POLSKIE KINO - dyskusja

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1141 Post autor: Adam » pn paź 08, 2018 19:48 pm

pobić Ogniem nie ma szans, bo nie ma wycieczek szkolnych !
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2845
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1142 Post autor: swordfish » pn paź 08, 2018 20:45 pm

Ale pokonanie 3,5 mln widzów "Pasji" Mela Gibsona już bardziej realne. :D

A czy kina są w stanie zainteresować okazjonalnych gości kinowych innymi premierami? Czy widz "Kleru" widząc plakat czy trailer powie: "To może być ciekawe, pójdę jeszcze na to?" Na pewno kina mają swoje żniwa. Większość chodzi płacąc standardową cenę biletu (30 zł - drogo, ale rzucę na tacę Smarzowskiemu). Nieliczne cebulaki zauważają, że można iść w Tani Poniedziałek, w Superwtorek po 14 zł do Heliosa, w czwartek z Kinder Beuno lub przez cały tydzień płacąc internetowo z Masterpass po 10 zł.

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1143 Post autor: hp_gof » pn paź 08, 2018 20:55 pm

Adam pisze:
pn paź 01, 2018 21:19 pm
Po karierze zagranicznej już... zostanie jej dalej tylko PL. Parę dni temu był video wywiad z Szycem dla Wybiórczej - mówił że od Cannes dzwonią telefony, ma castingi zagraniczne itd. Taki film to jest szansa jedna na milion dla głównej obsady, by zaistnieć na zachodzie. A weźmy pod uwagę, że w USA dopiero go zaczną pokazywać i szał się tam zrobi na przełomie roku. Kot to samo w Londynie już ma agenta, agencja zgłosiła się do niego, też z wywiadu wzięte. A ta ma brzuch. Cóż, szkoda, bo ona umie języki więc miała by wielkie szanse i to w kraju gdzie co 2 laska z LA codziennie chodzi na castingi.
A Aśka na to:

Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1144 Post autor: Adam » pn paź 08, 2018 22:33 pm

No i? Jeszcze może latać, to poleciała. Chodzi o to kto ją zatrudni tam teraz? „Na plan wchodzimy za pół roku. Aaa wiesz nie, Foster miała kręcić film na wiosnę, ale tak jej się spodobała wspólna fota z Tobą, że specjalnie dla Ciebie poczeka i opóźni produkcje o rok żebys z pieluch wyszła.” Jarek zejdź na ziemie :P Co innego selfiki na ściance a co innego castingi i angaże do produkcji które startują w następnym roku. A po jej dotychczasowej karierze trudno mi uwierzyć że nie celuje za granicę, bo dotychczasowa filmografia pokazywała że jednak celuje. Chyba że sie jej odmieniło. To ofkors nie moja sprawa, ale wyrażam swoją opinie nt, bo po prostu jako Polak i fan kina czekam kurwa 20 lat na nową Scorupco i się doczekać nie mogę.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1145 Post autor: hp_gof » pn paź 08, 2018 22:40 pm

Adam pisze:To nie moja sprawa, po prostu jako Polak i fan kina czekam kurwa 20 lat na nową Scorupco i się doczekać nie mogę.
I co, ma cycki w Bondzie pokazać, to będziesz zadowolony? Wystarczy, że pokazała u Smarzowskiego :roll:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1146 Post autor: Adam » pn paź 08, 2018 22:47 pm

Jakie cycki? Iza żadnych cycków nie pokazała a ile filmów zrobiła. Ile odrzuciła bo była w ciąży, a o których wiadomo bo pewnie o kilku kolejnych nie wiadomo.. Jedynie kto teraz pokazuje okazjonalnie cycki tam to Rosati w aż 30-sekundowych rolach 4-planowych w filmach i serialach. No ale u nas wielka gwiazda bo ma selfi ze Sly’em i Pacino z tych „wielkich” produkcji. Po prostu Kuligowa jest jedyną aktorką polską w naszym kraju obecnie, która ma urodę, warsztat i umie języki. Bo Curusiowa i Rosati mają tylko urodę i języki, stąd takie ich kariery. Buzkowa z kolei jest polską Tildą Swinton, też ma cały pakiet jak Kulig, ale Hollywood ma Tildę i druga aktorka z „nietypową” acz-urodą tam się nie pojawiła nawet wśród amerykanek.

Czy to źle że samolubnie jako fan chciałbym kolejne prawdziwe sukcesy Polek w USA?
Ostatnio zmieniony pn paź 08, 2018 22:56 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1147 Post autor: hp_gof » pn paź 08, 2018 22:56 pm

Spoko, poczekajmy cierpliwie. Do Oscarów urodzi, a potem może sobie i z dzieckiem w Hollywood pracować.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1148 Post autor: Wojteł » pn paź 08, 2018 23:29 pm

Chyba jednak coś tam pokazał http://nudografia.pl/Joanna_Kulig
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1149 Post autor: Adam » wt paź 09, 2018 10:55 am

ona tak ale nie Iza :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23247
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1150 Post autor: Mystery » wt paź 09, 2018 15:30 pm

swordfish pisze:
pn paź 08, 2018 20:45 pm
Ale pokonanie 3,5 mln widzów "Pasji" Mela Gibsona już bardziej realne. :D

A czy kina są w stanie zainteresować okazjonalnych gości kinowych innymi premierami? Czy widz "Kleru" widząc plakat czy trailer powie: "To może być ciekawe, pójdę jeszcze na to?" Na pewno kina mają swoje żniwa. Większość chodzi płacąc standardową cenę biletu (30 zł - drogo, ale rzucę na tacę Smarzowskiemu). Nieliczne cebulaki zauważają, że można iść w Tani Poniedziałek, w Superwtorek po 14 zł do Heliosa, w czwartek z Kinder Beuno lub przez cały tydzień płacąc internetowo z Masterpass po 10 zł.
Spadek rzędu 20% po tak gigantycznym otwarciu i mocnym środku tygodnia to niemal cud ;) Jak padnie Pasja, Titanic i Avatar, będzie to przeolbrzymi sukces. "Ogniem i mieczem" i "Pan Tadeusz" raczej poza zasięgiem, ale 3 miejsce na podium całkiem możliwe, po 2.5 mln widzów w 10 dni, Kler stać na pokonanie 4,3 mln widzów Quo vadis i to bez pomocy szkół ;)

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1151 Post autor: hp_gof » wt paź 09, 2018 15:39 pm

Myślę, że rekord trzeciego weekendu, który do dziś należy do Pasji (ponad 300 tys. z tego co pamiętam) spokojnie pyknie. I myślę, że wynik Quo Vadis spokojnie uda się też pobić, bo w tym tygodniu powinny stuknąć 3 mln i jak tak dalej pójdzie, to w przyszłym 4 mln, a to będą dopiero 3 tygodnie... Film będą grali spokojnie do grudnia ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1152 Post autor: Adam » wt paź 09, 2018 15:52 pm

Pasję to ja pamiętam jak z mojej parafii osiedlowej wycieczki do kin robili i zapisy były w zakrystii po mszy, babcia moja była, więc to można podciągnąc pod wycieczki szkolne i się nie liczy.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1153 Post autor: Wawrzyniec » śr paź 10, 2018 01:38 am

Właśnie, mojaj mama była ze znajomymi na Klerze i mówiła, że już takich tłumów nie było.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2845
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1154 Post autor: swordfish » śr paź 10, 2018 05:37 am

Ks. Luter o "Klerze" (uwaga, spoilery) :

https://www.newsweek.pl/kultura/filmy-i ... go/4gd709z

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1155 Post autor: hp_gof » pt paź 12, 2018 19:22 pm

Kler - 3 089 315 widzów w 14 dni. Myślę, że spokojnie w weekend stuknie 3,5 mln, a w przyszłym tygodniu uda się pobić wynik Quo Vadis :)

ODPOWIEDZ