POLSKIE KINO - dyskusja

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#736 Post autor: Kaonashi » pt gru 15, 2017 08:53 am

Botoks się już raczej nie załapie. Prędzej "Kobiety mafii". :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#737 Post autor: Adam » pt gru 15, 2017 08:59 am

score do nowego Pitbulla Pasika będzie robił ten chłop co score do serialu sto lat temu - Łuka.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#738 Post autor: swordfish » pt gru 15, 2017 09:25 am

hp_gof pisze:
pt gru 15, 2017 08:29 am
Ciekawe jaki będzie polski kandydat w przyszłym roku :D
Legiony albo Kantor

Zimna wojna raczej bez szans, bo reżyser nieprawomyślny

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#739 Post autor: Koper » pt gru 15, 2017 17:16 pm

hp_gof pisze:
pt gru 15, 2017 08:29 am
Bo konkurencja w tym roku spora
a film słaby. :P

Ale nie ma się co przejmować, zwykle i tak jakieś usypiacze wybierają. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#740 Post autor: Mystery » śr sty 03, 2018 19:27 pm

Obrazek

"SCENARIUSZ FILMU NAPISANY Z GANGSTERAMI Z GRUPY MOKOTOWSKIEJ" Jeszcze się 2018 nie zaczął, a już mamy do czynienia z największą żenadą roku...

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#741 Post autor: hp_gof » śr sty 03, 2018 19:29 pm

Nie śmiej się z suwerena, bo suweren jeszcze zapłaci za to, żeby pójść na to stadnie ;)

Mało tego, na fanów Vegi czeka również serialowa wersja Botoksu 8)

Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#742 Post autor: Koper » śr sty 03, 2018 19:30 pm

A to coś z painta to jest oficjalny plakat Kobiet Mafii? :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#743 Post autor: Koper » sob sty 06, 2018 10:11 am

Tymczasem w TVP:


youtu.be/DI_NUNQmEb8
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#744 Post autor: Kaonashi » sob sty 06, 2018 14:09 pm

Benny Hill już mega oklepany. Dla kontrastu mogli podłożyć właśnie coś epickiego, nie wiem, np. "Morgan's Ride". :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#745 Post autor: Wojteł » sob sty 06, 2018 15:53 pm

Jezus Maria, na LARPach można znaleźć 1000 razy lepiej wykonane stroje, zrobione z autentycznych materiałów przez amatorów i zapaleńców :roll:

Swoją drogą, korzystając z dwóch darmowych tygodni na Showmaxie obejrzałem sobie w końcu Ostatnią Rodzinę i Smoleńsk, i mam wrażenie, że w Polskim kinie czystość i wyraźność dialogów jest odwrotnie proporcjonalna do poziomu filmu - np. filmy Smarzowskie zazwyczaj muszę co parę minut przewijać po trzy razy, żeby zrozumieć, co tam bełkoczą, na Ostatniej Rodzinie nawet nie próbowałem, natomiast Smoleńsk, mimo ogólnego dna realizacyjnego, był nagrany i zagrany całkiem wyraźnie. Nie wiem, może Smarzowski chce, żeby ci jego aktorzy tak bełkotali, bo tak jest bliżej życia, bo mało kto na co dzień mówi z krystaliczną, teatralną dykcją godną konkursów recytatorskich czy audycji w radiu, ale chyba sporo winy też ponoszą dźwiękowcy, bo Seweryn to chyba ostatni aktor, którego bym posądził o złą dykcję, a i tak wiele jego kwestii było trudnych do zrozumienia. O Ogrodniku, który całkiem popłynął ze swoją kreacją, nawet nie wspomnę. Szkoda, że na Showmaxie nie ma napisów do polskich filmów.

Do tego jeszcze obejrzałem ekranizację pasty o fanatyku wędkarstwa, całkiem fajne i bardziej mnie cieszy, że taki projekt powstał, niż film jako taki, bo ton jednak wyszedł dość depresyjny, a Cyrwus do tej roli był zdecydowanie zbyt teatralny.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#746 Post autor: Koper » sob sty 06, 2018 19:14 pm

Kaonashi pisze:
sob sty 06, 2018 14:09 pm
Benny Hill już mega oklepany. Dla kontrastu mogli podłożyć właśnie coś epickiego, nie wiem, np. "Morgan's Ride". :wink:
Pal sześć muzykę, ale jak to wygląda. I jeszcze te zbliżenia na postaci na koniach, zwłaszcza na tego typa w czerwonym kapturku.
Wojtek pisze: Swoją drogą, korzystając z dwóch darmowych tygodni na Showmaxie obejrzałem sobie w końcu Ostatnią Rodzinę i Smoleńsk, i mam wrażenie, że w Polskim kinie czystość i wyraźność dialogów jest odwrotnie proporcjonalna do poziomu filmu
Ale filmy Pasikowskiego na przykład mają zupełnie wyraźnie zgrane dialogi, z tego co pamiętam, nie miałem problemu przy takim Jacku Strongu, a z kolei Ida była położona na całej linii nie tylko na dialogach (nie do zrozumienia), ale i w ogóle na dźwięku. Raz ciszej, raz głośniej, jakiś totalny niedojda miksował tam dźwięk. Dla mnie to dyskwalifikowało ten film z grona poważnych, a w Ameryce temu Oscara dali, no ale tam z napisami oglądali.

A propos tej naszej "Gry o tron", to jeszcze:

Obrazek

a tu i rzeczony turniej:


youtu.be/GXTLTSY05y8
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński


Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#748 Post autor: Koper » ndz lut 11, 2018 11:52 am

Widać, że nie Vega, bo za mało przeklinają (swoją drogą kiedyś to Pasikowski uchodził za tego, u którego najwięcej przeklinają) i wygląda to mniej tandetnie. :P
Ale po co tam Doda, skoro za bardzo grać nie umie. :(
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#749 Post autor: Ghostek » ndz lut 11, 2018 23:44 pm

Cycbajt dla Januszów
Obrazek

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#750 Post autor: swordfish » pn lut 12, 2018 05:58 am

Doda to mogłaby zaśpiewać i powiedzieć jakieś zdanie jak u Zanussiego, ale powierzać Jej większą rolę? Wracamy do lat 90., gdzie polskie wokalistki grały główne role (Kasia Kowalska, Justyna Steczkowska).

ODPOWIEDZ