Star Wars

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#871 Post autor: Wawrzyniec » pt paź 28, 2016 16:43 pm

Gorzej, oni się do tych zysków dołożą ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#872 Post autor: lis23 » sob lis 05, 2016 14:48 pm

I co z tego? Ty za to hejtujesz wszystko, bo Twój Lucas nie przyłożył do tego ręki - ba, ostatnio hejtuhesz nawet Williamsa (TFA, The BFG).
Ja nie jestem przywiązany do Lucasa, tylko do Star Wars i jeśli Disney będzie robić dobre filmy, to ok.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Star Wars

#873 Post autor: Gieferg » ndz lis 06, 2016 11:03 am

Jak będzie robił dobre to ok, na razie zrobił taki, że od czasu jego premiery nie tknąłem niczego związanego z tą marką i przez jakiś czas (może do końca 2019 roku, kto wie?) nie tknę.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#874 Post autor: lis23 » śr lis 09, 2016 13:25 pm

Gieferg pisze:Jak będzie robił dobre to ok, na razie zrobił taki, że od czasu jego premiery nie tknąłem niczego związanego z tą marką i przez jakiś czas (może do końca 2019 roku, kto wie?) nie tknę.
Widzisz, to Ty. Ja czytam "Star Wars Komiks" i mam wszystkie powieści nowego kanonu wydane przez Foksal, a także kilka z Egmontu, np. teraz wyszedł świetny Atlas Galaktyczny i Lokacje. Samo "Przebudzenie Mocy" pomimo kilku pierdół (najbardziej razi mnie olanie postaci Poe i tego, jak wydostał się z Jakku oraz śmierć Solo) także przypadło mi do gustu i teraz czekam na "Rogue One".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Star Wars

#875 Post autor: Gieferg » śr lis 09, 2016 13:30 pm

Nigdy nie byłem fanem, kiedyś wręcz nie lubiłem Star Warsów, dopiero Zemsta Sithów sprawiła, że zacząłem od czasu do czasu wracać do filmów, ale teraz, za sprawą Disneya, dostałem na to uniwersum uczulenia.
Wawrzyniec pisze:Gorzej, oni się do tych zysków dołożą ;)
Lolrens? 8)
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#876 Post autor: lis23 » śr lis 09, 2016 13:47 pm

Gieferg pisze:Nigdy nie byłem fanem, kiedyś wręcz nie lubiłem Star Warsów, dopiero Zemsta Sithów sprawiła, że zacząłem od czasu do czasu wracać do filmów, ale teraz, za sprawą Disneya, dostałem na to uniwersum uczulenia.
Ja jestem fanem od 1997 roku, gdy najpierw obejrzałem oryginalną trylogię na VHS, a potem byłem w kinie na wersjach z nowymi scenami i efektami, wtedy też nabyłem muzykę Williamsa z całej trylogii. Potem zacząłem czytać powieści z universum, a potem zaczęła się gorączka z "Mrocznym Widmem" i tak to już się potoczyło ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Star Wars

#877 Post autor: Koper » pn gru 05, 2016 20:14 pm

lis23 pisze:I co z tego? Ty za to hejtujesz wszystko, bo Twój Lucas nie przyłożył do tego ręki - ba, ostatnio hejtuhesz nawet Williamsa (TFA, The BFG).
Krytyka to hejt od razu?

Swoją drogą, wracając do najnowszego zarabiacza dolarów, nigdy nie rozumiałem idei robienia tego akurat filmu - opowieść o losach postaci tak nieistotnych, że w całej sadze wspomniano o nich raz czy dwa, zresztą nie wymieniając nikogo z imienia.

Z wszystkiego ciekawi mnie tylko jak Disney zamierza tę dalszą totalną nieobecność przez kolejne (chronologicznie czasem akcji) 4 filmy SW wytłumaczyć. Zabije ich wszystkich czy zamrozi w karbonicie by obudzić w SW VIII ? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#878 Post autor: Wojteł » pn gru 05, 2016 20:55 pm

Bo może w tym filmie nie chodzi o postaci, tylko o sam materiał na heist/war movie? Raczej tak tłumaczono idę powstania Łotra, więc teoretycznie mogłoby z tego wyjść ciekawe kino. Ale fakt, ani reżyser, ani postaci do mnie jak na razie nie przemawiają. Parę momentów akcji z trailerów wyglądało naprawdę fajnie, ale obawiam się, skończy się to tak, jak Godzilla, czyli 10 min akcji na 2 godziny gadaniny wyciętych z kartonu pionków. Zresztą, obsada też mi jakoś nie pasuje do SW, ani Yen, ani Whitaker, ani Jones. Tylko Ben Mendelhson wygląda odpowiednio charyzmatycznie, a zarazem nie ma zbyt znanej mordy, żebym czuł jakiś dysonans widząc go obok napisu "star wars" :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Star Wars

#879 Post autor: Paweł Stroiński » pn gru 05, 2016 22:19 pm

Koper pisze:
lis23 pisze:I co z tego? Ty za to hejtujesz wszystko, bo Twój Lucas nie przyłożył do tego ręki - ba, ostatnio hejtuhesz nawet Williamsa (TFA, The BFG).
Krytyka to hejt od razu?

Swoją drogą, wracając do najnowszego zarabiacza dolarów, nigdy nie rozumiałem idei robienia tego akurat filmu - opowieść o losach postaci tak nieistotnych, że w całej sadze wspomniano o nich raz czy dwa, zresztą nie wymieniając nikogo z imienia.

Z wszystkiego ciekawi mnie tylko jak Disney zamierza tę dalszą totalną nieobecność przez kolejne (chronologicznie czasem akcji) 4 filmy SW wytłumaczyć. Zabije ich wszystkich czy zamrozi w karbonicie by obudzić w SW VIII ? :P
Raczej chodzi o rozszerzenie świata przedstawionego (uniwersum) niż wykorzystanie postaci dalej. Szczerze mówiąc, jeśli chodzi o ten stary kanon, to mnie najbardziej interesowały wydarzenia między zakończeniem III Epizodu a czwartym. Jak powstała Rebelia, pierwsze bitwy z Imperium, plany Gwiazdy Śmierci itd. Fajnie, że to dopracowują od nowa.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Star Wars

#880 Post autor: Koper » czw gru 15, 2016 20:08 pm

Tyle osób już było i cisza? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#881 Post autor: Wojteł » czw gru 15, 2016 20:17 pm

gdy słów brak...
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#882 Post autor: lis23 » pn gru 19, 2016 09:15 am

Wszyscy opisali swoje wrażenia w temacie o muzyce ;)
Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#883 Post autor: lis23 » wt gru 27, 2016 13:59 pm

Plotki na temat "Rogue One", które okazały się nieprawdziwe: (tym razem jako spiler ;))

Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Star Wars

#884 Post autor: qnebra » wt gru 27, 2016 19:28 pm

Carrie Fisher :(

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#885 Post autor: lis23 » wt gru 27, 2016 20:50 pm

Masakra. Wczoraj George Michael, a dziś Carrie Fisher ... :( :cry:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ