Star Wars

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Star Wars

#1516 Post autor: Adam » sob kwie 13, 2019 17:07 pm

nie chodzi o to że mi się podoba. ani mnie ziębi ani grzeje. mi chodzi o to, że ten tytuł intryguje jak żaden inny bo nie wiadomo czego dotyczy - wszystkie inne były proste i konkretne wiadomo do czego.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Star Wars

#1517 Post autor: Kaonashi » sob kwie 13, 2019 17:08 pm

Adam pisze: A Imperator wcale nie musi być trupem - wystarczy wspomnieć jak mówił o swoim mistrzu Plegiusie który umiał oszukać śmierć, więc przejął nauki i też to umie.
"Trup" dlatego, że jest to martwa fabularnie postać, z zamkniętym wątkiem wydawałoby się. Ale wiadomo - wystarczy odkurzyć kogo trzeba, wszystko działa, ludzie gadają, są podjarani, później polecą do kin, będzie hype, rekordy box office i się kręci. Dobrze, że po The Last Jedi już mam kompletnie w nosie kogo oni tam będą zabijać a kogo wskrzeszać. :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Star Wars

#1518 Post autor: Adam » sob kwie 13, 2019 17:10 pm

A ja powiem tyle - IN JJ WE TRUST !
A jak zmaści, to po seansie się pośmieję z Wami najwyżej.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1519 Post autor: Wojteł » sob kwie 13, 2019 17:12 pm

Mnie intryguje, ale tylko pod tym względem, o którym już pisałem - każdy rezyser przy tej trylogii próbuje odwrócić wszystko to, co zrobił poprzedni. Nie tak powinni to robić, powinny podejść do tego z jakimś ogólnym zarysem i planem na filmy, a teraz się zagonili sami w taki róg, że ponoć prosili Lucasa o pomoc w rozwiązaniu zakończenia - przy czym przypuszczam, że jego pomysły zostaną olane, ale sam fakt "rozmów z lucasem" to dobra PRowa zagrywka, że przecież to twórca sagi tak chciał. W dodatku jak już chcieli dac Johnsonowi wolną rękę, zeby kompletnie odmienił franczyzę, to dawanie mu na to drugiego aktu historii było najgorszym mozliwym posunięciem. Mógł albo narzucić ton w pierwszej odsłonie (czego oczywiście Disney by nigdy nie mógł zrobić, bo przecież trzeba było to rozegrać bezpiecznie), albo pchnąc sagę w nowe terytorium, równocześnie kończąc wątek Skywalkerów. A teraz to JJ będzie próbował równocześnie zakończyć trylogię, zwieńczyć historię Skywalkerów, i odwrócić wszystko to, co mu Johnson poprzestawiał. Straszny pierdolnik.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Star Wars

#1520 Post autor: Kaonashi » sob kwie 13, 2019 17:13 pm

Adam pisze: A ja powiem tyle - IN JJ WE TRUST !
A jak zmaści, to po seansie się pośmieję z Wami najwyżej.
Nie, będzie tak jak zawsze. Po seansie będziesz podjarany, a po paru miesiącach dojdziesz jednak do wniosku, że to zarzynanie franczyzy.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1521 Post autor: Wawrzyniec » sob kwie 13, 2019 17:13 pm

Wojteł pisze:
sob kwie 13, 2019 17:05 pm
może też z hejterstwa :P
Bo nie podobają mi się niespójne z poprzednimi częściami a nawet same ze sobą filmy z milionem plot holi i żenujących żarcików? Ok, w takim razie jestem hejterem.

BTW, jesteś chyba jedynym człowiekiem na ziemi, któremu się ten tytuł podoba. To nawet najwięksi fapownicy tego zwiastuna na niego narzekali.
Bo ten tytuł jest głupi i bezczelny zarazem. Ale tylko Disney mógł wpaść na to, aby po zabiciu i ośmieszeniu Luke'a Skywalkera następny film w kolejności nazwać:

Obrazek


Plus uwielbiam tę współczesną debatę filmową, która chyba nabrała początku w rebootem Ghostbusters: Krytykujesz film, to jesteś trollem i hejterem.
"Skąd Rey ma te wszystkie umiejętnośc?" - JESTEŚ SZOWINISTĄ I SEKSISTĄ!

"Jakim cudem First Order po stracie Starkillera jawi się jeszcze silniejszy od samego Imperium" - TO TYLKO FILM O KOSMICZNYCH CZARODZIEJACH! ZNAJDŹ SOBIE ŻYCIE TO ŻAŁOSNY ŻYJĄCY WRAZ Z MATKĄ GEEKU!

"Powrót Imperatora jest głupi" - SAM JESTEŚ GŁUPI ROSYJSKI TROLLU!

Ale w sumie dla filmowców to genialna strategia, gdyż choć nie wiadomo jak okropny film by nakręcili mogą od razu zbyć całą krytyką mówiąc, że to trolle.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1522 Post autor: Wojteł » sob kwie 13, 2019 17:14 pm

Kaonashi pisze:
sob kwie 13, 2019 17:13 pm
Adam pisze: A ja powiem tyle - IN JJ WE TRUST !
A jak zmaści, to po seansie się pośmieję z Wami najwyżej.
Nie, będzie tak jak zawsze. Po seansie będziesz podjarany, a po paru miesiącach dojdziesz jednak do wniosku, że to zarzynanie franczyzy.
Paru miesiącach? Raczej między jednym a drugim postem :p
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Star Wars

#1523 Post autor: Kaonashi » sob kwie 13, 2019 17:15 pm

Mój błąd. :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Star Wars

#1524 Post autor: Koper » sob kwie 13, 2019 17:15 pm

No dobra, a wielce wymowne dojenie krowy będzie? :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Star Wars

#1525 Post autor: Adam » sob kwie 13, 2019 17:18 pm

to że nie pałam miłością żarliwą do trzeciej trylogii, nie znaczy że ją hejtuję. lubie te filmy, choć wiadomo że po ochłonięciu nie aż tak jak na początku. ale czy wszyscy tak nie mamy?! Ok, Marek Łach jest wyjątkiem, bo on po paru latach wciąż Rey's Theme uważa za najlepszy temat w historii kina. Ale whatever, mówimy o normalnych ludziach ;-) Każdy jak głowa ochłonie zaczyna dostrzegać wady we wszystkim,, to jak po 3 msc związku - "aaa nie umie gotować i jak mnie zaczyna wkurwiać". Ja co najwyżej bronię franczyzy przed absurdalnymi hejtami o dojeniu krowy :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1526 Post autor: Wawrzyniec » sob kwie 13, 2019 17:19 pm

Koper pisze:
sob kwie 13, 2019 17:15 pm
No dobra, a wielce wymowne dojenie krowy będzie? :mrgreen:
Duch Luke'a Skywalker zmierzy się Duchem Imperatora na pojedynek w dojeniu. A przyglądać się temu będzie sztucznie wyglądająca kukiełka Yody. - fani będą zachwyceni, gdyż będzie to użyte wszystko przy udziale praktycznych efektów. :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Star Wars

#1527 Post autor: Koper » sob kwie 13, 2019 17:24 pm

A to dojenie krowy to nie była taka przemycona przez reżysera metafora, że Disney traktuje franczyzę SW jak dojną krowę ewentualnie że doi widzów? ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1528 Post autor: Wojteł » sob kwie 13, 2019 17:45 pm

Czasami jest tak, że wszyscy dowcipkują na jakiś temat, ale nie wykładają żartu wprost, odzierając go z całej subtelności i zabawności, i pojawia się taki jeden gość, który właśnie to robi. Nie bądź więcej tym gościem, Koper :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Star Wars

#1529 Post autor: Koper » sob kwie 13, 2019 17:51 pm

Sorry... :(
Ale... to z krową to niby było subtelne i zabawne?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1530 Post autor: Wojteł » sob kwie 13, 2019 17:57 pm

Na pewno w większym stopniu, niż gdy pytasz o to wprost :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ