STAR WARS - BLU-RAY

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

STAR WARS - BLU-RAY

#1 Post autor: Adam » sob wrz 03, 2011 21:42 pm

No i blu wyszło.. Zacząłem od Powrotu Jedi bo to najciekawszy film ze starej trylogii jak dla mnie. I powiem tak - szału ni ma. Oczywiście widać te soczyściejsze kolory, mniej ziarna i bardziej wyraźne detale w tle scen. Dobre wrażenie robi dźwięk - porównałem z edycją dvd i jest ciut większe podbicie głośności muzy Williamsa. Dodatkowo DTS HDMA 6.1 robi swoje - laserki, odgłosy wybuchów świetnie balansują po głosnikach.. Przy śmierci Imperatora słynne juz nowe "nooołłłł" pominę milczeniem. Ogólnie takie sobie odświeżenie. śmiem twierdzić że Lucas tylko po raz enty sięga do kieszeni fanów.

Nie rozumiem paru rzeczy - na początek sprawa prozaiczna: skoro Lucas edytował cyfrowo takie pierdoły jak powieki Efoków, wstawiał tą lamę Haydena do ostatnich scen itp itd, to czemu nie wziął się teraz za cyfrowe poprawienie efektów i wyglądów mieczów świetlnych? Serio czasem one mocno już trąca myszką szczególnie w scenach dynamicznych walk.. I drugie pytanie - czemu cyfrowo nie poprawił niektórych wybuchów (konkretnie tych na modelach które były na bluscreenie, np w czasie bitwie w Lesie - często widać że w tle wybuch to doklejka lub miniatura i dziś to już sztucznie wygląda)..

Ciekawy jestem ocen tego zestawu na zagranicznych branżowych serwisach o Blu, bo nie mam mega profesjonalnego sprzętu. Ale na tym co mam, to widziałem lepsze odświeżenia na Blu już niejednokrotnie (chocby wymienić pierwsze z brzegu stare Bondy - choć wielki przeskok jakości pojawił się już przy Ultimate DVD Edition; Lonesome Dove, Dr. Żywago, czy Predator - wersja druga poprawiona...).
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#2 Post autor: Krelian » sob wrz 03, 2011 22:49 pm

Ja poczekam na polskie wydanie i zobaczę na pewno complita bo jestem ciekawy ekskluzywnych dodatków, ale nie wiem czemu jakoś nowej trylogii to mi się nie chce oglądać.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#3 Post autor: Adam » ndz wrz 04, 2011 07:43 am

pewnie dodatki będą bez napisów pl :evil:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#4 Post autor: Krelian » ndz wrz 04, 2011 10:35 am

http://www.bluedvd.pl/p/pl/imp211/gwiez ... u-ray.html no z opisu wynika, ze niestety nie ale się przeżyje jakoś

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#5 Post autor: bladerunner22 » ndz wrz 04, 2011 11:07 am

kutwa to trzeba mieć , najlepsza saga w dziejach kina :D ! .
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#6 Post autor: Krelian » ndz wrz 04, 2011 13:33 pm

czy ja wiem czy najlepsza saga ? nową trylogię wolałbym przemilczeć aczkolwiek dla mnie stara trylogia to kultowa "ramotka" do której chce się wracać

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#7 Post autor: Koper » ndz wrz 04, 2011 15:59 pm

Adam Krysiński pisze:skoro Lucas edytował cyfrowo takie pierdoły jak powieki Efoków, wstawiał tą lamę Haydena do ostatnich scen itp itd, to czemu nie wziął się teraz za cyfrowe poprawienie efektów i wyglądów mieczów świetlnych?
Ale on je już poprawiał przy okazji pierwszej re-edycji do kin (to chyba była końcówka lat 90.?) - podobno po tych poprawkach wyglądało gorzej jak wcześniej. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#8 Post autor: bladerunner22 » ndz wrz 04, 2011 19:46 pm

choć z drugiej strony mogli chwilę poczekać i zrobić to na blu-ray 3 D 8) :D .

Mieliście okazję kiedyś oglądać ? Ja tak, bardzo fajna sprawa, polecam ! :D !.
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#9 Post autor: Krelian » ndz wrz 04, 2011 20:05 pm

no na pewno będą jak wszystkie części 3D przelecą przez kina czyli gdzieś tak koło hmm 2017 roku

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#10 Post autor: bladerunner22 » ndz wrz 04, 2011 20:07 pm

Krelian pisze:no na pewno będą jak wszystkie części 3D przelecą przez kina czyli gdzieś tak koło hmm 2017 roku

6 lat ?! wiesz jaki ja już będę stary ? :shock: .
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#11 Post autor: Krelian » ndz wrz 04, 2011 20:32 pm

Nic na to poradzę to wspaniałomyślny dżordż obmyślił sobie taki plan wydania jednej części w 3d na rok

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#12 Post autor: Adam » pn wrz 05, 2011 13:03 pm

no i wielki artykuł o pracach nad restaurowaniem:

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... strona=dvd

i zdaje się potwierdzać to co mówiłem - szału ni ma.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#13 Post autor: bladerunner22 » pn wrz 05, 2011 15:13 pm

Adam Krysiński pisze:no i wielki artykuł o pracach nad restaurowaniem:

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... strona=dvd

i zdaje się potwierdzać to co mówiłem - szału ni ma.
aspekty techniczne wydania aspektami technicznymi, wiesz ja trochę kiedyś siedziałem w HD i powiem, ze to jak nadają polskie telewizje to śmiech,a nie HD ( tak jakis czas temu CANAL+ puścił wszystkie części SW w 1080) , BLU-Ray i porządny telewzor jednak trochę również sprawa ciut przereklamowana a to z jednej prostej przyczyny oglądanie filmów w takiej rozdzielczości ma sens od 50 a chyba nawet 60 cali wzwyż a nie nawet 40 ( choć to mało nie jest ).

Nie wkurwiają was te paski na dole i górze no kaman ! ;)
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#14 Post autor: Adam » pn wrz 05, 2011 15:33 pm

ale to nie jest wina niczyja poza tym w jakim formacie film został nakręcony.. ja najbardziej nie lubię tych ostrych żylet 2:39:1.. za to ulubiony dla mnie jest 1:78, tylko że juz w zasadzie niespotykany.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: STAR WARS - BLU-RAY

#15 Post autor: Krelian » pn wrz 05, 2011 18:32 pm

bladerunner22 pisze:
Nie wkurwiają was te paski na dole i górze no kaman ! ;)
To kup sobie tv z proporcjami 2:39:1 [tzw kinowymi] (są takie tv) wtedy kaszety znikną inaczej jak Adam napisał nie da rady (chyba, że mniejsze proporcje) ja osobiście wolę mieć cały kadr kosztem tzw. pasków
Adam Krysiński pisze:no i wielki artykuł o pracach nad restaurowaniem:

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... strona=dvd

i zdaje się potwierdzać to co mówiłem - szału ni ma.
ale za to chwalą ponoć dźwięk z tego co wyczytałem z różnych serwisów ,a z własnego doświadczenia to starsze filmy jakoś tak super nie wyglądają jeśli chodzi o obraz (patrz np. blade runner, bliskie spotkania..., pluton, dawno temu w ameryce) na blu reyu może po prostu już przy tych starszych filmach za wiele nie da się zrobić. Z drugiej strony sobie tak myślę jakby zrobić w tych filmach super ostry obraz jak żyleta czy być może gdzieś klimat tych filmów w jakiś sposób zatracił by się ??

ODPOWIEDZ