Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#1 Post autor: lis23 » pn sie 12, 2013 17:00 pm

Chwalimy się tu, jakie filmy posiadamy w wersji BD ;) :P

1: " Hobbit Niezwykła Podróż " - wersja kinowa

" Hobbit Niezwykła Podróż " - wersja rozszerzona - 3xBD

2: " Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia " - wersja rozszerzona - 2xBD + 3xDVD

3: " Władca Pierścieni Dwie Wierze " - wersja rozszerzona - 2xBD + 3xDVD

4: " Władca Pierścieni Powrót Króla " - wersja rozszerzona - 2xBD + 3xDVD

5 i 6: " Harry Potter i Insygnia Śmierci " - cz 1 i 2 - wydania dwupłytowe

7: " Avatar " - wersja rozszerzona - 3xBD

8: "Robin Hood " - stelbook

9: " Królewna Śnieżka i Łowca "

10: " X - Men Pierwsza Klasa "

11: " Captain America Pierwsze Starcie " - 3D + 2D

12: " Niesamowity Spider - Man " - 3D + 2D

13: " Mroczny Ryczerz " - 2xBD

14: " Mroczny Rycerz Powstaje " - 2xBD - stelbook

15: " Przygody TinTina " - 3D + 2D

16, 17, 18, 19, 20, 21: " Star Wars " - kompletna saga ;) - 9xBD

Disney:

22: " Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków "

23: " Pinokio "

24: " Fantazja "

25: " Dumbo "

26: " Bambi "

27: " Kopciuszek "

28: " Piotruś Pan "

29: " Zakochany Kundel "

30: " 101 Dalmatyńczyków "

" Miecz w Kamieniu "

" Księga Dżungli "

31: " Kocia Arystokracja "

" Robin Hood "

32: " Lis i Pies "

33: " Bernard i Bianka w Krainie Kangurów "

" Mała Syrenka "

34: " Piękna i Bestia "

35: ' Piękna i Bestia " - wersja z USA - 2xBD + DVD

36: " Aladyn "

37: " Król Lew "

38: " Pocahontas "

39: " Dzwonnik z Notre Dame "

40: " Mulan "

41: " Fantazja 2000 "

42: " Mój Brat Niedźwiedź "

43: " Księżniczka i Żaba "


44; " Toy Story 3 "



i, tak, nudzi mi się ;)
Ostatnio zmieniony wt lis 19, 2013 16:26 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#2 Post autor: Kaonashi » pn sie 12, 2013 17:20 pm

Oto moja kolekcja.











.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#3 Post autor: Adam » pn sie 12, 2013 18:38 pm

Kaonashi pisze:Oto moja kolekcja.











.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: geniusz!
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#4 Post autor: Paweł Stroiński » pn sie 12, 2013 18:49 pm

1. Incepcja
2. Black Rain
3. Cienka czerwona linia

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#5 Post autor: swordfish » wt sie 13, 2013 19:46 pm

Trylogia "Władcy pierścieni" rozszerzona i Quadrologia "Piratów z Karaibów". I to wszystko. Wystarcza mi pójście do biblioteki i pożyczanie nowości jak się pokazują (abonament roczny tylko 50 zł, tj. 4 zł/miesiąc).

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#6 Post autor: Krzysiek » pn sie 19, 2013 11:28 am

Lis23 posiada świetną kolekcję Disneya :D pozazdrościć :)

Kaonashi mógłby zedytować swoją listę, ponieważ wrzucił ją w formacie cokolwiek nieczytelnym :wink:

Paweł Stroiński - klasyka

swordfish - świetne filmy do rodzinnego oglądania

A ja kupiłem ostatnio Terminatora 2 .... fakt, że po ostrych "negocjacjach" udało mi się zejść z ceną do 50zł (brałem jeszcze kilka tytułów), ale prawdę mówiąc obraz nie zachwyca. Są momenty świetnego masteringu, ale też i tragicznego. Sumując - bardziej dla fanów filmu, ponieważ chyba na polski rynek lepiej już tego nie wydadzą.

Za to coraz więcej jest pięknie odnowionej naszej filmówki. Rejs , Złote Koło , Deja vu .... jak widać da się to zrobić porządnie nawet w Polsce. Tylko czy ktoś pokusi się o ich wydanie (i innych których już nie wymieniłem) na Blu? :roll:

Listę swoich Blu wrzucę pod koniec tygodnia - jeszcze ma mi dojść kilka tytułów więc teraz za wcześnie :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#7 Post autor: lis23 » pn sie 19, 2013 12:53 pm

Krzysiek pisze:Lis23 posiada świetną kolekcję Disneya :D pozazdrościć :)
Brakuje mi tylko " Tarzana ", którego jakość obrazu nie zachwyca, ale film można wyrwać za 43 zł, więc może się skuszę, oraz wydanej w piątek " Księgi Dżungli " / brak kasy ;) /

ponoć w tym roku mają się jeszcze ukazać:

" Miecz w Kamieniu "
" Robin Hood "
" Oliver i Spółka "
" Mała Syrenka "
" Herkules "

słowo " mają ' jest adekwatne, gdyż CD Projekt od kilku miesięcy nie aktualizuje swojego planu wydawniczego ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#8 Post autor: hp_gof » pn sie 19, 2013 13:39 pm

Ja mam:
Blancanieves - hiszpańskie wydanie Blu-ray + DVD + CD z pełnym scorem + wewnątrz wbudowana książeczka :mrgreen:
A Single Man - brytyjskie wydanie Blu-ray, bo w Polsce nie ma, a Abel i Colin zasłużyli ;)
The Curious Case of Benjamin Button - polowałem przez dłuższy czas na promocję, aż dorwałem w końcu za ok. 50zł na Merlinie. Film wiadomo, że dupy nie urywa, ale 14-minutowy dodatek o muzyce Desplata w HD robi swoje :P
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 - 2BD
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 - 2BD
Harry Potter and the Half-Blood Prince - wydanie amerykańskie 2BD, bo bardziej podobała mi się ich wersja okładki plus mieli dodatek o siódmej części niedostępny w polskim wydaniu i wyszło taniej :D
Inception - 2BD
The Twilight Saga: New Moon :mrgreen: - tylko ze względu na muzykę i dodatki :mrgreen:
Quantum of Solace - 1BD
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystall Skull - wydanie brytyjskie 2BD - zawiera polskie napisy do filmu i na płycie z dodatkami, bez lektora (bo i po co), w przeliczeniu na złotówki zapłaciłem ok. 50zł, przy czym wydanie polskie - JEDNOPŁYTOWE!!! z lektorem polskim bodajże 2.0 (!) bez dodatków kosztowało wówczas koło 120 zeta :P interes życia :P
Popiół i diament; Austeria; Pociąg - bo jestem fanem rekonstrukcji polskich filmów w ramach projektu KinoRP, a już w ogóle uwielbiam filmy z okresu Polskiej Szkoły Filmowej :) Gdybyście np. widzieli Rękopis znaleziony w Saragossie na wielkim ekranie... szczęka mi opadła! Niewydany na Blu-rayu, jedynie na DBD z Gazetą Wyborczą. Ale te jedyne 3 wydane na Blu-rayu też ładnie wyglądają. Obecnie usiłują odzyskać choć część kasy, bo te płytki walają się po dwie dychy około ;)
Krzysiek pisze:Za to coraz więcej jest pięknie odnowionej naszej filmówki. Rejs , Złote Koło , Deja vu .... jak widać da się to zrobić porządnie nawet w Polsce. Tylko czy ktoś pokusi się o ich wydanie (i innych których już nie wymieniłem) na Blu? :roll:
No właśnie. Nie wydają, bo nikt nie kupuje :P Jak wydali te 3, to na tym stracili :P Jedynie można pokupować to co Wyborcza wydała i liczyć na pokazy w kinie na festiwalach czy przy specjalnych okazjach, albo na Akademii Polskiego Filmu z tego co się orientuję. No i na youtubie Studia Tor i Kadr wrzucają swoje odnowione filmy, ale w słabej jakości, więc to swojej funkcji nie spełnia... No ewentualnie jeszcze na TVP HD i Canal+ HD się pojawiają zrekonstruowane filmy w super jakości. I ich ripy w necie ;)

W planach oczywiście mam jeszcze Rise of the Guardians, ale na razie mam dużo innych wydatków ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#9 Post autor: lis23 » pn sie 19, 2013 13:51 pm

Ja w tym roku zakupię już chyba tylko rozszerzoną wersję " Hobbita "

czy " Waleczne Serce " ma na prawdę tak dobrej jakości obraz na BD, jak to zachwalają w necie?.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#10 Post autor: Krzysiek » pn sie 19, 2013 14:17 pm

"Braveheart" mam ale jeszcze nie siadłem do Blu może w któryś dzień, to napiszę jaki jest obraz. Teraz na tv mam "ID4" i jakością nie zachwyca :cry:

Całe szczęście, że gdzieś zobaczyłem, iż pod koniec roku ma wyjść rozszerzony "Hobbit" :) i nie skusiłem się na obecne wydanie.

Popiół i diament; Austeria; Pociąg.... piszesz Kolego, że tanio można je kupić? Dawno nie szukałem jakie są ceny na te tytuły w Blu. Ale warte są posiadania w kolekcji :) "Rękopis znaleziony w Saragossie" - film był świetny (pamiętam go jeszcze z kina kiedy to chyba było jakąś lekturą) a fragmenty odnowionego pokazywali gdzieś w zjawkach w tv - obraz rewelacyjny.

Misia i inne takie komedie ("Nie lubię poniedziałku" czy "Brunet wieczorową porą") ludzie by kupili na Blu o ile cena nie przekroczy 60zł. Obraz ładnie odnowiony, wszystkie detale wyraziste i kolory rewelacyjne. Czego chcieć więcej?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#11 Post autor: lis23 » pn sie 19, 2013 14:28 pm

Krzysiek pisze:"Braveheart" mam ale jeszcze nie siadłem do Blu może w któryś dzień, to napiszę jaki jest obraz. Teraz na tv mam "ID4" i jakością nie zachwyca :cry:

Całe szczęście, że gdzieś zobaczyłem, iż pod koniec roku ma wyjść rozszerzony "Hobbit" :) i nie skusiłem się na obecne wydanie.
Na pewno ID4 wygląda lepiej niż na DVD ;)

a co do " Hobbita " to tak to ma wyglądać:

wersja 2d - 3xBD:

http://m-angela1002.tumblr.com/#

wersja 3D - 5xBD:

http://m-angela1002.tumblr.com/#

wersja DVD - 5xDVD:

http://m-angela1002.tumblr.com/#

heh, widzę że nie weszło, ale wystarczy w linku zejść niżej i są pokazane okładki.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#12 Post autor: hp_gof » pn sie 19, 2013 14:35 pm

Krzysiek pisze:Misia i inne takie komedie ("Nie lubię poniedziałku" czy "Brunet wieczorową porą") ludzie by kupili na Blu o ile cena nie przekroczy 60zł. Obraz ładnie odnowiony, wszystkie detale wyraziste i kolory rewelacyjne. Czego chcieć więcej?
Te 3, które mam kosztowały pierwotnie koło 60 zł, ale nikt ich nie kupował, bo nie wydali w końcu kolejnych tytułów kolekcji, a teraz w Media Markt tudzież Saturnie znajdziesz je w przedziale cenowym 20-30zł. Generalnie głównym celem tego projektu jest ocalenie filmów w jakości kinowej 2K lub 4K. Dystrybucja to już kwestia drugoplanowa. Niestety jest ograniczona liczba fanów, którzy takie cacuszka kupią, a koszty produkcji są jednak spore, więc im się nie opłaca tego na razie wydawać. Co ciekawe widzę, że sprzedają licencje na zachód najwyraźniej, bo na brytyjskim amazonie widziałem Ashes and Diamonds na Blu na przykład:P
lis23 pisze:7: " Avatar " - wersja rozszerzona - 3xBD
Lisuuuuuuuuu, masz Avatara 3BD? Od dłuższego czasu chcę kupić, ale cholerstwo w dalszym ciągu kosztuje koło 2 stów (czasami taniej, a generalnie to i tak ciężko to dostać), a najbardziej to mi zależy na dodatku o muzyce. Nikt nie widział go gdzieś w necie albo nie da się jakoś zripować czy cuś? :mrgreen: Można też kupić włoskie wydanie, bo jest tańsze i zawartość ma identyczną, bo to ta same płyty i identyczny zestaw wersji jezykowych, jedynie okładka jest włoskie, co już mi się nie podoba... Gdyby była hiszpańska bądź angielska to luz. Włoska - fuj. Poczekam jeszcze :P

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#13 Post autor: Templar » pn sie 19, 2013 14:43 pm

hp_gof pisze:Te 3, które mam kosztowały pierwotnie koło 60 zł, ale nikt ich nie kupował, bo nie wydali w końcu kolejnych tytułów kolekcji, a teraz w Media Markt tudzież Saturnie znajdziesz je w przedziale cenowym 20-30zł. Generalnie głównym celem tego projektu jest ocalenie filmów w jakości kinowej 2K lub 4K. Dystrybucja to już kwestia drugoplanowa. Niestety jest ograniczona liczba fanów, którzy takie cacuszka kupią, a koszty produkcji są jednak spore, więc im się nie opłaca tego na razie wydawać. Co ciekawe widzę, że sprzedają licencje na zachód najwyraźniej, bo na brytyjskim amazonie widziałem Ashes and Diamonds na Blu na przykład:P
Cyfrowo mogliby to chociaż wydawać w takim razie, koszty dużo niższe.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

hp_gof

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#14 Post autor: hp_gof » pn sie 19, 2013 14:50 pm

Chyba właśnie coś w tym kierunku kombinują powoli.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#15 Post autor: Krzysiek » pn sie 19, 2013 15:01 pm

"Hobbit" w 3D jakoś mnie nie podnieca a ID4 mam nadal na DVD w wersji kolekcjonerskiej z R1 w THXie. Obraz był więcej niż dobry, dlatego teraz spodziewałem się sporo więcej....

ODPOWIEDZ