Hobbit: The Desolation of Smaug

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Hobbit: The Desolation of Smaug

#286 Post autor: Wojteł » pn sty 27, 2014 18:49 pm

cptMichaaX pisze:
Kaonashi pisze:Akurat dla mnie Azog (w jedynce) to był obok efektów specjalnych największy epic fail tego filmu.
Dla mnie był jedyną rzeczą na której można było zawiesić oko. Oczywiście nie dorównuje Uruk-hai

Ano fakt, przystojny no i jakie ciałko :P mrrau!
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Hobbit: The Desolation of Smaug

#287 Post autor: WhiteHussar » pn sty 27, 2014 19:08 pm

Wojtek pisze:
cptMichaaX pisze:
Kaonashi pisze:Akurat dla mnie Azog (w jedynce) to był obok efektów specjalnych największy epic fail tego filmu.
Dla mnie był jedyną rzeczą na której można było zawiesić oko. Oczywiście nie dorównuje Uruk-hai

Ano fakt, przystojny no i jakie ciałko :P mrrau!

http://www.youtube.com/watch?v=gXC-jJhFaUI
Ten piękny ryk Uruk Hai - 1:20-1:26
I ta piękna reakcja Uruk-Hai w hemowym jarze - 2:45 -2:53
Jak można ich nie kochać? O wiele lepsi niż plugawe orki

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Hobbit: The Desolation of Smaug

#288 Post autor: Wojteł » pn sty 27, 2014 19:11 pm

Mi się przeżarli jak za młodu katowałem dwie wieże do upadłego. Poza tym lubię orków z Powrotu Króla za ich groteskowe deformacje, różnorodności i naprawdę plugawy wygląd. Nie to co ta bieda w Hobbitach.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Hobbit: The Desolation of Smaug

#289 Post autor: WhiteHussar » pn sty 27, 2014 20:40 pm

Wojtek pisze:Mi się przeżarli jak za młodu katowałem dwie wieże do upadłego. Poza tym lubię orków z Powrotu Króla za ich groteskowe deformacje, różnorodności i naprawdę plugawy wygląd. Nie to co ta bieda w Hobbitach.

W hobbicie są troszku za łagodni, ładni i mało brutalni. W powrocie króla, super był ten co wyglądał jak świnia, gdy frodo i sam byli przebrani za orków. Coś pięknego.

Hobbit to całkiem inna półka, zero mrocznych klimatów nie to co we Władcy. Moment gdy Froda, Sama, Pipina i Merrego goniły Nazgule gdy uciekali do Bree, coś niesamowitego!

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hobbit: The Desolation of Smaug

#290 Post autor: lis23 » wt sty 28, 2014 13:39 pm

Zacznijmy od tego, że " prawdziwy ", wymyślony przez Tolkiena Azog poległ w bitwie o Azanulbizar / pod bramą Morii / a w " Hobbicie " mamy tylko Bolga, jego syna? / sam już nie wiem, kto tu jest ojcem a kto synem / ale osobiście mi to nie przeszkadza a sam Azog dobrze wypada jako antagonista, Orków nie ma tu za dużo ale wyglądają ok, znacznie lepiej wyglądają Wargowie, w końcu przypominają wilki a nie hieny, wedle słów twórców efektów specjalnych, starali się, żeby w każdym filmie Orkowie, Gobliny, Trolle czy Wargowie wyglądali trochę inaczej, gdyż są to inne ich szczepy, inne plemiona.
W kwestii efektów specjalnych, kolorystyki, dużego użycia CGI i braku dużych makiet - Oficjalny Przewodnik po Filmie:
We Władcy Pierścieni takie miejsca jak Rivendell, Orthanc i Minas Tirith zostały odtworzone za pomocą wielkich, pieczołowicie rzeźbionych modeli. Jednak trójwymiarowy, 48 klatkowy Hobbit wymagałby użycia kolosalnych modeli, by dało się osiągnąć odpowiedni poziom szczegółowości obrazu. Hangary na tak wielkie plany zdjęciowe musiałyby przyjąć wręcz gigantyczne rozmiary.
... Ale jeśli jesteś aktorem i latasz po planie w kostiumie goblina, każda zmarszczka czy zagniecenie protezy albo sztucznej skóry, która nie porusza się tak jak naturalna, będzie wyglądała fatalnie. Skoro i tak poprawia się cyfrowo niepasujące elementy, to dlaczego po prostu nie zastąpić aktorów ich cyfrowymi wersjami.
jak więc widać, sposób kręcenia filmu wywarł na nim duże piętno, sam chętnie zobaczyłbym " Hobbita " kręconego w ten sam sposób co " Władca Pierścieni " ale rozumiem podejście twórców, bo skoro i tak musieliby ingerować cyfrowo w każdą klatkę filmu zawierającą makiety i ludzi przebranych za Orków, to taniej i szybciej było od razu zrobić to cyfrowo i na film jako adaptację, nie ekranizację, łączącą się ze wcześniej sfilmowaną trylogią nie narzekam, jako filmy podobają mi się bardziej niż taki " Powrót Króla ", w tym wypadku ciśnienie nie było tak wielkie i odstępstwa od oryginału tak mnie nie raziły jak wymysły Jacksona we WP.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ