Man of Steel

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Man of Steel

#166 Post autor: kiedyśgrześ » ndz cze 23, 2013 22:07 pm

wbijam się tu w ramach porządku :)

Hej Adam, ale ja sam prosty chłop jestem, nie wiem co tu do tłumaczenia w ogóle jest, prawdę mówiąc nie kumam, w sumie nie pamiętam kiedy ostatnio czarny charakter z jakiegoś superhero filmu miał jakiś sens, a ten ma, ten ma powód – przyczynę – motywację i ja to jestem w stanie kupić, w takiej konstrukcji jak się nie ma czarnego charakteru, to się nie ma bohatera, stąd wielokrotnie pisałem o filmach dla upośledzonych jeśli chodzi o te adaptacje komiksów :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Man of Steel

#167 Post autor: Templar » ndz cze 23, 2013 22:54 pm

kiedyśgrześ pisze:Hej Adam, ale ja sam prosty chłop jestem, nie wiem co tu do tłumaczenia w ogóle jest, prawdę mówiąc nie kumam, w sumie nie pamiętam kiedy ostatnio czarny charakter z jakiegoś superhero filmu miał jakiś sens, a ten ma, ten ma powód – przyczynę – motywację i ja to jestem w stanie kupić, w takiej konstrukcji jak się nie ma czarnego charakteru, to się nie ma bohatera, stąd wielokrotnie pisałem o filmach dla upośledzonych jeśli chodzi o te adaptacje komiksów :P
Spoiler:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Man of Steel

#168 Post autor: Paweł Stroiński » ndz cze 23, 2013 23:00 pm

Spoiler:

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Man of Steel

#169 Post autor: Templar » ndz cze 23, 2013 23:03 pm

Paweł Stroiński pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Man of Steel

#170 Post autor: kiedyśgrześ » ndz cze 23, 2013 23:04 pm

Hej Templar, ale jakby nie wybrał Ziemi, to by nie spotkał na swojej drodze Kal-Ela i filmu by nie było, no miej to na uwadze :P
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Man of Steel

#171 Post autor: lis23 » ndz cze 23, 2013 23:40 pm

Templar pisze:
Paweł Stroiński pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Man of Steel

#172 Post autor: Templar » ndz cze 23, 2013 23:58 pm

lis23 pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Man of Steel

#173 Post autor: lis23 » pn cze 24, 2013 00:23 am

Templar pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Man of Steel

#174 Post autor: Templar » pn cze 24, 2013 00:36 am

lis23 pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Man of Steel

#175 Post autor: filold » pn cze 24, 2013 12:16 pm

Po wizycie w kinie jakoś straciłem serce do tego, żeby się bardzo rozwodzić nad tym filmem. I nie dlatego, że był fatalny (bo nie był), ale jednak był trochę rozczarowujący. Wszystko się działo jakoś za szybko i momentami bez ładu i składu, tak jakby wszystkim bardzo śpieszyło się do finałowej rozwałki, która swoją drogą była skręcona świetnie
Spoiler:
Na plus na pewno można zaliczyć aktorstwo - świetny Shannon, a i z Cavilla powinni być w kolejnych częściach ludzie, pod warunkiem, że producenci oprzytomnieją i wywalą Goyera ze stanowiska, bo scenariusz , jak już wspomniałem, leciał za bardzo po łebkach. Film oceniam na 7/10 - nie było tak źle, jak zapowiadały recenzje, ale nie było też tak dobrze, jak miało być.

I mam nadzieję, że jednak wstrzymają się z drugą częścią i nie wypuszczą jej w przyszłym roku, bo nie widzę innej możliwości, jak tylko nakręcenie strasznego babola w trakcie niewiele ponad roku.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Man of Steel

#176 Post autor: Mystery » pn cze 24, 2013 20:57 pm

Przez 2.5h, na buzi duży banan, a oczy jak pięciozłotówki. Zack jednak to zrobił i MoS po Watchmen zostanie chyba moją ulubioną współczesną ekranizacją komiksu, czekam na dwójkę 8)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Man of Steel

#177 Post autor: WhiteHussar » pn cze 24, 2013 21:30 pm

Mystery pisze:Przez 2.5h, na buzi duży banan, a oczy jak pięciozłotówki. Zack jednak to zrobił i MoS po Watchmen zostanie chyba moją ulubioną współczesną ekranizacją komiksu, czekam na dwójkę 8)

Wreszcie Superman taki jaki powinien być! Dobry kandydat na oscara za efekty

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Man of Steel

#178 Post autor: Kaonashi » pn cze 24, 2013 21:31 pm

cptMichaaX pisze:
Mystery pisze:Przez 2.5h, na buzi duży banan, a oczy jak pięciozłotówki. Zack jednak to zrobił i MoS po Watchmen zostanie chyba moją ulubioną współczesną ekranizacją komiksu, czekam na dwójkę 8)

Wreszcie Superman taki jaki powinien być! Dobry kandydat na oscara za efekty
Ta kategoria zarezerwowana jest już dla Hobbita (głównie za Smauga rzecz jasna).
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Man of Steel

#179 Post autor: filold » pn cze 24, 2013 21:58 pm

Kaonashi pisze:
cptMichaaX pisze:
Mystery pisze:Przez 2.5h, na buzi duży banan, a oczy jak pięciozłotówki. Zack jednak to zrobił i MoS po Watchmen zostanie chyba moją ulubioną współczesną ekranizacją komiksu, czekam na dwójkę 8)

Wreszcie Superman taki jaki powinien być! Dobry kandydat na oscara za efekty
Ta kategoria zarezerwowana jest już dla Hobbita (głównie za Smauga rzecz jasna).
Od kiedy Złote Maliny czytamy jak Oscary?;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Man of Steel

#180 Post autor: Mystery » wt cze 25, 2013 13:14 pm

cptMichaaX pisze:Wreszcie Superman taki jaki powinien być! Dobry kandydat na oscara za efekty
Akurat efekty w wielu miejscach kulały, a w tym roku, przy takiej konkurencji o nominację będzie bardzo ciężko, tym bardziej patrząc na przyjęcie filmu przez krytyków i że takie widowiska coraz mnie cieszą się uznaniem, ostatnie Oscary w tej kategorii dla Hugo i Life of Pi.

ODPOWIEDZ