Star Trek Into Darkness

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Star Trek Into Darkness

#1 Post autor: Wawrzyniec » pn maja 27, 2013 16:47 pm

Był już ktoś z Was na Star Treku. Ja na razie tylko słyszałem, że podobno lens flare z pierwszej części, to pikuś w porównaniu z tym co czeka w "Into Darkness".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino - Star Trek / Star Trek Into Darkness

#2 Post autor: lis23 » czw maja 30, 2013 22:39 pm

Ja do kina wybieram się jutro, więc się zobaczy, a jeszcze dzisiaj muszę z siostrą obejrzeć pierwszy film ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino - Star Trek Into Darkness

#3 Post autor: lis23 » pt maja 31, 2013 18:46 pm

Ja wiem, czy tych efektów jest tak dużo?, np. w porównaniu z marnym " Prometeuszem "?
mamy pokazane dwie obce planety i Londyn a reszta akcji toczy się w kosmosie na pokładach dwóch statków, jeden zwrot akcji jest przewidywalny ale poza tym, ogląda się całkiem przyjemnie + świetny czarny charakter.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Star Trek Into Darkness

#4 Post autor: Templar » pt maja 31, 2013 22:13 pm

Wawrzyniec pisze:Ja na razie tylko słyszałem, że podobno lens flare z pierwszej części, to pikuś w porównaniu z tym co czeka w "Into Darkness".
To coś słabo słyszałeś, bardzo mało jest lens flare, w porównaniu do jedynki Abramsa to bieda totalna :D A film fajny, co prawda jedynka bardziej mi się podobała, że tak powiem większego "funu" mi dostarczyła. Ale w dwójce na plus znacznie lepszy przeciwnik, Nero był totalnie nijaki, Harrison jest naprawdę świetny 8)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Trek Into Darkness

#5 Post autor: lis23 » pt maja 31, 2013 22:26 pm

Ogólnie, Abrams dobrze nadałby się do ekranizacji gry " Mass Effect " ;)
w samym filmie znalazłem małe nawiązanie do Gwiezdnych Wojen i do Sokoła Milenium ;), ogólnie, Abramsowi trochę średnio wychodzi pokazywanie obcych światów i innych cywilizacji, więc od tej strony trochę się boję o nowe SW / mało tu epiki, jest trochę statycznie / ale akcja i humor są już ok - no i czarny charakter jest fajnie zagrany,
Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Star Trek Into Darkness

#6 Post autor: Agent » ndz cze 02, 2013 21:08 pm

Spoiler:
Nie boje się o nowe Gwiezdne Wojny.
Widać w Star Treku 12, że Abrams jest zmęczony uniwersum Star Treka i podświadomie myśli o SW.
Dużo nawiązan do E5 w ST12 (trzy sceny jakby z Sokołem Tysiąclecia ;)).
Ostatnio zmieniony ndz cze 02, 2013 21:14 pm przez Agent, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Star Trek Into Darkness

#7 Post autor: Templar » ndz cze 02, 2013 21:11 pm

Może byś tak dał spoiler przy pierwszym zdaniu? :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Star Trek Into Darkness

#8 Post autor: Agent » ndz cze 02, 2013 21:14 pm

Just in time 8)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Star Trek Into Darkness

#9 Post autor: Ghostek » pn cze 03, 2013 21:50 pm

Jestem po dwóch seansach.
Film rozrywką stoi, ale za dużo już szuka się w fabule poprzednich odsłon. Jakby nie można było coś nowego zapodać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Star Trek Into Darkness

#10 Post autor: Agent » pn cze 03, 2013 22:08 pm

Niestety, trochę ta klisza poprzednich filmów z serii razi po oczach. Z jednej strony dla fanów Treka to zaleta jak i wada. Fajnie, że sa nawiązania, jednak są one zbyt nachalne i szkoda, że zamiast tego nie ma czegoś nowego w fabule, co by posuneło film do przodu i było dla widza-fana nie do przewidzenia.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Trek Into Darkness

#11 Post autor: Wawrzyniec » pt cze 07, 2013 21:47 pm

Wy chyba sobie żartujecie? Przez to jedno głupie pytanie o lens flare'y, nagle stałem się ojcem założycielem filmowego tematu o Star Treku :? Czy Wy chcecie, abym jako fanboy Star Wars dokonał seppuku? :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Star Trek Into Darkness

#12 Post autor: Agent » pt cze 07, 2013 22:10 pm

Spokojnie Stary 8)
Wiadomo, że Star Wars wymiata 8)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Star Trek Into Darkness

#13 Post autor: Koper » pt cze 07, 2013 22:39 pm

Dopóki pseudowizjoner Abrams się za to nie weźmie i nie nawrzuca tam bezmyślnie swoich ukochanych flar. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Star Trek Into Darkness

#14 Post autor: Agent » pt cze 07, 2013 22:47 pm

Spokojnie 8)
W Star Wars Episode 7 nie musza byc akurat flary.
Lucas sie skontaktuje z Abramsem, nawrzuca mu i od razu J.J. spokornieje ;)
Z reszta, przy SW E7 zapowiada sie ciekawa sytuacja. Czy beda sie trzymac kurczliwie pomyslow Lucasa na fabule filmu przy tworzeniu scenariusza i kreceniu zdjec, czy bardziej luzno potraktuja jego pomysly i J.J. bedzie chcial sie trzymac bardziej Expanded Universe (ksiazki, komiksy).

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Star Trek Into Darkness

#15 Post autor: Mystery » sob cze 08, 2013 11:11 am

W tygodniu udało się jakoś nadrobić film, dobra rozrywka przyrządzona wg sprawdzonego Abramsowskiego przepisu na kino, czyli sporo akcji, napięcia, humoru, dramatu i co najważniejsze emocji, choć przyznam, że działo się tyle i z taką częstotliwością, że całości jakoś nie ogarnąłem (nie zwróciłem nawet uwagi na flary :P ) i bez kolejnego seansu za wiele o zaletach, wadach i niuansach powiedzieć nie mogę. A głosy, żeby wyłączyć mózg i to nie Star Trek to jak dla mnie czyste farmazony, bo jak tu trzeba wyłączyć mózg, to co z nim robić przy Transach czy Szybkich i Wściekłych, a jako Star Trek było to rasowe widowisko, pełne smaczków i zagorzali fani serii winni być zadowoleni. Współczesny blockbuster z najwyższej półki, choć jedynkę lepiej wspominam, ale większa sympatia do Into Darkness powinna wyjść w lepszym wejściu w film. 7/10 i potwierdzenie, że Abrams na reżyserskim stołku SW VII to dobry wybór.

ODPOWIEDZ