POLSKIE KINO - dyskusja

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
adwww
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 01, 2017 17:09 pm
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#616 Post autor: adwww » ndz kwie 02, 2017 16:20 pm

też nie widziałam, że wydaje mi się, że ze względu na Carreya to właśnie film z nim będzie bardziej nagłaśniany. Była przecież wielka sensacja jak przyleciał go kręcić

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#617 Post autor: Koper » sob kwie 08, 2017 14:14 pm

"Ostatnia rodzina" - jak widzę, polska kinematografia ciągle żyje w przekonaniu, że wystarczy postawić kamerę w kącie i dobrzy aktorzy załatwią resztę. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#618 Post autor: Gieferg » wt kwie 11, 2017 21:11 pm

Polska kinematografia, która od lat zwyczajnie dla mnie nie istniała, ostatnimi czasy miewa przebłyski - Miasto 44, Jack Strong, Bogowie, Sztuka Kochania czy Wołyń (ten co prawda popsuty dziwacznym montażem) przywróciły mi chęci do sięgania po polskie filmy.

No ale oczywiście oskar dla Polaków wpadł za jakiś kompletnie nieoglądalny syf.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#619 Post autor: Koper » wt kwie 11, 2017 21:29 pm

Gieferg pisze:
wt kwie 11, 2017 21:11 pm
Polska kinematografia, która od lat zwyczajnie dla mnie nie istniała, ostatnimi czasy miewa przebłyski - Miasto 44, Jack Strong, Bogowie, Sztuka Kochania czy Wołyń (ten co prawda popsuty dziwacznym montażem) przywróciły mi chęci do sięgania po polskie filmy.

No ale oczywiście oskar dla Polaków wpadł za jakiś kompletnie nieoglądalny syf.
Zgoda, z wyjątkiem "Miasta 44" -w warstwie fabularnej liche to było okrutnie. :P A polska kinematografia lata temu miewała lepsze czasy.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#620 Post autor: Gieferg » wt kwie 11, 2017 21:34 pm

Miasto 44 ma u mnie 10/10 i stawiam wyżej od reszty wymienionych. Przede wszystkim za emocje. To bodaj pierwszy od czasu Dnia Świstaka film, który obejrzałem w całości dwa razy jednego dnia.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#621 Post autor: Koper » wt kwie 11, 2017 22:37 pm

Dla mnie to taka popisów od reżysera na zasadzie, "o patrzcie, umiem kręcić scenki w slow-mo, umiem kręcić sekwencje rodem z horroru...". Ale żeby to się razem kupy trzymało i jeszcze wywoływało jakieś emocje opowiadaną historią (tym zresztą Komasa chyba specjalnie się nie przejmował) to zdecydowanie nie.

Ale przynajmniej kamera jakieś ruchy wykonywała i jakiś montaż był w scenach, nie to co w "Ostatniej rodzinie" :lol:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#622 Post autor: Kaonashi » wt kwie 11, 2017 22:47 pm

Dla mnie Miasto 44 to było słaaabe, bez obrazy. Te sceny slow-motion to już w ogóle padaka i manifestacja obrzydliwego kiczu.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#623 Post autor: Wawrzyniec » pt maja 12, 2017 01:35 am

Serce Miłości
"Serce Miłości" to reżyserska wizja Łukasza Ronduda na temat burzliwej relacji artystycznej i miłosnej Wojciecha Bąkowskiego i Zuzanny Bartoszek. Para zmaga się w narcystycznym związku z własnymi odbiciami lustrzanymi, ukradzionymi snami i permanentną walką o dominację, zacierając granice pomiędzy performensem a życiem, pomiędzy kreacją wizerunku a prawdą uczuć."
Obrazek

Szczerze mówiąc nie byłem jakoś szczególnie zaznajomiony z twórczością artystyczną Wojciecha Bąkowskiego i Zuzanny Bartoszek. I szczerze jakoś po filmie nie jestem do ich twórczości przekonany. Tym bardziej, że za podkład muzyczny robią właśnie dokonania Wojciecha Bąkowskiego.

Oglądałem ten film z dwiema niemieckimi znajomymi, które same są artystkami i zajmują się też performance'ami itd. I kiedy skończył się seans i zapaliły się światła byłem trochę przerażony spojrzeć im w oczy, co musiały one ze mną zobaczyć. One jednak ku mojemu zaskoczeniu były bardzo zadowolone i film im się podobał. W sumie ja mając na co dzień do czynienia z tego formą sztuki, też może inaczej go odbierałem i rozumiałem. Przy czym obraz ten posiada wszystkie elementy "polskiego filmu", znaczy się przez sporą część to trochę taki film o niczym.
Ma on ładne zdjęcia i jest bardzo dobrze zagrany przez Jacka Poniedziałka i Justynę Wasilewską. Jest to tak właściwie film dwóch aktorów. Ale naprawdę przez sporą część seansu jednak trochę się męczyłem z formą, ale też samą sztuką jaka prezentowali ci artyści.

Ale może dla fanów Wojciecha Bąkowskiego i Zuzanny Bartoszek obraz ten będzie ciekawym przeżyciem. Ja raczej nie będą do niego wracał
oceniam go na:
Film Film Film Film Film Film Polski Polski Polski Polski Polski Polski Arty Arty Arty Arty Arty Seler Seler Seler Seler Seler /10

https://www.youtube.com/watch?v=ql4EmylJvJ0
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#624 Post autor: hp_gof » pt maja 12, 2017 17:35 pm

Ja widziałem wczoraj Szatan kazał tańczył. Mój komentarz? Łojezuuuuu.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#625 Post autor: Koper » sob maja 13, 2017 12:11 pm

Co, czyżby CIA znowu dostało od polskiego kina artystycznego jakieś narzędzie tortur? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#626 Post autor: hp_gof » sob maja 13, 2017 15:58 pm

Zależy, Tobie mogłoby się spodobać, bo w co drugim ujęciu bohaterka pokazuje cycki :P Cycki są też ważnym elementem fabuły filmu Gwiazdy ;) Gwiazdy mogłyby się też Wojtkowi spodoboć, bo akcja toczy się w krainie wyngla ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#627 Post autor: Wawrzyniec » sob maja 13, 2017 16:02 pm

Ale Wojtek jest pruderyjny i cycków w filmach nie lubi. U mnie jakby co też były cycki. A i widziałem jeszcze krótką animację z Łodzi pt. "Cipka" .
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#628 Post autor: Koper » sob maja 13, 2017 17:48 pm

hp_gof pisze:
sob maja 13, 2017 15:58 pm
Zależy, Tobie mogłoby się spodobać, bo w co drugim ujęciu bohaterka pokazuje cycki :P
Widziałem wiele filmów w których były cycki, ale wcale nie każdy mi się podobał. Natomiast są to niewątpliwie jakieś tam plusy tego filmu. Rozchodzi się jednak o to, by te plusy nie przysłoniły nam minusów. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#629 Post autor: Wojteł » ndz maja 14, 2017 00:31 am

hp_gof pisze:
sob maja 13, 2017 15:58 pm
Zależy, Tobie mogłoby się spodobać, bo w co drugim ujęciu bohaterka pokazuje cycki :P Cycki są też ważnym elementem fabuły filmu Gwiazdy ;) Gwiazdy mogłyby się też Wojtkowi spodoboć, bo akcja toczy się w krainie wyngla ;)
nom, nawet w tym filmie statystowałem. Ale nie przysporzy to mojej sympatii do niego, bo odmrażałem sobie dupę przez 14 godzin za psie pieniądze.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#630 Post autor: hp_gof » ndz maja 14, 2017 00:56 am

Czyli ty też jesteś gwiazdą <3

ODPOWIEDZ