REMAKI

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: REMAKI

#436 Post autor: Kaonashi » wt sie 14, 2018 10:41 am

Skąd się wzięło to info, jakoby Tan Dun miał napisać do tego muzykę? Widziałem już te mrzonki nieraz, ale nigdzie nie znajduje na to oficjalnego potwierdzenia. Na imdb Tan Dun nie figuruje przy tym filmie, na wiki figuruje wraz z kilkoma innymi typkami. Żadnego soundtracka, ani informacji na jego oficjalnej stronie. Może po prostu miał do tego pisać, ale na zapowiedziach się skończyło, a niektóre portale dalej podają tę nieaktulną informację.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#437 Post autor: lis23 » wt sie 14, 2018 13:17 pm

Byłem pewien, że Dun robił muzę do tej Chińskiej wersji "Hua Mulan" ...

Opis fabuły:

Mulan to epicka przygoda młodej i nieustraszonej kobiety, która przebiera się za mężczyznę, aby walczyć z najeźdźcami z północy, którzy atakują Chiny. Najstarsza z córek szanowanego wojownika, Hua Mulan jest ambitna, zdeterminowana. Kiedy cesarz wydaje dekret, według którego każda rodzina musi wysłać przynajmniej jednego mężczyznę na potrzeby armii cesarskiej, Mulan wchodzi w jego miejsce jako Hua Juna, stając się jednym z największych chińskich wojowników w historii.

... Nie ma Mushu ... :cry: :roll: :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#438 Post autor: Koper » wt sie 14, 2018 19:00 pm

Kaonashi pisze:
wt sie 14, 2018 10:41 am
Skąd się wzięło to info, jakoby Tan Dun miał napisać do tego muzykę? Widziałem już te mrzonki nieraz, ale nigdzie nie znajduje na to oficjalnego potwierdzenia. Na imdb Tan Dun nie figuruje przy tym filmie, na wiki figuruje wraz z kilkoma innymi typkami. Żadnego soundtracka, ani informacji na jego oficjalnej stronie. Może po prostu miał do tego pisać, ale na zapowiedziach się skończyło, a niektóre portale dalej podają tę nieaktulną informację.
A tam nie pisało kilku typa? Może był jakimś konsultantem, producentem, nadzorcą czy innym zimmerem... ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: REMAKI

#439 Post autor: Adam » pt wrz 07, 2018 09:11 am

Umarłem :mrgreen: Emmerich robi remake Midway :lol: Premiera za rok w dzień premiery Bonda (o ile go nie przesuną z powodu afery z Boylem) - https://variety.com/2018/film/news/midw ... 202928415/
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: REMAKI

#440 Post autor: Wawrzyniec » pt wrz 07, 2018 12:40 pm

Niech kręci, gdyż dawno nic od Emmericha nie było, pomijając ostatni niewypał jakim był sequel Dnia Niepodległości. A kiedyś podobno chciał się nawet adaptacją "Fundacji" Asimova zająć.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#441 Post autor: Koper » wt wrz 25, 2018 16:50 pm

A to widzieliście?


youtu.be/AL0cT-Yi1SU
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: REMAKI

#442 Post autor: Wawrzyniec » śr paź 10, 2018 01:32 am

Jest taki czas, kiedy naśmiewanie sie z Tommy'ego Wiseuau przestało być śmieszne, a zaczęło być smutne. :? :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: REMAKI

#443 Post autor: Wojteł » śr paź 10, 2018 22:26 pm

Jakie naśmiewanie? Przecież on ma teraz swój złoty czas i spełnia amerykański sen
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#444 Post autor: lis23 » czw paź 11, 2018 09:20 am

Pierwszy plakat z aktorskiej wersji "Aladyna":

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: REMAKI

#445 Post autor: Kaonashi » sob paź 13, 2018 22:07 pm

Wawrzyniec pisze:
śr paź 10, 2018 01:32 am
Jest taki czas, kiedy naśmiewanie sie z Tommy'ego Wiseuau przestało być śmieszne, a zaczęło być smutne. :? :(
A ktoś oglądał to "Best F(r)iends"?
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: REMAKI

#446 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 15, 2018 21:53 pm

Jak pisałem od kiedy bardzo dokładnie zagłębiłem się w tym temacie, to tak ciężko mi oglądać niektórych filmów z Wiseau.
Dlatego też np. to z Dark Knightem, czy co kiedyś ScreenJunkies zaprosiło go aby odgrywał sceny ze słynnych filmów, to miejscami mi trochę zalatywało Kononowiczem, gdzie też w sumie chory człowiek był wykorzystywany. I mnie jednak takie rzeczy wtedy mniej bawią, a jest mi tych osób żal. :( Mimo, że czytając dokładnie książkę, to jednak z Tommy'ego Wiseau wychodzi kawał chama i raczej mało sympatycznego typa.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: REMAKI

#447 Post autor: Wojteł » pn paź 15, 2018 22:09 pm

Swoją drogą, nie mamy w bazie OSTa do The Room - jest ktoś chętny?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: REMAKI

#448 Post autor: Kaonashi » pn paź 15, 2018 23:53 pm

Ja kiedyś miałem to w planach, później Wawrzek, ale ostatecznie żaden tekst nie powstał.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: REMAKI

#449 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 22, 2018 15:22 pm

Najmocniej przepraszam :( Strasznie mi się dużo rzeczy wtedy na głowę zwaliło, może jeszcze to nadrobię.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#450 Post autor: Koper » pn paź 22, 2018 18:53 pm

Skoro był temat o rimejkowaniu animacji na filmy live-action, to widział już ktoś koreański remake "Jin-roh: The Wolf Brigade"?
Nawet przyjemny, gdyby nie fakt, że to remake i kilka scen mocno kalkuje oryginał (także wizualnie), no i spartolono ten oniryczno-metaforyczny wątek czerwonego kapturka i wilka oraz zakończenie (nie będę spoilerował, ale jak dla mnie to zjeb... po całości). Z plusów fajna realizacja. Mimo pewnie niewybujałego budżetu mamy bardzo fajne zdjęcia i świetnie nakręcone sekwencje akcji - no ale nakręcił to reżyser "I Saw the Devil" i paru innych dobrych filmów, to i nie dziwota. Także pancerze brygady wilków w wersji live-action prezentują się bez zarzutu. Choć paradoksalnie mało są wykorzystywane i poza początkiem oraz finałową rozpierduchą większość akcji odbywa się bez nich.
Muzyka to głównie oryginalne utwory Mowga (taki action score co by pasował do nowego Terminatora czy czegoś takiego) ale jest i jeden temat z animacji (ten z wokalem), chyba nawet dosłownie wrzucony z tamtego OSTa (a szkoda, że nie jakoś zgrabniej wpleciony w nowy score). Pomimo typowego dla Azji eklektyzmu działa to całkiem spoko.
Aha, całą akcję przeniesiono do Korei na rok 2029 (czyli rok future flashbacków z pierwszych Terminatorów :D) i wpleciono wątki zjednoczenia obu Korei.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ