa, która w MCU jest o wiele bardziej tragiczna, niż w komiksach.

Stan Lee powiedział też, że Marvel "pracuje" nad powrotem X-Men i Fantastycznej Czwórki do MCU.

Aha, anulowany scenariusz do "The Batman" Afflecka miał się wzorować na filmie "Gra" z Douglasem.

Ennio Morricone
Awatar użytkownika

Dobrze kojarzę, że tego Hellboya Neil Marshall kręci?

Szofer w RCP
Awatar użytkownika

Cytuj:
Dobrze kojarzę, że tego Hellboya Neil Marshall kręci?
Owszem.

Ustalono też datę premiery na 11 stycznia 2019. :D

Hans Zimmer
Awatar użytkownika

Nie wiem co stało na przeszkodzie aby tak jak z Loganem aby zrobić Hellboya 3 z eRką, ale z Perlmanem i od Del Toro? I tak jak prZy Spidermanie, to jest taki wygląd, że za wiele nie można go zmienić i tylko super geeky mogą coś tam widzieć. A więc ja nie wiem, po co reboot? :?

James Horner
Awatar użytkownika

Hellboye Del Toro kosztowały, a nie przynosiły zysków, dlatego nikt nie zainwestował w trzecią część, a ten reebot nie dość, że ma odświeżyć superbohatera, m.in. poprzez kategorię wiekową i większą wierność w stosunku do komiksów, to zrobią go za "grosze", podobnie jak zrobiono ostatnio z Dreddem, choć ten w ogóle się nie sprzedał.

+ W.A. Mozart +
Awatar użytkownika

I tutaj jest spora obawa, bo jeżeli film będzie bardzo tani, to będzie też bardzo słaby od strony wizualnej ... Prawdopodobnie większość akcji będzie się toczyć w ciemnych i niedoświetlonych lokacjach, co będzie budować klimat ale widz nic praktycznie nie zobaczy.
Trochę nie rozumiem, dlaczego filmy Del Toro aż tak się nie sprzedały? Swego czasu pierwszy "Hellboy" nie przypominał kina Hollywoodzkiego, tylko kino niezależne i nawet efekty starały się to imitować. Cóż, oby nie wyszło takie dno, jak kinowy "Spawn".

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 123 24 25 26 2729 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00