POLSKIE KINO - dyskusja

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#856 Post autor: hp_gof » sob maja 12, 2018 11:26 am

Ruda ściska Kuligową po premierze <3 Uwielbiam!

Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#857 Post autor: Adam » sob maja 12, 2018 16:34 pm

widziałem dziś tego zwiastun. dobry. tylko dlaczego to jest w formacie 4:3, czy kogoś pogięło ?!
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#858 Post autor: hp_gof » sob maja 12, 2018 16:50 pm

No ja właśnie widziałem wczoraj przed Romkiem, ale niestety tylko pół zwiastuna, bo wszedłem w trakcie reklam, a niestety w necie tego nie ma, bo taką przyjęli strategię promocji, żeby za dużo kart od razu nie odsłaniać. Czemu 4:3? Bo w latach 50-tych w takim formacie kręcili filmy. Pawlikowski kombinował z operatorem z różnymi opcjami kolorystycznymi (np. ORWO) i nic mu się nie podobało, na końcu doszedł do wniosku, że te czasy były czarno-białe (szare, smutne) i tak zostanie ;) Zresztą w Idzie to się sprawdziło, więc czemu nie tutaj? Tym bardziej, że ten film w porównaniu do poprzedniego jest dużo bardziej dynamiczny.

No jestem ciekaw, jaką nagrodę zgarnie Zimna wojna, bo że zgarnie, to jest bardzo prawdopodobne. Problem w tym, że jak się zgarnie Złotą Palmę, to nie można dostać nagrody aktorskiej, a w przypadku tego filmu mówi się o szansach w obu kategoriach :) Tak czy siak, Kuligowa zrobi teraz karierę międzynarodową, już może czuć się wygrana :)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#859 Post autor: Wojteł » sob maja 12, 2018 17:03 pm

Ej dobra, ja chyba coś przegapiłem, ten film kręcili w Łodzi, czy Desplat score robi, że Jarek się tak nim jara i spamuje?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#860 Post autor: Koper » sob maja 12, 2018 17:12 pm

Oskary i te sprawy, podejrzewam.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#861 Post autor: Adam » sob maja 12, 2018 17:13 pm

w Łodzi nakręcili coś tam i wielkie halo :mrgreen: a Kuligowa gówno zrobi a nie karierę. Scorupco była jedna, bo jako jedyna miała szczęście dorastać w USA a przy okazji ma i talent i urodę. Bariera językowa dla słowian jest nie do przeskoczenia w dorosłym życiu i żadna aktualna polska aktorka z kaleczącym akcentem kariery nie zrobi. Nie mówiac o tym że w samym LA są tysiące ładniejszych i zgrabniejszych od niej lasek, a jak wiadomo to wystarczy nawet mimo akcji MeToo :P
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#862 Post autor: hp_gof » sob maja 12, 2018 17:44 pm

Adam pisze:
sob maja 12, 2018 17:13 pm
w Łodzi nakręcili coś tam i wielkie halo :mrgreen:
30 dni zdjęciowych, słonko ;)
Wojtek pisze: Ej dobra, ja chyba coś przegapiłem, ten film kręcili w Łodzi, czy Desplat score robi, że Jarek się tak nim jara i spamuje?
Helloł, pierwszy polskojęzyczny film od prawie 30 lat robi furorę w Cannes, to mam siedzieć cicho? Ja się jaram niemal każdym sukcesem polskiego kina na świecie :)
Koper pisze:Oskary i te sprawy, podejrzewam.
Oby, oby! :)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#863 Post autor: swordfish » sob maja 12, 2018 19:25 pm

Scorupco nie była jedyna. Była jeszcze Beata Poźniak, Dagmara Domińczyk, Nina Siemaszko.
Patrząc na warsztat aktorski Kuligowej może coś więcej od świecenia ładną buzią jak to robi Rosati i Bachleda-Curuś.

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#864 Post autor: hp_gof » sob maja 12, 2018 22:52 pm

A w ogóle to na twitterze przeczytałem tweety gościa o tym, kto zdaniem bukmacherów może wygrać Złotą Palmę (co wydaje się jak najbardziej możliwe, jeśli ten film okaże się tak dobry):
Run to the bookies. I’ve just seen the film that’s going to win the Palme d’Or at Cannes. It’s Girls of the Sun by Eva Husson, and it’s about an all female unit of Kurdish anti-ISIS fighters kicking ass in 2014.
The main non-Kurdish character is an ace French war journalist called Mathilde, who is basically Marie Colvin from the Sunday Times, complete with eye-patch. Though, bit odd (insensitive?) that this version also suffered blast in Homs, but survived.
The ending is syrupy, but it’s otherwise impossibly well done, incredibly tense at times, rousing at others, and the most deliciously ‘on message’ movie of the first Time’s Up Cannes Film Festival (ends, basically, with a call to arms for all women).
I can’t see anyone on that Jury arguing Cate Blanchett down from this. I think it’s basically down to this and Cold War. The latter has a tougher, more mature, soul. But Girls’ is certainly more rousing.
Także ten, #siłakobiety ;) Ale spoko, Zimna Wojna też powinna coś dostać, może właśnie statuetkę dla najlepszej aktorki? Też #siłakobiety :mrgreen:

Tutaj przykładowy klip:

youtu.be/QyVr7qNSqYo

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#865 Post autor: Koper » sob maja 12, 2018 23:31 pm

Też się mają czym podniecać. Towarzysze z ZSRR już w 1972 w skądinąd bardzo udanym "Tak tu cicho o zmierzchu" przerobili temat kobiecych oddziałów, a tu nowoczesna Europa odkryła to prawie pół wieku później. :P Tyle, że u Radzieckich to i cycki były, i akcja jakaś, a tu pewnie będą gadać i hamletyzować. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#866 Post autor: swordfish » ndz maja 13, 2018 16:29 pm

Po sobotniej manifestacji kobiet-filmowców w Cannes Agnieszka Smoczyńska ("Córki dancingu", "Fuga", serial Netflixa "1983") napisała:
"Przez 71 lat festiwalu tylko 82 kobiety mogły pokazać tu swoje filmy, podczas gdy zrobiło to 1643 reżyserów. Kobiety reżyserki dostały w całej historii Cannes tylko dwie Złote Palmy, Jane Campion i Agnes Varda. Z czym że jedna była ex, a druga to była Palma honorowa. I o czym my mówimy. Dlatego dziś na czerwonym dywanie w Cannes stanęły 82 kobiety z przemysłu filmowego z całego świata."

Czyli Złota Palma nie dla Pawlikowskiego, a dla kobiety-reżyser, np. dla tej z Libanu." Zimna wojna" może mieć jeszcze szansę w aktorstwie i w scenariuszu.

Pojawił się intrygujący i mroczny zwiastun "Fugi"

https://youtu.be/96zt509LXQc

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#867 Post autor: hp_gof » ndz maja 13, 2018 16:42 pm

Ten film Evy Hudson nie ma jakichś świetnych recenzji. Ale za to irański film Three Faces jest bardzo dobrze oceniany, ale wyreżyserował go mężczyzna, więc się nie wpisuje w trendy :P Jeszcze sporo filmów przed jurorami, więc trza cierpliwie czekać. Ja obstawiam, że jak nie Złota Palma, to Kuligowa dostanie nagrodę aktorską ;)

A tymczasem już się zaczęła wojenka polsko-polska o słowa Pawlikowskiego z wywiadu dla AFP, w którym twierdzi, że jest na rządowej "czarnej liście" twórców. Podobno agencja wykorzystała jego słowa na temat Idy sprzed dwóch lat w kontekście współczesnym, jakby to mówił w Cannes ;) A MKiDN z kolei zaznacza, że dało mu wiele milionów na film, a on taki niewdzięczny! (co też się mija z prawdą, bo 3 mln dała poprzednia dyrektor PISFu, którą Gliński wyrzucił na zbity pysk; pomijam już to, że to kasa nie z budżetu państwa, tylko danina płatników z branży filmowej; poooonoć 1mln dało ministerstwo, ale nie widzę, żeby to było gdziekolwiek udokumentowane, jest tylko 290 tys. zł dotacji na promocję filmu w Cannes przyznane przez obecnego dyrektora PISF).
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci ... ie/fv32bg5

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#868 Post autor: swordfish » pn maja 14, 2018 14:54 pm

Pawlikowski płacze, że telewizja publiczna TVP nie chce puszczać jego "Idy". W TVN również jest na czarnej liście, bo tam jego filmów nie chcą także puszczać.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#869 Post autor: Koper » pn maja 14, 2018 17:16 pm

Bo oni puszczają tylko blockbustery i kom-romy. :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#870 Post autor: Adam » pt maja 18, 2018 16:45 pm

najlepszy i tak jest Polsat - jedyna stacja w której Titanic trwa z 6 godzin :P
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ