Dexter

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Dexter

#1 Post autor: Templar » sob kwie 07, 2012 14:58 pm

Wojtek pisze:Chociaż abstrahując od muzyki, najnowsze przygody Dextera to dno i metr mułu, kolejne sezony to już będzie całkowita wycieczka po dnie. Spadek poziomu w stosunku do czwartego sezonu jest ogromny, a o pierwszym to nawet nie ma co wspominać
Nie zgodzę się z Tobą, sezon 6 z "Gajosem" był bardzo dobry, czwórka to był geniusz, ale trudno, aby każdy taki był. Zresztą skąd wiesz, że kolejne będą gorsze, trzeci jest najgorszy i wszyscy mówili, żeby na nim zakończyć Dextera, że kolejny to będzie właśnie dno, a jak się skończyło to wszyscy wiemy :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Dexter
Kserujący nuty
Posty: 275
Rejestracja: pn paź 24, 2011 15:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi

#2 Post autor: Dexter » sob kwie 07, 2012 15:06 pm

Wojtek pisze:Chociaż abstrahując od muzyki, najnowsze przygody Dextera to dno i metr mułu, kolejne sezony to już będzie całkowita wycieczka po dnie. Spadek poziomu w stosunku do czwartego sezonu jest ogromny, a o pierwszym to nawet nie ma co wspominać
Dokładnie. Ciekaw jestem tylko, jak rozwiążą finał szóstego sezonu, ale jeśli to dno się utrzyma, to rzucam oglądanie i wymazuję z pamięci sezony 5-6. Szkoda mojego nicka na ten szajs :( :P

Co do muzyki to oprawa pierwszego sezonu jest genialna, chyba moja ulubiona jeśli chodzi o seriale - właściwie każdy odcinek po brzegi wypełnia świetny score Lichta uzupełniony fajnymi utworami (np. tym - http://www.youtube.com/watch?v=ylX5KYwlqn4), no cudo. Szkoda, że muzyka ginie z sezonu na sezon, no ale to wraz z jakością serialu chyba... Ech.. :?

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi

#3 Post autor: Wojteł » sob kwie 07, 2012 15:08 pm

Trzeci wiał nudą, ale i tak był o kilka klas lepszy od piątego czy szóstego (który ratuje tylko zakończenie). Co w szóstym sezonie było takiego dobrego? Główny antagonista był dla mnie kompletnie nierealistyczny. Póki było ich dwóch,to było nawet fajne zestawienie, ale po twiście fabularnym z lodówką, młody Hanks kompletnie stracił wiarygodność (a to, że nie ma nawet 1/4 talentu swego taty, wcale nie pomaga mi kupić jego postaci). Poziom absurdu bije wszelkie rekordy, monologi wewnętrzne Dextera, które nigdy nie były specjalnie skomplikowane w odbiorze, tutaj osiągają apogeum łopatologii. A o tym, że zarówno policja jak i główny bohater, który zawsze był ostrożny i zacierał po sobie ślady, zachowują się jak banda idiotów, to już nawet nie ma co gadać. Chociaż ten sezon i tak jest ciut lepszy od piątego, który był mdłą telenowelą z nożami w tle. Oba te sezony nie mają startu do trzeciego, których choć był wyraźnie słabszy od 1, 2 i 4, to jednak trzymał pewien poziom, nieosiągalny dla dwóch najnowszych :wink:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Dexter
Kserujący nuty
Posty: 275
Rejestracja: pn paź 24, 2011 15:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi

#4 Post autor: Dexter » sob kwie 07, 2012 15:21 pm

Templar pisze: Nie zgodzę się z Tobą, sezon 6 z "Gajosem" był bardzo dobry
Przecież to było fatalne :roll:
Ilość bzdur w tym sezonie, naciągactw i scenariuszowej nijakości mnie zatrważa. Najżałośniejsze momenty:
- Dexter gada z duchem swojego ojca, syn Hanksa (swoją drogą - mega drewno) gada z duchem swojego mentora. W tym samym momencie... :roll:
- Dexter dzwoni na policję. No tak, nikt go nie nagrywa, nikt tych nagrań nie sprawdza. Szczególnie, kiedy dotyczy to miejsca zbrodni! Żyć nie umierać. Główny bohater jest w tym sezonie (i w piątym w sumie też) niewidzialny i może robić wszystko.
Motyw apokalipsy to jest wręcz niewyczerpalny potencjał, a spieprzono go totalnie.
Sam Dexter już jest cieniem samego siebie, wkładają mu w wewnętrzne monologi takie banały i głupoty, że głowa boli. Gdzie się podziała ta fantastyczna postać...?
Jedyne, co było w tym sezonie dobre, to ostatnia scena, która powinna mieć już miejsce jakoś w 2, ewentualnie 3 sezonie. Ale to jest moment spoza głównej fabuły, która jest tragiczna po prostu.

Sezon 4 też rewelacyjny nie był, ale miał coś w sobie, poza tym zmiażdżył totalnie zakończeniem. No i miał bardzo dobry gościnny występ, a szósty był tak biedny, że nie miał nawet tego.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi

#5 Post autor: Wojteł » sob kwie 07, 2012 15:31 pm

Dexter pisze: Przecież to było fatalne :roll:
Ilość bzdur w tym sezonie, naciągactw i scenariuszowej nijakości mnie zatrważa. Najżałośniejsze momenty:
- Dexter gada z duchem swojego ojca, syn Hanksa (swoją drogą - mega drewno) gada z duchem swojego mentora. W tym samym momencie... :roll:
- Dexter dzwoni na policję. No tak, nikt go nie nagrywa, nikt tych nagrań nie sprawdza. Szczególnie, kiedy dotyczy to miejsca zbrodni! Żyć nie umierać. Główny bohater jest w tym sezonie (i w piątym w sumie też) niewidzialny i może robić wszystko.
Motyw apokalipsy to jest wręcz niewyczerpalny potencjał, a spieprzono go totalnie.
Sam Dexter już jest cieniem samego siebie, wkładają mu w wewnętrzne monologi takie banały i głupoty, że głowa boli. Gdzie się podziała ta fantastyczna postać...?
Jedyne, co było w tym sezonie dobre, to ostatnia scena, która powinna mieć już miejsce jakoś w 2, ewentualnie 3 sezonie. Ale to jest moment spoza głównej fabuły, która jest tragiczna po prostu.
Amen, Amen i jeszcze raz Amen. Chociaż wad mozna by dodać o wiele więcej (np żałosny chwyt pod publiczkę z bratem Dextera), ale chyba już nie ma sensu kopać leżącego :D
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Dexter

#6 Post autor: Templar » wt paź 02, 2012 16:39 pm

No 1. odcinek 7. sezonu mega, kolejne też ciekawie się zapowiadają, nie mogę się doczekać :)

A tak się zastanawiam, wie ktoś kto grał Viktora, koleś wygląda jak Antoni Pawlicki? :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Dexter

#7 Post autor: Mystery » wt paź 02, 2012 18:06 pm

Fak, we wrześniu wystartowało 14 seriali, które śledzę na bieżąco i weź tu się teraz człowieku zdecyduj co oglądać, a co odkładać, ale tradycyjnie Dextera chyba będę śledził co tydzień - pierwszy odcinek póki co przede mną, ale po zakończeniu ostatniego sezonu apetyt mam spory :)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Dexter

#8 Post autor: Templar » wt paź 02, 2012 18:19 pm

Mystery Man pisze:Fak, we wrześniu wystartowało 14 seriali, które śledzę na bieżąco i weź tu się teraz człowieku zdecyduj co oglądać, a co odkładać, ale tradycyjnie Dextera chyba będę śledził co tydzień - pierwszy odcinek póki co przede mną, ale po zakończeniu ostatniego sezonu apetyt mam spory :)
Ja obecnie oglądam:

-Dexter
-Boardwalk Empire
-Grimm
-How I Met Your Mother
-Two and Half Men
-Hawaii Five-0

w połowie października dojdzie jeszcze:

-Walking Dead
-TRON: Uprising
-Touch

też czasu brakuje na wszystko, już się gubię co, kiedy wychodzi :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Dexter

#9 Post autor: Ghostek » czw paź 04, 2012 14:47 pm

Templar pisze:No 1. odcinek 7. sezonu mega, kolejne też ciekawie się zapowiadają, nie mogę się doczekać :)
No fajne fajne, choć czasami czuło się już ciągnięcie tego na siłę. Swoją drogą czekam na odcinek kiedy Dex postawiony pod ścianą zabije swoją sis. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Dexter

#10 Post autor: Mystery » czw paź 04, 2012 21:13 pm

Templar pisze:No 1. odcinek 7. sezonu mega, kolejne też ciekawie się zapowiadają, nie mogę się doczekać :)
:shock:
Spoiler:

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Dexter

#11 Post autor: Templar » czw paź 04, 2012 21:27 pm

Spoiler:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Dexter

#12 Post autor: Templar » śr paź 17, 2012 23:33 pm

Po 3. odcinkach nadal całkiem dobry sezon, no i w końcu pojawiła się Yvonne Strahovski, jak ja ją uwielbiam z Chucka (jak ktoś nie wie, to z pochodzenia jest Polką i zna doskonale język polski :P). Podobało mi się też to jak Dexter rozwiązał sprawę z Louisem i w sumie to co później z nim się stało też :D No i super rozmowa Dextera z tym szefem mafii, a kolejne odcinki też zapowiadają się rewelacyjnie, ciekawe jak to wszystko się zakończy :)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Dexter

#13 Post autor: Mystery » śr paź 17, 2012 23:42 pm

Podobało mi się też to jak Dexter rozwiązał sprawę z Louisem i w sumie to co później z nim się stało też :D
Najlepsza część odcinka, genialnie się go pozbył i z pracy i z domu, nieźle się uśmiałem, do tego fajna psychodela z tym psycholem, no i ta iskra z Yvonne, będzie się działo :)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Dexter

#14 Post autor: kiedyśgrześ » czw lis 01, 2012 00:55 am

ooo :!: znowu jest czarny charakter na poziomie :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Dexter

#15 Post autor: Templar » pn gru 03, 2012 23:55 pm

Lipa, że zakończyli ten wątek już w 9. odcinku, no i jeszcze do tego najsłabszy odcinek w tej serii, 10. lepszy, choć parę rzeczy mi się nie podobało, sprawa z podpalaczem, w sumie liczyłem, że to będzie ten gość od podpaleń, a tutaj jednak jakiś z dupy typek :P No i to odejście od kodeksu przy ojcu Hanny, Dextera wszyscy lubili za to, że zabijał morderców, a teraz sam staje się zwykłym psycholem :? Ale za to wątek z Matthews i LaGuertą dobry, ciekawe jak to się sezon z tą sprawą zakończy, czy któreś z nich zginie? :P Podoba mi się tytuł ostatniego odcinka:

Obrazek

Szkoda, że Doakesa już nie ma, to była jedna z najlepszych postaci w tym serialu.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ