POLSKIE KINO - dyskusja

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#601 Post autor: WhiteHussar » śr mar 15, 2017 23:28 pm

Wojenne dziewczyny szału nie robią, ale przyjemnie się to ogląda

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: RE: Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#602 Post autor: Koper » czw mar 16, 2017 19:27 pm

WhiteHussar pisze:
śr mar 15, 2017 22:57 pm
Koper pisze:Ale u nas to chęć "uczczenia" danego zdarzenia przyćmiewa wszystko inne i potem mamy te wszystkie "Bitwy..." i inne gówna.
No, to tak jak mówiłem. Najpierw to trzeba zmienić politykę. Bo teraz to się robi film historyczny, żeby coś uczcić a można to zrobić inaczej: główny cel to żeby to dało się oglądać bez jakiegoś wymuszonego z góry uczczenie/pamięci. Można zrobić świetny film o bitwie, ale nie w taki sposób jak to u nas robią
Ale weź to powiedz twórcom. :) Mam wrażenie, że jak pojawia się kwestia robienia filmu z ważnym tematem historycznym w tle, to szybko to tło staje się pierwszym planem, a reżyserzy to pewnie mają takie klapki na oczach, że nawet jakby im zwrócić uwagę, że kręcą gówno, to by uparcie robili swoje... zresztą, jak wielki temat, to i nie wypada uwagi zwracać no i tak się to kręci...
hp_gof pisze: Wojenne dziewczyny - strach się bać co to będzie.
?? A co to znowu za wynalazek? :D Jeśli jest równie udany jak tytuł, to faktycznie strach się bać. "Wojenne dziewczyny" może fajnie by brzmiało po angielsku, ale po polsku to tak nieszczególnie. Chyba, że to jakaś komedia ma być. ;) Swoją drogą o żołnierkach to Ruscy mieli taki fajny film, a właściwie dwa, bo jest i stara wersja, i remake - "Tak tu cicho o zmierzchu"- takie filmy by się nam przydały.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#603 Post autor: hp_gof » czw mar 16, 2017 20:06 pm

Pierwotnie miało się to nazywać Morowe panny ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#604 Post autor: Paweł Stroiński » czw mar 16, 2017 21:07 pm

Naprawdę?! Ktoś chyba Pałacyku nie słyszał...

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#605 Post autor: Kaonashi » ndz mar 19, 2017 21:05 pm

Obrazek

:wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#606 Post autor: hp_gof » sob mar 25, 2017 20:57 pm

Amok - naprawdę niezły film. Widzę, że coraz więcej thrillerów kręci się w Polsce i to z całkiem niezłym skutkiem. Urzekło mnie ujęcie krojenia ciasta na początku filmu :D Bardzo sugestywne! Film trochę ryje psychę, ale tak musiało być. Muzyka sounddesignerska, tak to ujmę. Natomiast w dalszym ciągu nie rozumiem fenomenu Zośki Wichłacz - w Mieście44 była spoko, w Powidokach - trochę na siłę, tutaj gra znowu tak samo... Kościukiewicz ok, ale trochę mówi niewyraźnie. Reasumując - reżyserki dają radę ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#607 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 25, 2017 21:02 pm

Czy jest to bardzo wierna adaptacja? Chodzi mi oto, że nawet po tytule film jasno daje do zrozumienia, że zajmują się oni sprawą Krystiana Bali.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: RE: Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#608 Post autor: WhiteHussar » sob mar 25, 2017 21:05 pm


hp_gof pisze:Amok Zośki Wichłacz - w Mieście44 była spoko, w Powidokach - trochę na siłę, tutaj gra znowu tak samo...
Oby z Michaliną Łabacz tak nie było , ale raczej nie ma o co się martwić

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#609 Post autor: hp_gof » sob mar 25, 2017 21:10 pm

Łabacz ma za sobą dopiero jedną rolę, o kolejnych angażach póki co nie słyszałem, natomiast widać, że Zośkę bardzo promują. Fajnie by było, gdyby za tą popularnością szedł również warsztat. Aaaaaaaaaa, jeszcze mi się przypomniało, że Wichłacz w Pokocie epizodzik grała ;)
Wawrzek, to nie jest adaptacja książki, tylko film oparty na faktach. Nie wiem w jakim stopniu fabularyzowany, ale z pewnością ma klimat.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#610 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 25, 2017 21:13 pm

To ja wątpię, aby był adaptacją książki, ale czy właśnie cała historia jest dokładnie opowiedziana i czy jest to film "na faktach"? Czy jak to niektórzy mówią "na faktach autentycznych"? :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#611 Post autor: hp_gof » sob mar 25, 2017 21:24 pm

No to mówię, że częściowo na pewno tak, a ile sobie dopisali fikcyjnych scen - nie wiem, bo historii Bali tak poza filmem to nie znam.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#612 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 25, 2017 21:26 pm

Ja akurat znam dość dobrze, gdyż w całej swojej brutalności jest to fascynujący przypadek. Do tego stopnia, że na świecie było o tej sprawie głośno. I nawet w amerykańskich seriach o seryjnych mordercach był specjalny odcinek poświęcony temu przypadkowi. Dlatego też jest nawet tego filmu ciekaw.

Jak widzisz odkrywam polskie kino i trochę mi przykro zdradzać Kopra ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#613 Post autor: Koper » ndz mar 26, 2017 12:17 pm

Jakby tam było co odkrywać, trzy filmy na krzyż :P :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#614 Post autor: swordfish » ndz mar 26, 2017 15:41 pm

A na ile "Amok" Kasi Adamik różni się od "True Crimes" z Jimem Carrey? W "Amoku" mamy przynajmniej zachowane to samo miasto i rzekę - Wrocław i Odrę, a w "True Crimes" już jest Kraków i Wisła. Ktoś widział obydwa filmy? I który z nich będzie bardziej głośniejszy medialnie?

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#615 Post autor: hp_gof » ndz mar 26, 2017 16:00 pm

True Crimes nie widziałem, ale podobno niezbyt dobry.

ODPOWIEDZ