CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1276 Post autor: Kaonashi » ndz mar 02, 2014 23:15 pm

I jego laryngolog też :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1277 Post autor: Adam » pn mar 03, 2014 19:50 pm

i Wawrzyniec też :D , bo przeciez nikt tak do tej pory nie charczał jak Bale w Batmanach, nawet Ron Jeremy został zawstydzony :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1278 Post autor: Wojteł » pn mar 03, 2014 20:05 pm

Akurat Ron Jeremy bez wątpienia wchodzi w rolę całym sobą :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1279 Post autor: Templar » ndz maja 18, 2014 23:22 pm

Obejrzałem sobie Dziecko Rosemary Agnieszki Holland (2-odcinkowy miniserial), zastanawiałem się wcześniej po cholerę ten remake, po obejrzeniu jeszcze bardziej się nad tym zastanawiam. Bardzo słabiutkie to, przede wszystkim w porównaniu do genialnego filmu Polańskiego to zero klimatu i poczucia grozy, które tam towarzyszyło nam od pierwszej, aż do ostatniej minuty filmu. A tutaj to taki słaby, cholernie nudny sensacyjniak zrobiony według obecnych hollywoodzkich standardów. Poza tym to w historii prawie nic nie zmienili, dodali jedynie wątek poprzedniej pary, która też miała dziecko urodzić, ale nie wyszło i to nawet mogło być fajne, ale niestety słabo to rozwinęli i jeszcze szefa policji, który też nawet był spoko, aż do ostatniej sceny z jego udziałem, jedna z najbardziej żenujących scen jakie dane było mi oglądać kiedykolwiek, cały czas tylko facepalmy strzelałem. Holland to niech lepiej się już za żadne remaki nie bierze, bo już kolejnego megakulta masakruje, to już prawie recydywa :P A jeszcze warto wspomnieć o kolejnej wspaniałej roli Rosati, tym razem pojawia się na całe 4 SEKUNDY! :mrgreen: Oczywiście nic się nie odzywa, chyba najsłynniejsza statystka na świecie, która jest normalnie wymieniana w napisach i wtedy nawet dowiadujemy się jak jej postać miała na imię :P

Muzyka Łazarkiewicza całkiem OK, choć to takie plumkanie, którego po seansie się już za bardzo nie pamięta. Jedynie temat główny ciekawszy, na końcu drugiego odcinka jest jeszcze wokal do tego dołożony i nawet mi się podobało, choć do kołysanki Komedy to nawet startu nie ma.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1280 Post autor: Koper » pn maja 19, 2014 17:40 pm

Hollandowa to niech z tą swoją Adamik zrobi telewizyjną wersję Odysei Kosmicznej, jak już się uparła dewastować wszystkie megakulty w swoich remakach. :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1281 Post autor: WhiteHussar » pn maja 19, 2014 18:55 pm

Siedem - Postanowiłem oglądnąć bo mnie panowie na forum namawiali 8/10.Kevin Spacey choć krótko to z klimatem :P
Nic Śmiesznego - trochę się uśmiałem ...
Giganci ze Stali - Leciał na Polsacie, więc poświęciłem trochę czasu. Film spoko, ale trochę za bardzo przewidywalny
Milczenie Owiec - Postanowiłem wreszcie oglądnąć ze względu na opinie itp. Szału nie robi 7/10
Posejdon - Trzyma w napięciu ( choć wiadomo kto za chwile zginie :P )
Godzilla - no to wiadomo

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1282 Post autor: Koper » pn maja 19, 2014 19:18 pm

WhiteHussar pisze:Milczenie Owiec - Postanowiłem wreszcie oglądnąć ze względu na opinie itp. Szału nie robi 7/10
aha...
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1283 Post autor: WhiteHussar » pn maja 19, 2014 19:19 pm

Wiedziałem, że kogoś to poruszy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1284 Post autor: Adam » pn maja 19, 2014 21:21 pm

ja z tego filmu nic nie pamiętam więc nie mógł być dobry. ostatnio sobie przypomniałem i porównując o wiele bardziej wciąga mnie wersja serialowa z Madsem - poezja.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1285 Post autor: DanielosVK » pn maja 19, 2014 22:03 pm

Adam pisze:ja z tego filmu nic nie pamiętam więc nie mógł być dobry.
A. Czyli był. :)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1286 Post autor: Koper » wt maja 20, 2014 16:52 pm

Adam pisze:ja z tego filmu nic nie pamiętam więc nie mógł być dobry.
rzekł Adam, następny ekspert od kina, miłośnik pstrokatych ekranizacji Marvela i polskiej myśli filmowej. :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1287 Post autor: qnebra » wt maja 20, 2014 21:39 pm

Kac Wawa to najleprzy polski fylm w dźejah.
Spoiler:

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1288 Post autor: WhiteHussar » wt maja 20, 2014 22:10 pm

Bitwa pod Wiedniem podobno lepsza. Krótka scena szarży zerżnięte z serii Total WAR < ! >

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1289 Post autor: Adam » śr maja 21, 2014 20:59 pm

Koper pisze:
Adam pisze:ja z tego filmu nic nie pamiętam więc nie mógł być dobry.
rzekł Adam, następny ekspert od kina, miłośnik pstrokatych ekranizacji Marvela i polskiej myśli filmowej. :mrgreen:
nie, po prostu oglądałem go w 1 połowie lat 90, jeszcze jako młokos. jakoś pamiętam MASĘ filmów z tamtych lat i lubię do nich wracać, a do tego aż do 2013 roku jakoś nie wracałem. czyli musiało mnie w nim nic wtedy specjalnie nie ując i tyle. i po odświeżeniu w trakcie końca 1 sezonu Hanibala TV, stwierdzam że miałem wtedy rację :) a książki ofkors nie znam i nie poznam raczej.
#FUCKVINYL

bober16060
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 07, 2014 10:02 am
Lokalizacja: Bstok

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE? - Kołysanka (2010)

#1290 Post autor: bober16060 » śr lip 09, 2014 15:23 pm

Kołysanka.
Do małej wsi na Mazurach wprowadza się rodzina Makarewiczów. Wraz z ich przybyciem w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć ludzie.
Świetna czarna komedia Machulskiego (komp. Michał Lorenc) . Inteligentna i nietypowa, proponuje oryginalną zabawę konwencjami. Mieszanka humoru z elementami grozy.
Dawno się tak nie uśmiałem. Polecam.

ODPOWIEDZ