Star Wars

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1486 Post autor: Wawrzyniec » czw mar 07, 2019 23:45 pm

Czytając co Mark Hamill mówi o scenie z C-3PO od razu mi się skojarzyła inna smutna scena z The Force Awakens, kiedy po śmierci Hana Solo, Chewbacca przechodzi obok Lei, jak gdyby nigdy nic, gdyż i tak jest bardziej zajęta przytulaniem się z Rey, którą poznała... Zaraz czy ona w ogóle ją wcześniej poznała? A zresztą oba przypadki dość przykre i też pokazują na ile Lucasfilm In Name Only zależało na tych dawnych postaci i ile o nich wiedzieli. Były to po prostu zwykłe haczyki nostalgii, na które wielu się złapało, także i tutaj.
No cóż zobaczymy jak Mysz zareaguje na kolejne wypowiedzi Marka. Raczej nie będzie zadowolona.

A tutaj coś dla Adama, który żył ostatni rok pod kamieniem. Jakby co ten filmik ma 5 milionów oglądalności na YouTubie:


youtu.be/i0biqMZrxJ0

Plus drugi, który zawsze łamie mi serce, kiedy go oglądam:


youtu.be/Mdm8rpv045U
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Star Wars

#1487 Post autor: Adam » pt mar 08, 2019 09:25 am

nie żyłem pod kamieniem, po prostu chciałem rozkręcić znów temat. :D
przecież Hamill nic nie mówił o dojeniu krowy :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1488 Post autor: Wojteł » pt mar 08, 2019 12:26 pm

Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1489 Post autor: lis23 » śr mar 27, 2019 16:32 pm

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Star Wars

#1490 Post autor: Mystery » pt kwie 12, 2019 17:32 pm

Za pół godziny na yt ma być na żywo godzinna transmisja z panelu Star Wars Celebration, gdzie ma być ujawnionych i pokazanych parę ciekawych rzeczy :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=RnhiLZOprZE

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Star Wars

#1491 Post autor: Mystery » pt kwie 12, 2019 19:14 pm

Star Wars: The Rise of Skywalker

youtu.be/adzYW5DZoWs
Spoiler:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Star Wars

#1492 Post autor: Adam » pt kwie 12, 2019 19:39 pm

pozamiatali tym zwiastunem, tytułem, imperatorem i szczątkami 2 gwiazdy śmierci :o
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Star Wars

#1493 Post autor: Mystery » pt kwie 12, 2019 20:04 pm

Wrażenia pozytywne, in J.J. we trust.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1044
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Star Wars

#1494 Post autor: MichalP » pt kwie 12, 2019 21:01 pm

Jedyne tylko co sie rzuca w oczy to fakt, ze saga o Skywalkerze nie ma juz zadnego oczywistego Skywalkera. Lei i migawek z nia nie licze. Sugestie, ze Rey to jednak Skywalker moga byc czystym wyprowadzeniem w maliny przez JJ - znany jest z takich zagrywek. Jezeli zaprezentuja kogos zupelnie nowego to bedzie czysta taniocha. Kylo Ren to w tym momencie jest dla mnie jedno wielkie What a F... Nie wiem w ogole o co z nim chodzi. Prequele mialy Anakina od poczatku do konca, stara trylogia miala Luke, a tutaj starych bohaterow wykonczyli, a nowi to same jakies takie znajdy z sugestia, ze skrywaja jakas wielka tajemnice i przeszlosc - tyle, ze to juz ostatni odcinek, wiec cokolwiek zrobia fabularnie to bedzie to rozczarowujace i bedzie wygladac jak ostatnia deska ratunku. Widac, ze nie mieli zupelnie pomyslu na te filmy.

Jeszcze sie okaze, ze Imperator to byl tez Skywalker :lol:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1495 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 12, 2019 21:59 pm

The Fallen Fanboy enters the room :P :wink:

OK, to pozwolę sobie trochę pohejtować ;)

Obrazek

Co to jest? :?

Ale po kolei zacznijmy od tytułu, który jest głupi. Rise of the Skywalker??? Tylko Disney/Lucasfilm mógł wpaść, aby po części gdzie zabijają najsłynniejszego Skywalkera następną nazwać Rise of the Skywalker.

A już sam zwiastun, zaczyna się i co widzimy... piasek. Aż chciałoby się wrzucić tekst Anakina o piasku. Ileż można ja się pytam i już nawet nie wiem, czy to jest Tatooine, czy Jakku, czy jeszcze inna kolejna pustynna planeta. Dla mnie równie dobrze może to być Diuna.
Akcję Rey wyżej nawet nie chce mi się komentować. W końcu to Rey ona może wszystko.

Co tam jeszcze mamy, Lando się przewija jako wiadomo fanservice i widać, że BB-8 otrzymał innego droida dla towarzystwa. Dobrze, więcej materiału do zaliczenia dla Lando. Oczko A poza tym, czy cokolwiek ciekawego jest w tym zwiastunie, coś niesamowite? Coś co zapowiada, że to wielki finał nie jednej trylogii, ale aż 9 filmów? No właśnie ja tego nie widzę, chyba, że mają to być szczątki Gwiazdy Śmierci. Gdyż co to za Gwiezdne wojny bez Gwiazdy Śmierci i jeszcze śmiech Palpatine'a. Muszą być naprawde zdesperowani, że odkurzają Palpiego? To kto w końcu jest złym Kylo, Snoke był, czy po prostu Palpatine sobie gdzieś sobie jako duch siedział i nic nie robił?
Ci co mnie dobrze znają, wiedzą, że z całej sagi Palpatine/Darth Sidious jest moją ulubioną postać i uwielbiam IanMcDiarmida w tej roli. I dlatego też wizja, że teraz Disney/Lucasfilm In Name Only zabiera się za niego, raczej średnio mi się podoba. Zostawcie te zwłoki w spokoju.
Ale cóż skoro nowi główni bohaterowie są tak świetni, że trzeba odkopywać nieboszczyków, aby wzbudzić zainteresowanie, to wiedz, że coś się dzieje.

Ale w sumie ta zapowiedź jest taka jakiej się spodziewałem: nieciekawa i głupia. I chyba Ci kórzy nie byli zainteresowani dalej nie będą. Ale w internetach już widzę hajp i naturalnie tłumy pójdą na tę jak ktoś to ładnie ujął "popkulturową nekrofilię".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1044
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Star Wars

#1496 Post autor: MichalP » pt kwie 12, 2019 23:59 pm

Co to jest? :?
To jest Abrams i to co mnie u niego najbardziej wkurza. Beztroska, nielogiczna, wizualna "zajebistosc". Fajnie bedzie wygladac ale logiki w tym zero.

Tzn jest szansa, ze moze ta scena to tylko fragment jakiegos specjalnego treningu dla Rey - przeskakiwanie nad latajacym Tie Fighterem. Ale jezeli to mial byc zamach na jej zycie/atak to trzeba bylo przepierdzielic serie z powietrza i zamknac sprawe, a nie jakies kurzenie po piasku. Juz papcio George w prequelach pokazal jak latwo mozna sie rozprawic z rycerzami Jedi: szczaly w plecy, szczaly od tylu i zadne Jedi sztuczki im nie pomoga jak armata bedzie odpowiednio wielka. :twisted: :lol:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1497 Post autor: lis23 » sob kwie 13, 2019 00:10 am

MichalP pisze:
pt kwie 12, 2019 21:01 pm
Jedyne tylko co sie rzuca w oczy to fakt, ze saga o Skywalkerze nie ma juz zadnego oczywistego Skywalkera. Lei i migawek z nia nie licze. Sugestie, ze Rey to jednak Skywalker moga byc czystym wyprowadzeniem w maliny przez JJ - znany jest z takich zagrywek. Jezeli zaprezentuja kogos zupelnie nowego to bedzie czysta taniocha. Kylo Ren to w tym momencie jest dla mnie jedno wielkie What a F... Nie wiem w ogole o co z nim chodzi. Prequele mialy Anakina od poczatku do konca, stara trylogia miala Luke, a tutaj starych bohaterow wykonczyli, a nowi to same jakies takie znajdy z sugestia, ze skrywaja jakas wielka tajemnice i przeszlosc - tyle, ze to juz ostatni odcinek, wiec cokolwiek zrobia fabularnie to bedzie to rozczarowujace i bedzie wygladac jak ostatnia deska ratunku. Widac, ze nie mieli zupelnie pomyslu na te filmy.

Jeszcze sie okaze, ze Imperator to byl tez Skywalker :lol:
Pomysłów już nie brakuje: Kylo Ren, czyli Ben Solo jest w połowie Skylwakerem. Za namową ducha Luke'a i Anakina, nawróci się na Jasną Stronę, pokona Imperatora i wraz z Rey założy Nowy Zakon Jedi.
Inne wyjścia są trochę głupsze i prostsze:

- Luke nie zginął
- Rey to jednak córka Luke'a
- Rey to wnuczka Palpatine'a? Tylko co to ma wspólnego ze Skywalkerami?

Jak widzę, Wawrzyniec nadal tylko narzeka ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Star Wars

#1498 Post autor: Kaonashi » sob kwie 13, 2019 00:12 am

Moim zdaniem Rey może się okazać matką Anakina.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1044
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Star Wars

#1499 Post autor: MichalP » sob kwie 13, 2019 01:14 am

Kaonashi pisze:Moim zdaniem Rey może się okazać matką Anakina.
Whaaaaaat. Znaczy sklonowana Shmi czy jakos tak?

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1500 Post autor: Wojteł » sob kwie 13, 2019 04:40 am

Po scenie z lustrem w TLJ, jestem pewien, że Rey jest matką Rey.
fragment jakiegos specjalnego treningu dla Rey
Czego?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ