Man of Steel

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Man of Steel

#16 Post autor: Agent » wt cze 11, 2013 09:03 am

Bardzo dobre recenzje Man of Steel - http://www.comicbookmovie.com/fansites/ ... s/?a=81307
Chodza plotki, ze MoS 2 jest potwierdzony przez Warner Bros, na stanowisku rezyseria ponownie Zack Snyder, a scenariusz pisze tez David S. Goyer - http://www.comicbookmovie.com/fansites/ ... s/?a=81295
David S. Goyer pisze scenariusz Justice League - http://www.comicbookmovie.com/fansites/ ... s/?a=81297

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Man of Steel

#17 Post autor: lis23 » wt cze 11, 2013 16:14 pm

Oby to nie były scenariusze pokroju TDKR ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Man of Steel

#18 Post autor: filold » wt cze 11, 2013 18:07 pm

Niech będą na poziomie TDK bez ostatnich 20-30 minut i wszystkie Avengersy, Iron Many i reszta będą mogły się pozwijać

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Man of Steel

#19 Post autor: Templar » czw cze 13, 2013 22:49 pm

Dali na początku parę fanbojskich recenzji, ale teraz to prawie każda kolejna jedzie mocno po filmie. Na RT już tylko 57% i ciągle spada, a na Metacritic 55/100, także tak jak się spodziewałem już kilka miesięcy temu - kupa :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Man of Steel

#20 Post autor: filold » czw cze 13, 2013 23:04 pm

Na RT Watchmeni mają 64%, na MC 56%, więc opinie amerykańskich krytyków interesują mnie średnio.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Man of Steel

#21 Post autor: Templar » czw cze 13, 2013 23:06 pm

No i słuszna ocena.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Man of Steel

#22 Post autor: filold » czw cze 13, 2013 23:07 pm

Nie zgodzę się, jeżeli chodzi o komiksowe adaptacje, to byli świetni.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Man of Steel

#23 Post autor: Adam » czw cze 13, 2013 23:11 pm

i gdzie teraz ci hejterzy co pisali, że film niby zmiecie Iron Mana 3? :lol: :lol: :lol: :lol: nieźle jadą po supermenku już :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Man of Steel

#24 Post autor: filold » czw cze 13, 2013 23:26 pm

Tyle, że porównując oceny, to nie widać już takiej przepaści, bo na RT Iron Man 3 ma średnią ocen 6.9, a MoS póki co 6.4. Czyli solidne 8/10 powinno z tego być + 1 punkcik wyżej za muzykę 8)

Poza tym litości, TDKR ma tam 8/10! To jakiś żart.

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Man of Steel

#25 Post autor: Agent » pt cze 14, 2013 13:29 pm

http://www.comicbookmovie.com/fansites/ ... s/?a=81542

Zarabiste, Iron 3 sie moze schowac 8)

Adam pisze:i gdzie teraz ci hejterzy co pisali, że film niby zmiecie Iron Mana 3? :lol: :lol: :lol: :lol: nieźle jadą po supermenku już :D
Oczywiście, że zmiecie ;)
Widzowie muszą się przekonać do nowej wizji, jak było w przypadku Batman Begins.
Jak zrobia Man of Steel 2 to dopiero będzie się działo 8)

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Man of Steel

#26 Post autor: filold » pt cze 14, 2013 14:23 pm

Agent pisze:http://www.comicbookmovie.com/fansites/ ... s/?a=81542

Zarabiste, Iron 3 sie moze schowac 8)
Hansu też miecie 8)

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Man of Steel

#27 Post autor: Agent » pt cze 14, 2013 16:17 pm

Widzowie bardzo pochlebnie o Man of Steel:

http://www.filmweb.pl/film/Człowiek+ze+ ... ł!,2224162

Reakcje po projekcji Man of Steel:
Po raz pierwszy nie mogłem się pozbierać po wyjściu z kina, przyznaję płakałem, miałem ciarki,
tętno 200/100!!!
UFFF dochodzę do siebie:)
Nie będę spoilerował ale powiem co mnie zmiażdżyło.

Film jest FENOMENALNY!
Mistrzowsko zrealizowany, widać ciężką prace jaką włożyli by ten projekt wyglądał tak jak wygląda.
Efekty specjalne, sekwencje akcji, zdjęcia, muzyka, aktorzy i jest tego cała masa więcej są
poprostu genialne.
Jest to adaptacja komiksów więc nie liczcie na mega ambitne kino, ale do głupich jak to krytycy
piszą zdecydowanie nie należy, to bzdura, nie słuchajcie ich.
Film jest ładnie złożony, całość ma sens, jest mrocznie, humoru jest zaledwie (w całym filmie
może) minuta, są momenty dramatyczne i aktorzy się w tych momentach sprawdzają, muzyka z
obrazem daje takiego kopa że nie moge tego inaczej opisać jak CUDO!

Jestem naprawde pod wielkim wrazeniem.
Przyznaję, przez ostatnie kilka dni dochodziły mnie różne słuchy ze swiata krytyków, teraz nie
wiem o co im chodzi, naprawde!
To jest adaptacja komiksu o super bohaterze, jak z takiego filmu zrobić mega ambitne kino, to
rozrywka, to magia, to chwile kiedy mozemy sie oderwac od rzeczy i spraw codziennych i wejsc w
inny swiat, naprawde piekny, mocny i magiczny obraz!
Man of Steel na nowo zdefiniował pojęcie Superman, na nowo definiuje pojęcie superbohater a
takich sekwencji walk i akcji nie widzialem jeszcze w moim życiu a uwierzcie mi, przez 33lata
zobaczyłem tysiące filmów. Jako fan kina daje Man of Steel 10/10.
Sami się przkonajcie idąc do kina!

P O L E C A M !!!

P.S Avangers, bójcie się!





teraz wchodzi fanfara Zimmera
8)

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Man of Steel

#28 Post autor: filold » pt cze 14, 2013 16:36 pm

I żeby było więcej hype'u, to kolejna entuzjastyczna opinia:

"duze WOW! Aby wywazyc emocje, wpierw musze powiedziec ze nie jestem wielbicielem komiksowych superbohaterow, a jesli mialbym zrobic liste od tych co lubie do tych co niecierpie, superman bylby na jednym z ostatnich miejsc. Poszedlem dzisiaj rano do kina tylko dlatego ze wolny dzien. Trafilem na pierwszy seans w Cineworld, 3D i sala kompletna, o 10 rano. No wiec co o filmie. Krotko, film wymiata!. To nie jest jakis tam superman czy spiderman jakich znamy z dawnych produkcji. Film ten bardzo przypomina sekwencja Batman begins ale jakze inny. Mamy w koncu polaczenie komiksowej produkcji z prawdziwym science fiction.
Co powala to efekty specjalne - mistrzostwo swiata. Demolka miasta jakich dawno nie widzialem. Super aktorstwo, doborowa obsada. Fantastyczny Shannon, no i dwoch panow C. - zaprezentowali sie rewelacyjnie. Duzy plus dla Henry Cavill, nie znalem jego ale casting jak najbardziej udany. Swietny dzwiek, swietny podklad muzyczny, wlasnie taki jaki powienien byc w takich filmach, Zimmer jest mistrzem, i nawet mi nie przeszkadzalo ze muzyka totalnie przypominala mi Incepcje. Montaz...kurde, po prostu mistrzostwo swiata. Obraz dynamiczny, ze az czasami chwyta zadyszka, ale tylko momentami, nie przez caly film, wiec jest czas na odpoczynek. No i fabula....po raz pierwszy moge powiedziec, ze lubie supermana. Cala ta historia zaglady Kryptonu, te retrospekcje z dziecinstwa pokazujace motywy dzialania supermana byly naprawde udane (scena z Costnerem w czasie tornado - naprawde wzruszajaca). Jedyne co sie moge przyczepic to przypadkowosc, czyli wszyscy bohaterowie ci nie supernaturnalnie, nagle sie odnajduja w jakims miejscu itp itd, ale to przeciez film. No i na koniec 3D. WIem ze bylo bo mialem okulary, ale szczerze mowiac w czasie projekcji kompletnie zapomnialem aby zwrocic uwage na jakosc 3D. Tak wiec film naprawde niezwykly, moim zdaniem bedzie to perelka dla milosnikow supermana, z zwlaszcza dla tych co lubia eksperymenty filmowe prowadzone na superbohaterach. Juz teraz moge powiedzec ze film odniesie ogromny sukces, skoro mnie, czlowieka sceptycznego do supermana, film wprowadzil w tak kompletna ekstaze. Jesli mozna film podzielic ja czesci, to otwarcie filmu swietne, troche srodek filmu uspokojony ale koncowka - wciaz mam przed oczyma obraz walacych sie wiezowcow."

Teraz wchodzi temat Zoda 8)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Man of Steel

#29 Post autor: Koper » pt cze 14, 2013 21:11 pm

Czy cytowanie gimnazjalistów dla których kino zaczęło się na Nolanie ma jakiś sens? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Man of Steel

#30 Post autor: lis23 » pt cze 14, 2013 23:00 pm

Stopklatka też staje się trochę pudelkiem, podając, że w " Człowieku ze Stali 2 " pojawi się sam Batman ;), Zimmer miałby szansę połączyć muzyczne uniwersum ;) :mrgreen:
ale, nie, bez obaw, jeżeli do tego dojdzie to będzie to zupełnie inny Batman od tego z trylogii Nolana - biedny Zimmer, jego styl już by tam nie pasował ;)
swoją drogą, scenarzysta w końcu przyznał, ze Batman Nolana ma niewiele wspólnego z komiksowym Mrocznym Rycerzem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ