Pacific Rim

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Pacific Rim

#31 Post autor: Wawrzyniec » śr paź 16, 2013 10:21 am

Tomek pisze: Do jarania się dla 10-latków tylko i wyłącznie.
Plus dla wszystkich, którzy dalej mają w sobie coś z dziecka i dla tych którzy lubią wielkie mechy z japońskich anime. Przypominam, że Markowi też się film podobał, a tylko mnie się dostaje. :P
Tomek pisze:Ale pocieszę Wawrzka - score Ramina, szczególnie poza filmem, w którym ginie, to jedna z większych niespodzianek roku. Temat główny zjada swoją coolowością na śniadanie te pierdoły Tylera z IM3, a na dokładkę mamy jeszcze bardzo dobry temat emocjonalny związany z Japonką i kilka innych fajnych patentów :) Tak więc, Wawrzek, nie jest tak źle :D
Czemu na pociechę, czyżbym został mianowany fanbojem Ramina? :P Ale OK cieszę się z tej opinii i jeżeli można z chęcią bym ją zobaczył czy to pod mą recenzję, czy w temacie muzycznym, co by i inni uwierzyli. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Pacific Rim

#32 Post autor: Tomek » śr paź 16, 2013 11:31 am

Wawrzyniec pisze:Plus dla wszystkich, którzy dalej mają w sobie coś z dziecka i dla tych którzy lubią wielkie mechy z japońskich anime. Przypominam, że Markowi też się film podobał, a tylko mnie się dostaje. :P


Powtarzasz frazesy z KMF-owego forum :P Tak samo ja pewnie mógłbym wymienić z kilka tytułów, które uważam, że aby je docenić trzeba "mieć coś z dziecka", a Ty pewnie ich nie trawisz (np. pewne produkcje z lat 80-ych), tak więc to niezwykle subiektywny argument. Jeszcze nie dawno tego typu popularną wymówką było "bo taka konwencja", teraz znowu "trzeba mieć coś z dziecka".

Poza tym jest jeszcze różnica, pomiędzy kinem, które ma być skierowane do dziecka i ono jest jego targetem, a kinem, które ma "wyzwolić w Tobie pierwiastek dziecięcy". Wg mnie targetem PR jest dziecko 10-13 letnie; ten sam target co Transformery. Ale ja wiem, że ciężko zbić z siebie ten budowany miesiącami hype, mega-nakręcanie się na forach, więc rozumiem Twoje obrony tego miałkiego tworu ;-)
Wawrzyniec pisze:Czemu na pociechę, czyżbym został mianowany fanbojem Ramina? :P Ale OK cieszę się z tej opinii i jeżeli można z chęcią bym ją zobaczył czy to pod mą recenzję, czy w temacie muzycznym, co by i inni uwierzyli. :wink:
Nie, po prostu chciałem Cię pocieszyć, że nie jestem znowu takim całkowicie poważnym hejterem, który nie rozumie dziecięcej/młodzieżowej konwencji ;-) Recenzja sama powinna się obronić i publiczny przyklask wcale nie jest potrzebny :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Pacific Rim

#33 Post autor: Koper » śr paź 16, 2013 19:38 pm

Wawrzyniec pisze:Plus dla wszystkich, którzy dalej mają w sobie coś z dziecka i dla tych którzy lubią wielkie mechy z japońskich anime. Przypominam, że Markowi też się film podobał, a tylko mnie się dostaje. :P
Marek chyba już otrzeźwiał, przemyślał sprawę i ze wstydu się tu nie udziela. :mrgreen:

A jak lubisz wielkie mechy to polecam Power Rangers. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pacific Rim

#34 Post autor: Marek Łach » śr paź 16, 2013 23:13 pm

Marek opinii o filmie nie zmienił i cały czas się pod swoimi wypowiedziami podpisuje. :P Za to Ramin już mi dawno wywietrzał z głowy.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Pacific Rim

#35 Post autor: Koper » czw paź 17, 2013 17:25 pm

Marek Łach pisze:Marek opinii o filmie nie zmienił i cały czas się pod swoimi wypowiedziami podpisuje. :P Za to Ramin już mi dawno wywietrzał z głowy.
No to ja się z tym:
Marek Łach pisze:to, gdzie ten film wygrywa to emocje i ekscytacja. Jeśli ktoś pamięta, jak przeżywał jako dzieciak dole i niedole takiego Daimosa, to w scenach walki Pacific Rim dostarcza moim zdaniem dokładnie tego samego - mieszanki zachwytu i grozy nad ogromem stron konfliktu. Wygląd kaiju z lovecraftowskimi inspiracjami Del Toro to jedna z najlepszych rzeczy, jakie widziałem w kinie SF i z czysto designersko-estetycznego punktu widzenia zjada według mnie na śniadanie wszystkie Avatary, Cloverfieldy, Dystrykty, Super 8, o Prometeuszach nie wspominając. Monstrualne to, niszczycielskie, budzące respekt i niewygodne, plugawe i bluźniercze - jakby to H.P. Lovecraft powiedział.
kompletnie nie zgadzam. Emocji to nie generuje żadnych dla mnie. To już jak gumowa godzilla z mothrą walczy i tekturowe makiety demoluje generuje chyba większe emocje, niż cyfrowe kaiju i cyfrowe jaggery niszczące totalnie wyludnione miasta (a nie, przepraszam: przez wszystkie demolki na ulicach mieliśmy jedną małą Japoneczkę, ale to we flashbackach ino). Wplatanie w Pacific Rim Lovecrafta to już w ogóle bluźnierstwo, za które powinni na stosie palić. ;) :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pacific Rim

#36 Post autor: Marek Łach » czw paź 17, 2013 18:09 pm

Co do emocji spierać się nie będę, bo to kwestia indywidualna i subiektywna, mnie TO akurat w Pacific Rim rusza - natomiast co do inspiracji Lovecraftem też nie zmieniam stanowiska, fajnie że jest ktoś taki jak Del Toro, który nawet w durnowatym blockbusterze przemyca takie detale, mimo że 99% jego kolegów po fachu by sobie tym głowy zupełnie nie zawracała. No ale to pasjonat, trochę geek tak naprawdę. ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Pacific Rim

#37 Post autor: Adam » czw paź 17, 2013 18:24 pm

ważne że będzie sequel , dziś potwierdził 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Pacific Rim

#38 Post autor: Koper » czw paź 17, 2013 18:54 pm

Właśnie czytam
Guillermo Del Toro zdradził, że pisze właśnie scenariusz kontynuacji "Pacific Rim"
i widzę, że będzie postęp, bo dwójka będzie mieć scenariusz. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Pacific Rim

#39 Post autor: Tomek » czw paź 17, 2013 23:31 pm

Ale on też (współ)napisał scenariusz do jedynki, więc raczej stagnacja :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Pacific Rim

#40 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 22, 2013 22:30 pm

Dla Kopra i innych krytykantów, którzy nie zrozumieli konwencji:

http://www.youtube.com/watch?v=fupWquPNoTc

Dokładnie tak ten film odbieram. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pacific Rim

#41 Post autor: Marek Łach » wt paź 22, 2013 22:38 pm

Haha, jeden z kumpli, z którymi byłem na seansie zrobił dokładnie takie samo "WHOA", gdy ten kaiju ujawnił, że ma skrzydła. :D

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Pacific Rim

#42 Post autor: Tomek » śr paź 23, 2013 00:18 am

Wawrzyniec pisze:Dla Kopra i innych krytykantów, którzy nie zrozumieli konwencji:
http://www.youtube.com/watch?v=fupWquPNoTc Dokładnie tak ten film odbieram. :)
Mi nie potrzeba Honest Trailers, żeby wiedzieć ten film to mega-efektowany głupot :)
Ale dzięki za linka, bo lubię ich szczere 'recenzje' :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Pacific Rim

#43 Post autor: Koper » śr paź 23, 2013 17:06 pm

Marek Łach pisze:Haha, jeden z kumpli, z którymi byłem na seansie zrobił dokładnie takie samo "WHOA", gdy ten kaiju ujawnił, że ma skrzydła. :D
A ja pomyślałem: "Mothra?!" :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ