REMAKI

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#316 Post autor: Koper » śr wrz 28, 2016 18:23 pm

lis23 pisze:Disney nie zwalnia i właśnie zapowiedział "aktorską" wersję "Króla Lwa", za sterami której stanie Jon Favreau - reżyser "Iron Manów' i tegorocznej "Księgi Dżungli":
Jaką "aktorską", skoro tam żadnej ludzkiej postaci nie było, a zatem wszystko dostawią za pomocą CGI, więc znowu będzie animacja, tylko komputerowa. Po co to i na co...

... no tak, wiem, dla kasy.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#317 Post autor: lis23 » śr wrz 28, 2016 19:26 pm

Koper pisze:
Jaką "aktorską", skoro tam żadnej ludzkiej postaci nie było, a zatem wszystko dostawią za pomocą CGI, więc znowu będzie animacja, tylko komputerowa. Po co to i na co...

... no tak, wiem, dla kasy.
No przecież dlatego dałem ten nawias ;) Będzie tak, jak z "Księgą Dżungli", która się spodobała i zarobiła, więc dała zielone światło, ale prawdziwym wyznacznikiem będzie przyszłoroczna "Piękna i Bestia" i na jej przykładzie dowiemy się, jak twórcy podejdą do piosenek i do muzyki z oryginału.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#318 Post autor: Koper » pn paź 03, 2016 12:28 pm

Aktualnych włodarzy Disneya to powinni zamrozić i trzymać w lodówce do czasu aż wynajdą lekarstwo na ich łapczywość. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#319 Post autor: lis23 » pn paź 03, 2016 17:33 pm

Koper pisze:Aktualnych włodarzy Disneya to powinni zamrozić i trzymać w lodówce do czasu aż wynajdą lekarstwo na ich łapczywość. :P
Oj, tam Od kiedy animacją zajął się Lasseter, filmami Marvela Kevin Feige, a całym szefem został Iger, jest znacznie lepiej, niż po 2004 roku, gdy Disney (przynajmniej na polu animacji) prawie zszedł na dno. Na szczęście, wtedy uratowały ich filmy aktorskie, min. seria "Piraci z Karaibów", której piąta część dostała pierwszy teaser:

http://naekranie.pl/aktualnosci/zwiastu ... ce-1282565
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#320 Post autor: Koper » pn paź 03, 2016 17:37 pm

lis23 pisze:Oj, tam Od kiedy animacją zajął się Lasseter, filmami Marvela Kevin Feige, a całym szefem został Iger, jest znacznie lepiej
finansowo, nie wątpię :P
lis23 pisze:seria "Piraci z Karaibów", której piąta część dostała pierwszy teaser
Wygląda jak remake jedynki :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#321 Post autor: lis23 » pn paź 03, 2016 19:22 pm

Koper pisze:
finansowo, nie wątpię :P


Wygląda jak remake jedynki :P
Artystycznie też nie jest źle, chociaż Pixar obniżył trochę loty, ale podniósł się sam Disney, a i Marvel potrafi zaskoczyć ("Strażnicy Galaktyki" i obie części CA)+ dorosłe seriale Netflixa. W tym roku Disney ma na koncie cztery sukcesy i chyba dwie wpadki (Alicja i Smok), a przed nami jeszcze Strange, Moana i Rogue One ;)

Jeśli chodzi o Piratów to dobrze, że czerpią z najlepszej części (choć dwójka też była dobra i znacznie mroczniejsza od oryginału).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#322 Post autor: Koper » pn paź 03, 2016 19:26 pm

Mroczna? To lekkie przygodowe kino, "Dzielna pani Brisby" jest bardziej mroczna niż to. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#323 Post autor: lis23 » pn paź 03, 2016 21:04 pm

Koper pisze:Mroczna? To lekkie przygodowe kino, "Dzielna pani Brisby" jest bardziej mroczna niż to. :P
Dwójka była poważniejsza od oryginału, widać to było także w kolorystyce, która była bardziej stonowana i ponura, zwłaszcza na Latającym Holendrze.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: REMAKI

#324 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 03, 2016 21:26 pm

Bardzo podoba mi się, że dyskutujecie o najnowszej części Piratów z Karaibów w wątku pt. "REMAKI". :P Ale taka nastała teraz nastała moda na remaki, które ukrywają się pod płaszczykiem seqeuli, jak "The Force Awakens", czy "Jurassic World".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#325 Post autor: lis23 » pn paź 03, 2016 22:29 pm

Wawrzyniec pisze:Bardzo podoba mi się, że dyskutujecie o najnowszej części Piratów z Karaibów w wątku pt. "REMAKI". :P Ale taka nastała teraz nastała moda na remaki, które ukrywają się pod płaszczykiem seqeuli, jak "The Force Awakens", czy "Jurassic World".
Ja akurat lubię takie czytelne nawiązania do poprzednich części - poza tym, oba filmy kontynuują fabułę, więc nie są remakami, to raczej Wy robicie z nich na siłę coś, czym nie są. Remake to np. "Siedmiu Wspaniałych", "Robocop", "Pamięć Absolutna" (dla mnie, lepsza niż oryginał) czy "3:10 do Yumy". Nowy JP, Terminator czy SW to kontynuacje, bazujące jednak na sentymencie do oryginałów i puszczające do widza już nawet nie oczko, ale wielkie oko i dla mnie to jest spoko, gdyż historia w pewien sposób zatacza krąg i powraca do punktu wyjścia.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#326 Post autor: Koper » wt paź 04, 2016 18:46 pm

lis23 pisze:"Pamięć Absolutna" (dla mnie, lepsza niż oryginał)
:roll:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: REMAKI

#327 Post autor: Wawrzyniec » śr paź 05, 2016 00:19 am

Koper pisze:
lis23 pisze:"Pamięć Absolutna" (dla mnie, lepsza niż oryginał)
:roll:
O fuck :shock:

A jakby co to Disney'owi dalej nie mało i za "Mulana" w wersji aktorskiej też się będą brali. :roll:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#328 Post autor: lis23 » śr paź 05, 2016 00:51 am

Wawrzyniec pisze:
O fuck :shock:

A jakby co to Disney'owi dalej nie mało i za "Mulana" w wersji aktorskiej też się będą brali. :roll:
Nic na to nie poradzę, że oryginalna "Pamięć Absolutna" jest dla mnie kiczowata, a nowa wersja ma ciekawy klimat i scenerię, która częściowo nawiązuje do gry "Remember Me".

Akurat aktorska "Mulan" to dobry pomysł (Chińska wersja jest taka se), ja poprosiłbym jeszcze o "Tarzana" i "Atlantis" ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#329 Post autor: Koper » śr paź 05, 2016 18:57 pm

lis23 pisze:Nic na to nie poradzę, że oryginalna "Pamięć Absolutna" jest dla mnie kiczowata, a nowa wersja ma ciekawy klimat i scenerię
:roll:
lis23 pisze:Akurat aktorska "Mulan" to dobry pomysł (Chińska wersja jest taka se), ja poprosiłbym jeszcze o "Tarzana"
Tak jakby nigdy nie nakręcono aktorskiego filmu o Tarzanie, a na pewno żadnego w 2016 roku...
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: REMAKI

#330 Post autor: Wojteł » pt paź 07, 2016 01:09 am

lis23 pisze:
Koper pisze:
finansowo, nie wątpię :P


Wygląda jak remake jedynki :P
Artystycznie też nie jest źle, chociaż Pixar obniżył trochę loty, ale podniósł się sam Disney, a i Marvel potrafi zaskoczyć ("Strażnicy Galaktyki" i obie części CA)+ dorosłe seriale Netflixa. W tym roku Disney ma na koncie cztery sukcesy i chyba dwie wpadki (Alicja i Smok), a przed nami jeszcze Strange, Moana i Rogue One ;)

Jeśli chodzi o Piratów to dobrze, że czerpią z najlepszej części (choć dwójka też była dobra i znacznie mroczniejsza od oryginału).
Mi ta załoga się bardziej skojarzyła z dwójką i ryboludźmi z latajacego holendra, co w sumie dowodzi, że im się już nprawdę fest kończą pomysły. Ale Javier Bardem znou zagra Antona Sugara, wiec może być ciekawie.

Wawrzyniec pisze:Bardzo podoba mi się, że dyskutujecie o najnowszej części Piratów z Karaibów w wątku pt. "REMAKI". :P Ale taka nastała teraz nastała moda na remaki, które ukrywają się pod płaszczykiem seqeuli, jak "The Force Awakens", czy "Jurassic World".
Ostatnio poznałem fajne określenie na to, tzw. "soft reboot" :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ