CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1 Post autor: dziekan » śr maja 05, 2010 01:13 am

Sixth Sense - M.Night Shyamalan

Skutecznie przestraszył mnie ten thriller i nie jest tak bezsenownie jak przy ostatnich tego typu produkcjach.
Ciekawy klimat Plus świetna gra aktorów i oczywiscie solidna oprawa muzyczna ;to wszystko sprawia,że mamy przyjemnosc ogladac kino wysokiej próby z niebanalnym przesłaniem. :wink:


Szopy W Natarciu - Hayao Miyazaki

To Wawrzyniec sprawił,że obejrzałem ten film!!
Jestem zadowolony z seansu :)
Ładna, bardzo refleksyjna i chwytająca za serce animacja.
W moim przypadku warto było sobie przypomniec,że japońskie animacje nie rzadko przewyższają te hollywoodzkie :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#2 Post autor: Koper » ndz maja 09, 2010 12:20 pm

dziekan pisze:Szopy W Natarciu - Hayao Miyazaki

To Wawrzyniec sprawił,że obejrzałem ten film!!
Jestem zadowolony z seansu :)
Ładna, bardzo refleksyjna i chwytająca za serce animacja.
W moim przypadku warto było sobie przypomniec,że japońskie animacje nie rzadko przewyższają te hollywoodzkie :wink:
Jaki jest angielski tytuł? Muzykę robił Hisaishi?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#3 Post autor: dziekan » ndz maja 09, 2010 13:31 pm

Koper pisze: Jaki jest angielski tytuł? Muzykę robił Hisaishi?
Angielski tytuł to (AKA Pom Poko / Heisei-era Raccoon War Pom Poko) (1994)

Niewiem czy Hisaishi napisal muzyke :?

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#4 Post autor: Koper » ndz maja 09, 2010 16:16 pm

A to pierwsze słyszę. :)

Ja za to obejrzałem wczoraj:

Kick Ass - nie tak dobre jak komiks, ale i tak fajne. :) Tylko wyrzucić Cage'a z obsady (bo go nie trawię), wrócić do pomieszania chronologii, jak to było w komiksie i przywrócić wszystkie stroje z komiksu, a byłoby perfekt. :) Ale i tak polecam. A mała Hit-Girl wymiata:

Obrazek
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#5 Post autor: Wawrzyniec » ndz maja 09, 2010 17:28 pm

E tam Koper czepiasz się szczegółów :wink: Film jest super i nawet nie wiem czy nie trochę lepszy od komiksu. Przynajmniej ja nie jestem zwolennikiem aż tak kluczowego trzymania się komiksowego pierwowzoru.
A co do Cage'a to był to chyba jeden z niewielu jego ostatnich filmów, w którym mnie przekonał i pasował do roli. Dobrze grał.
A Hit-Girl to wiadomo, że wymiatała i na pewno nie jeden widz poczuł lekkie skłonności pedofilskie w trakcie seansu. :wink: Oczywiście nie ja, żeby było jasne :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#6 Post autor: Koper » ndz maja 09, 2010 20:32 pm

Ale po cholerę wywrócili chronologię, tzn. ustawili ją do porządku? Przez to w połowie filmu było wszystko wiadomo. :?
No i po co te zmiany kostiumów? Big Daddy wyglądał jak Batman albo Nocny Puchacz, w komiksie miał zdecydowanie lepszy kostium. Red Mist to samo.

A tak w filmie najlepsze był początek, ten z zajebistym komentarzem z offu, zresztą dość wiernym komiksowi.
Wawrzyniec pisze:A Hit-Girl to wiadomo, że wymiatała i na pewno nie jeden widz poczuł lekkie skłonności pedofilskie w trakcie seansu. :wink: Oczywiście nie ja, żeby było jasne :P
Nooo... ja się poczułem jak Romek Polański, a Ty Wawrzek nie zgrywaj świętego i nie udawaj, że też nie. ;)

http://www.metacafe.com/watch/3915215/k ... d_trailer/

ostra :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#7 Post autor: Wawrzyniec » pn maja 10, 2010 13:45 pm

Ja nie muszę nic udawać. Ale tak jak mi się "Hit-Girl" jako postać podobała, tak do niczego więcej nie doszło :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#8 Post autor: Koper » pn maja 10, 2010 17:31 pm

Wawrzyniec pisze:Ja nie muszę nic udawać. Ale tak jak mi się "Hit-Girl" jako postać podobała, tak do niczego więcej nie doszło :wink:
Eee... a przepraszam do czego mogłoby dojść? 8)

Breakdown - reż. Jonathan Mostow - bardzo solidny thriller w stylu "Autostopowicza" albo "Pojedynku na szosie" z Kurtem Russelem w roli głównej. Być może najlepszy film Mostowa (którego nie znoszę za "T3"), bardzo dobra realizacja, zdjęcia i ciekawa muzyka Poledourisa, który zrywa tu z wizerunkiem melodysty na rzecz świetnego budowania napięcia.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#9 Post autor: Adam » pn maja 10, 2010 20:16 pm

jak Koper chce to ładnie umie pisać :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#10 Post autor: Adam » sob cze 19, 2010 16:23 pm

Enen.. wypas!
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#11 Post autor: Marek Łach » sob cze 19, 2010 17:27 pm

Przeciętniak :P

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#12 Post autor: Koper » ndz cze 20, 2010 10:28 am

To żeśta się rozpisali... :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

misiu
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 09, 2010 09:46 am

#13 Post autor: misiu » śr sie 11, 2010 09:33 am

Ja oglądałam "Wüstenblume" to jest niemiecki tytuł, "Desert Flower" originalny tytuł. Bardzo interesujący film, opowiada życie kobiety z Afryki, która naprawde już dużo przeżyła. Zna ktoś ten film?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#14 Post autor: Adam » śr sie 11, 2010 09:43 am

filmu nie ale każdy chyba słyszał o głównej bohaterce - ongiś światowej sławy topmodelce, bo się udziala od lat w róznych organizacjach, a film i ksiązka to jej życiorys po prostu :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#15 Post autor: Koper » śr sie 11, 2010 22:43 pm

A i muza w miarę... fajny temacik. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ