CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1246 Post autor: Adam » pt paź 04, 2013 19:16 pm

słaby i to bardzo zwiastun Jacka Ryana - kolejny raz wychodzi co się dzieje gdy rezyser bez żadnego doświadczenia w akcji, bierze się z taki temat. a żeby było śmieszniej drugi rezyser filmu też nic o tym nie wie :D i jeszcze ten lowelas jako Ryan..ehhh
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1247 Post autor: Adam » ndz paź 13, 2013 20:34 pm

http://www.youtube.com/watch?v=tNVxTynX4Y0

geniusz :D Cooper miażdży. najlepsze z Walkenem :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1248 Post autor: Marek Łach » ndz paź 13, 2013 23:27 pm

Kongres

Świetny film, chyba najciekawszy, jaki widziałem w kinie w tym roku! Co tu dużo pisać, Folman potwierdził po "Walcu z Baszirem", że jest jednym z najoryginalniejszych twórców współczesnego kina. Część aktorska jest emocjonalnie bardzo poruszająca, ekranowa wiwisekcja Robin Wright to coś autentycznie dającego kopa po emocjach. Część animowana to pełna wyobraźni jazda bez trzymanki, łącznie z inspiracjami malarstwem Boscha i wczesnymi kreskówkami Disney'a (jakkolwiek by to połączenie nie brzmiało :) ). Polecam, bo takie filmy trafiają się bardzo rzadko.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1249 Post autor: Templar » czw paź 24, 2013 22:49 pm

Kapitan Phillips

Świetny film ze świetną rolą Toma Hanksa, zdecydowanie jedna z lepszych jego ról. Póki co mój faworyt do tegorocznego Oscara dla najlepszego aktora. Film trzyma w napięciu od początku do samego końca. Polecam, bo to naprawdę jeden z lepszych obrazów tego roku.

Co do muzyki, to Jackman daje radę, dobrze spisuje się w obrazie, bez większych rewelacji, ale 3,5 można dać ;)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1250 Post autor: Paweł Stroiński » pt paź 25, 2013 01:05 am

No, Hanks na końcu wprost WYMIATA. I kamera z ręki jakoś stonowana dla tych, co Greengrassa nie lubią :) . Świetna realizacja i fajnie, że ten film nie robi z Somalijczyków psychopatów. Koleś grający Muse wprost WYMIATA.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1251 Post autor: Adam » pt paź 25, 2013 20:53 pm

Paweł, dwa razy słowo wymiata kapsem, przy upadłym nazwisku rezysera :P uważaj, bo o Gravity tak nawet nie pisałes :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1252 Post autor: Wawrzyniec » pt paź 25, 2013 23:13 pm

Paweł Stroiński pisze:Koleś grający Muse wprost WYMIATA.
Nie dziwię. Jeden gość, a cały zespół musi zagrać, to może rzeczywiście wymiatać ;)

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1253 Post autor: Templar » czw paź 31, 2013 02:53 am

Rush

Kolejny świetny film tego roku, zdecydowanie najlepszy film o wyścigach jaki do tej pory stworzono, świetne role Brühla i Hemswortha. Fajne były dialogi pomiędzy głównymi bohaterami :D Pomimo, że człowiek znał całą historię i jak to się wszystko potoczy to i tak emocje były niesamowite. Wspaniały montaż wyścigów, szczególnie te na Nürburgring, ostatni w Japonii na Fuji International Speedway czy też ten pierwszy po powrocie Laudy na torze Monza. No i bardzo dobra muzyka, ale o tym będzie trochę więcej później w odpowiednim temacie ;) Polecam!
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
ravaell
Asystent orkiestratora
Posty: 424
Rejestracja: wt maja 03, 2011 15:19 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1254 Post autor: ravaell » pt lis 15, 2013 22:10 pm

Nie ma ku temu odpowiedniego tematu, więc podpinam tutaj.
Bardzo fajna reklamówka Wesa Andersona dla Prady: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... WnKRJ4c8xY

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1255 Post autor: Kaonashi » pt lis 15, 2013 22:26 pm

Do szacunu można było dać :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1256 Post autor: Koper » ndz gru 08, 2013 11:18 am

Oglądał ktoś ten film??

http://www.imdb.com/title/tt1045857/?ref_=nm_flmg_act_8

Bo mnie ciekawi co ci Indonezyjczycy o mnie nakręcili. ;) ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1257 Post autor: DanielosVK » sob sty 04, 2014 21:27 pm

Wilk z Wall Street
Niezły, ale moim zdaniem przereklamowany. Świetny DiCaprio i dobra reszta nie ratowały dla mnie faktu, że film był po prostu za długi. Film zaczyna się ciekawie, rozwija takoż, widz zaczyna czuć, dokąd to wszystko zmierza, aż w pewnym momencie Scorsese zaczyna powielać w kolejnych scenach rzeczy, które mieliśmy już w poprzednich. I to kilkakrotnie, w taki sposób, że zacząłem czuć po prostu znużenie. Fajnie, że Scorsese pokazał historię moralnego upadku w sposób cyniczno-wesoły, a nie moralizatorski, ale napięcie mi w jakimś momencie siadło. Dużo seksu, dużo wulgaryzmów, dużo narkotyków, ale w pewnym momencie zaczął się przesyt. Kolejnym faktem jest to, że ten film nic nie wniósł specjalnie do moich myśli, życia, nie utkwił w pamięci. Obejrzałem go, uznałem za niezły i tyle go było. Ukazane "życie jak w Madrycie", jakiego dorobił się główny bohater to nie jest nic, czego nikt by już wcześniej nie widział, wszystko dla przeciętnego widza jest wiadome i oczywiste, a film w żaden sposób nie porusza jego sposobu myślenia, nie wnosi nic do dialogu. Całe szczęście nigdzie nie popadło to w moralizatorstwo i widza przy filmie utrzymuje cyniczny humor, który ratuje całość po prostu jako niezłą rozrywkę. Trzeba jednak nadmienić, że jest bardzo specyficzny i w ten sposób ukazana rzeczywistość jednych będzie bawić, innych brzydzić i żenować. Mnie bardziej bawiła, choć szczerze się rozbawiłem tylko kilka razy i to z powodu zabawnych tu i ówdzie dialogów, a nie wymyślnych wygibasów naćpanej bandy maklerów, czy często i gęsto rzucanych k*rew. :)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1258 Post autor: kiedyśgrześ » pn sty 13, 2014 12:39 pm

obejrzałem taki mało śmieszny film z hollywoodzkimi zombie LAST VEGAS

nie wspomniałbym o tym gdyby nie jedna scena z prostytutką/barmanką: mała czarna, jedna linijka tekstu, wschodnioeuropejski akcent :)
Adam twoja faworyta normalnie już sobie wyrobiła markę za oceanem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1259 Post autor: WhiteHussar » wt sty 14, 2014 13:39 pm

DanielosVK pisze:Wilk z Wall Street
Niezły, ale moim zdaniem przereklamowany. Świetny DiCaprio i dobra reszta nie ratowały dla mnie faktu, że film był po prostu za długi. Film zaczyna się ciekawie, rozwija takoż, widz zaczyna czuć, dokąd to wszystko zmierza, aż w pewnym momencie Scorsese zaczyna powielać w kolejnych scenach rzeczy, które mieliśmy już w poprzednich. I to kilkakrotnie, w taki sposób, że zacząłem czuć po prostu znużenie. Fajnie, że Scorsese pokazał historię moralnego upadku w sposób cyniczno-wesoły, a nie moralizatorski, ale napięcie mi w jakimś momencie siadło. Dużo seksu, dużo wulgaryzmów, dużo narkotyków, ale w pewnym momencie zaczął się przesyt. Kolejnym faktem jest to, że ten film nic nie wniósł specjalnie do moich myśli, życia, nie utkwił w pamięci. Obejrzałem go, uznałem za niezły i tyle go było. Ukazane "życie jak w Madrycie", jakiego dorobił się główny bohater to nie jest nic, czego nikt by już wcześniej nie widział, wszystko dla przeciętnego widza jest wiadome i oczywiste, a film w żaden sposób nie porusza jego sposobu myślenia, nie wnosi nic do dialogu. Całe szczęście nigdzie nie popadło to w moralizatorstwo i widza przy filmie utrzymuje cyniczny humor, który ratuje całość po prostu jako niezłą rozrywkę. Trzeba jednak nadmienić, że jest bardzo specyficzny i w ten sposób ukazana rzeczywistość jednych będzie bawić, innych brzydzić i żenować. Mnie bardziej bawiła, choć szczerze się rozbawiłem tylko kilka razy i to z powodu zabawnych tu i ówdzie dialogów, a nie wymyślnych wygibasów naćpanej bandy maklerów, czy często i gęsto rzucanych k*rew. :)
Mnie tam film się nie dłużył. Pozytywne zaskoczenie tego roku

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1260 Post autor: Kaonashi » śr sty 15, 2014 16:58 pm

O proszę. Kolejny Rzeszowianin :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

ODPOWIEDZ