Man of Steel

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Man of Steel

#46 Post autor: lis23 » pn cze 17, 2013 17:59 pm

Templar pisze:No kasiory sporo zarobią, ale jednak jakiegoś wielkiego sukcesu nie ma, szacowano, że będzie na otwarcie min. 150 mln $, a być może nawet nawiąże walkę z IM3, a tymczasem jest znacznie mniej.
Bo IM ma już gwiazdę na pokładzie, która przyciąga do kin a MoS ma gwiazdy w epizodach ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Man of Steel

#47 Post autor: filold » pn cze 17, 2013 18:05 pm

Templar pisze:No kasiory sporo zarobią, ale jednak jakiegoś wielkiego sukcesu nie ma, szacowano, że będzie na otwarcie min. 150 mln $, a być może nawet nawiąże walkę z IM3, a tymczasem jest znacznie mniej.
Coś na poparcie tych 150 milionów? Ja słyszałem, tak jak już pisałem, wersję o 90 milionach

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Man of Steel

#48 Post autor: Templar » pn cze 17, 2013 18:14 pm

filold pisze:Coś na poparcie tych 150 milionów? Ja słyszałem, tak jak już pisałem, wersję o 90 milionach
M.in. na boxoffice.com jeszcze pod koniec maja było 150 milionów, dopiero tak ok. 5 czerwca obniżono wszędzie do 100-110 milionów.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Man of Steel

#49 Post autor: Paweł Stroiński » pn cze 17, 2013 19:07 pm

Obejrzałem dzisiaj ten film w warszawskim IMAX. Swoją opinię na temat filmu i funkcjonalności score'u przedstawię, jak tylko dowiem się, gdzie dokładnie mam to zrobić :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Man of Steel

#50 Post autor: Wawrzyniec » pn cze 17, 2013 19:10 pm

Wiedziałem, że ten problem się pojawi i najmocniej przepraszam za moje niskie i chamskie instynkty, ale poniekąd troszkę się złowieszczo zaśmiałem.

A w ogóle to ja znam najprostsze rozwiązanie: napisz to wszystko w recenzji <mrugnięcie okiem>
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Man of Steel

#51 Post autor: Paweł Stroiński » pn cze 17, 2013 19:11 pm

O filmie powiem na pewno to:

Dialogi są tak poważne, że aż robią się z tego suchary.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Man of Steel

#52 Post autor: lis23 » pn cze 17, 2013 19:15 pm

Napisz tutaj chociaż o swoich wrażeniach co do filmu, czy jest tak tragiczny, jak co niektórzy piszą?.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Man of Steel

#53 Post autor: Adam » pn cze 17, 2013 19:18 pm

przecież to niewypał, wszędzie o tym piszą.. jeszcze poracha w boxie - a marzyło im się przebicie IM3 :lol: zresztą, film o kolesiu w gatkach z laserem w oczach nigdy nie może być b.dobry i zawsze pozostanie gejowski zapaszek wokół niego - więc żadnego zaskoczenia tu nie ma - przez 40 lat nie zrobili b.dobrego filmu o tej postaci, bo się nie da takowego zrobić, bo bohater został skrzywdzony już w momencie jego stworzenia.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Man of Steel

#54 Post autor: Paweł Stroiński » pn cze 17, 2013 19:33 pm

lis23 pisze:Napisz tutaj chociaż o swoich wrażeniach co do filmu, czy jest tak tragiczny, jak co niektórzy piszą?.
Mocno średni. Po pierwsze, zbyt poważne potraktowanie tematu i co chwila rzucanie wielkich słów w scenariuszu. Parę razy widownia tego pokazu, na którym byłem, a żeby było to jasne - to był pokaz prasowy, parskała śmiechem w bardzo poważnych, dramatycznych scenach. Brak humoru boli.

Snyderowi, moim zdaniem, film się rozlazł trochę wizualnie. Mamy gościa, który umie latać i wypala różne rzeczy oczyma... a ten 1/4 filmu nakręcił z ręki, łącznie z ujęciem, w którym nie wiadomo, co się dzieje, dopóki nie dostajemy zbliżenia na jedną postać, która jest w szoku po tym, co widziała. Akcja, zwłaszcza na początku, nakręcona jest tak, że można się w niej pogubić.

Film zagrany jest za to naprawdę dobrze, aktorzy odnajdują się naprawdę dobrze w założonej konwencji, jestem także pod bardzo dobrym wrażeniem generała Zoda, który jest postacią, którą się choć odrobinę zrozumieć da i to muszę pochwalić. Nie jest to typ zła wcielonego jak Joker. Amy Adams nie kradnie show, jak miałem nadzieję, ale dodaje postaci (całą sobą, nie tylko swoją grą, ale i wyglądem) tak potrzebnej Lois delikatnej kobiecości. O ile pewnie są inne aktorki, które by potrafiły to wnieść, bez tego, Lois Lane byłaby trochę typem babochłopa.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Man of Steel

#55 Post autor: Adam » pn cze 17, 2013 19:35 pm

Paweł Stroiński pisze:Mocno średni.
czyli mamy położony score i położony film. i tyle w temacie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Man of Steel

#56 Post autor: kiedyśgrześ » pn cze 17, 2013 19:38 pm

Ooo Adam jaki rozbawiony, to mu zepsuje nastrój troszeczkę, Hans sprzeda 5-10 razy więcej płytek z tej udanej/nieudanej produkcji niż taki jeden kompozytor co się coś koło 2007 skończył :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Man of Steel

#57 Post autor: Adam » pn cze 17, 2013 19:40 pm

bardzo się cieszę :) Bieber sprzeda 50000-1000000 więcej nowej płytki niż Hans nowej płytki. i co? dalej bawimy się w piaskownice? :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Man of Steel

#58 Post autor: Wawrzyniec » pn cze 17, 2013 19:41 pm

Adam to w ogóle już szybko zmienił front, już nowe banerki itd.

A w ogóle to właśnie wtedy kulturalnie i bez złośliwości apelowałem o taki stan rzeczy jak teraz. Według mnie nie ma sensu, pisać w dwóch tematach na raz.
Dopóki są to merytoryczne opinie o filmie z domieszką muzyki, jestem za pisaniem w głównym dziale.

Ale to tylko propozycja, za którą oczywiście z góry najmocniej przepraszam.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Man of Steel

#59 Post autor: lis23 » pn cze 17, 2013 19:41 pm

Paweł Stroiński pisze:
Snyderowi, moim zdaniem, film się rozlazł trochę wizualnie. Mamy gościa, który umie latać i wypala różne rzeczy oczyma... a ten 1/4 filmu nakręcił z ręki, łącznie z ujęciem, w którym nie wiadomo, co się dzieje, dopóki nie dostajemy zbliżenia na jedną postać, która jest w szoku po tym, co widziała. Akcja, zwłaszcza na początku, nakręcona jest tak, że można się w niej pogubić.
.
Czyli sceny akcji są źle nakręcone? / podobnie jak walki Batmana w BB? /, wszystkie?
efekty też słabe?, a fabuła, pomimo braku humoru i morza patosu, przejdzie czy nie za bardzo?
ja idę do kina w sobotę z siostrą, która zupełnie nie zna tej postaci, bardzo podoba jej się BB, TDK i TDKR ale IM już nie bardzo, lubi tylko głównego aktora - spodoba jej się, czy nie bardzo?.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Man of Steel

#60 Post autor: Adam » pn cze 17, 2013 19:42 pm

Cavill bez koszulki - z pewnością się spodoba, bez obaw..
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ