Man of Steel

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Man of Steel

#61 Post autor: Wawrzyniec » pn cze 17, 2013 19:42 pm

Ale jakby co nie róbmy z tego filmu Nolana.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Man of Steel

#62 Post autor: Paweł Stroiński » pn cze 17, 2013 19:43 pm

Nie miałem poczucia, by Nolanowi się rozlazł wizualnie Batman: Początek, ani Mroczny rycerz.

TDKR miało czasem problemy z rozstawieniem ruchu aktorów (dość dziwne zresztą). Fabuła... Parę bardzo fajnych pomysłów, ale bawienie się w epikę trochę na siłę, czasami.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5932
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Man of Steel

#63 Post autor: kiedyśgrześ » pn cze 17, 2013 19:44 pm

Bibera to ja znam tylko z roli tarczy u mojego ulubionego youtubowego militarysty, więc nic ci w temacie nie odpowiem Adam :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Man of Steel

#64 Post autor: Templar » pn cze 17, 2013 19:44 pm

Wawrzyniec pisze:Ale jakby co nie róbmy z tego filmu Nolana.
Ale gdyby nie nazwisko Nolana we wszystkich zwiastunach to by się ten film jeszcze gorzej sprzedał, nie ma co się oszukiwać :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Man of Steel

#65 Post autor: lis23 » pn cze 17, 2013 19:45 pm

Paweł Stroiński pisze:Nie miałem poczucia, by Nolanowi się rozlazł wizualnie Batman: Początek, ani Mroczny rycerz.
.
Dla mnie, sceny walk w Batmanach Nolana były chaotyczne przez to, ze były kręcone ze zbyt bliskiej odległości - wiem, czym tłumaczono ów chaos ale mi się on nie podobał ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5932
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Man of Steel

#66 Post autor: kiedyśgrześ » pn cze 17, 2013 19:47 pm

Nie no spokojnie, jeżeli film jest źle oceniany to z reguły jest dobry, to samo tyczy się muzyki zresztą, prawo mas :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Man of Steel

#67 Post autor: Wawrzyniec » pn cze 17, 2013 19:47 pm

lis23 pisze:
Paweł Stroiński pisze:Nie miałem poczucia, by Nolanowi się rozlazł wizualnie Batman: Początek, ani Mroczny rycerz.
.
Dla mnie, sceny walk w Batmanach Nolana były chaotyczne przez to, ze były kręcone ze zbyt bliskiej odległości - wiem, czym tłumaczono ów chaos ale mi się on nie podobał ;)
W "Batman Początek" to rzeczywiście może być na rzeczy. W późniejszych już nie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Man of Steel

#68 Post autor: Templar » pn cze 17, 2013 19:49 pm

kiedyśgrześ pisze:Nie no spokojnie, jeżeli film jest źle oceniany to z reguły jest dobry, to samo tyczy się muzyki zresztą, prawo mas :P
Przy ostatnim Zmierzchu mówiłeś, że to zły film, a recki minimalnie słabsze od Man of Steel, "prawo mas" wtedy nie zadziałało u Ciebie? :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Man of Steel

#69 Post autor: Agent » pn cze 17, 2013 19:50 pm

Paweł Stroiński pisze:
lis23 pisze:Napisz tutaj chociaż o swoich wrażeniach co do filmu, czy jest tak tragiczny, jak co niektórzy piszą?.
Mocno średni. Po pierwsze, zbyt poważne potraktowanie tematu i co chwila rzucanie wielkich słów w scenariuszu. Parę razy widownia tego pokazu, na którym byłem, a żeby było to jasne - to był pokaz prasowy, parskała śmiechem w bardzo poważnych, dramatycznych scenach. Brak humoru boli.

Snyderowi, moim zdaniem, film się rozlazł trochę wizualnie. Mamy gościa, który umie latać i wypala różne rzeczy oczyma... a ten 1/4 filmu nakręcił z ręki, łącznie z ujęciem, w którym nie wiadomo, co się dzieje, dopóki nie dostajemy zbliżenia na jedną postać, która jest w szoku po tym, co widziała. Akcja, zwłaszcza na początku, nakręcona jest tak, że można się w niej pogubić.

Film zagrany jest za to naprawdę dobrze, aktorzy odnajdują się naprawdę dobrze w założonej konwencji, jestem także pod bardzo dobrym wrażeniem generała Zoda, który jest postacią, którą się choć odrobinę zrozumieć da i to muszę pochwalić. Nie jest to typ zła wcielonego jak Joker. Amy Adams nie kradnie show, jak miałem nadzieję, ale dodaje postaci (całą sobą, nie tylko swoją grą, ale i wyglądem) tak potrzebnej Lois delikatnej kobiecości. O ile pewnie są inne aktorki, które by potrafiły to wnieść, bez tego, Lois Lane byłaby trochę typem babochłopa.
W końcu jakaś rzeczowa recenzja z Polski 8)
Wielkie dzięki Paweł 8)

Jakby akcja w IM3 była jakaś epicka i szczególnie porywająca ;) no dajcie spokój ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Man of Steel

#70 Post autor: lis23 » pn cze 17, 2013 19:51 pm

Ja mam jednak nadzieję, ze tak źle, jak w TDKR nie będzie ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5932
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Man of Steel

#71 Post autor: kiedyśgrześ » pn cze 17, 2013 19:52 pm

Templar dla mnie 90% filmów to filmy dla upośledzonych, no przecież mnie znasz na tym polu :P a z MOS to już klipy z samego filmu mi nie pasował, ale dalej mam nadzieję bo ruskiego cama nie ściągnąłem jeszcze :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Man of Steel

#72 Post autor: Agent » pn cze 17, 2013 19:54 pm

kiedyśgrześ pisze:Templar dla mnie 90% filmów to filmy dla upośledzonych, no przecież mnie znasz na tym polu :P a z MOS to już klipy z samego filmu mi nie pasował, ale dalej mam nadzieję bo ruskiego cama nie ściągnąłem jeszcze :)
Ty idź do kina lepiej a nie jakieś ruski camy ;) dzieciaki zostawisz z dziadkami jak coś ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Man of Steel

#73 Post autor: Paweł Stroiński » pn cze 17, 2013 19:56 pm

Agent pisze:
Paweł Stroiński pisze:
lis23 pisze:Napisz tutaj chociaż o swoich wrażeniach co do filmu, czy jest tak tragiczny, jak co niektórzy piszą?.
Mocno średni. Po pierwsze, zbyt poważne potraktowanie tematu i co chwila rzucanie wielkich słów w scenariuszu. Parę razy widownia tego pokazu, na którym byłem, a żeby było to jasne - to był pokaz prasowy, parskała śmiechem w bardzo poważnych, dramatycznych scenach. Brak humoru boli.

Snyderowi, moim zdaniem, film się rozlazł trochę wizualnie. Mamy gościa, który umie latać i wypala różne rzeczy oczyma... a ten 1/4 filmu nakręcił z ręki, łącznie z ujęciem, w którym nie wiadomo, co się dzieje, dopóki nie dostajemy zbliżenia na jedną postać, która jest w szoku po tym, co widziała. Akcja, zwłaszcza na początku, nakręcona jest tak, że można się w niej pogubić.

Film zagrany jest za to naprawdę dobrze, aktorzy odnajdują się naprawdę dobrze w założonej konwencji, jestem także pod bardzo dobrym wrażeniem generała Zoda, który jest postacią, którą się choć odrobinę zrozumieć da i to muszę pochwalić. Nie jest to typ zła wcielonego jak Joker. Amy Adams nie kradnie show, jak miałem nadzieję, ale dodaje postaci (całą sobą, nie tylko swoją grą, ale i wyglądem) tak potrzebnej Lois delikatnej kobiecości. O ile pewnie są inne aktorki, które by potrafiły to wnieść, bez tego, Lois Lane byłaby trochę typem babochłopa.
W końcu jakaś rzeczowa recenzja z Polski 8)
Wielkie dzięki Paweł 8)

Jakby akcja w IM3 była jakaś epicka i szczególnie porywająca ;) no dajcie spokój ;)
No... Ja byłem dziś na pokazie dla recenzentów filmowych, więc zapewne poza twitterem, jestem jedną z pierwszych osób w Polsce, która coś o tym gdzieś powiedziała :mrgreen:

Chyba, oczywiście, że ktoś to w USA widział i napisał.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Man of Steel

#74 Post autor: Adam » pn cze 17, 2013 19:57 pm

Templar pisze:Ale gdyby nie nazwisko Nolana we wszystkich zwiastunach to by się ten film jeszcze gorzej sprzedał, nie ma co się oszukiwać :P
kolejna trafna uwaga 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5932
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Man of Steel

#75 Post autor: kiedyśgrześ » pn cze 17, 2013 19:58 pm

Agent pisze:
kiedyśgrześ pisze:Templar dla mnie 90% filmów to filmy dla upośledzonych, no przecież mnie znasz na tym polu :P a z MOS to już klipy z samego filmu mi nie pasował, ale dalej mam nadzieję bo ruskiego cama nie ściągnąłem jeszcze :)
Ty idź do kina lepiej a nie jakieś ruski camy ;) dzieciaki zostawisz z dziadkami jak coś ;)
Co ja poradzę jak agorafobia odrzuca mnie od IMAX, a wrodzona klaustrofobia do Multiplexu nie pozwala :P
Obrazek

ODPOWIEDZ