POLSKIE KINO - dyskusja

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1276 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 15, 2018 12:17 pm

swordfish pisze:
sob gru 15, 2018 02:12 am
i techniawa Łukasza Targosza.
Nie brzmi to za dobrze. :?
Patryk Vega jak dawniej Uwe Boll, po trzy cztery filmy na rok. :P
swordfish pisze:Kożuchowska mówi z dziwnym szeptem, że prawie ciężko zrozumieć poszczególne słowa.
Ale to nie norma w polskich produkcjach?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1277 Post autor: Kaonashi » sob gru 15, 2018 13:04 pm

Wawrzyniec pisze:
sob gru 15, 2018 12:17 pm
Patryk Vega jak dawniej Uwe Boll, po trzy cztery filmy na rok. :P
Tyle że Boll nie wykręcał nigdy takich wyników w box office. :P :|
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1278 Post autor: hp_gof » sob gru 15, 2018 21:08 pm

Polska wymiata na Europejskich Nagrodach Filmowych <3

Pięć statuetek dla Zimnej wojny!!! Aśka została najlepszą aktorką, Pawlikowski dostał za scenariusz i reżyserię, Kamiński za montaż, dwie producentki za najlepszy film. Do tego Jeszcze dzień życia za animację:)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1279 Post autor: swordfish » sob gru 15, 2018 22:38 pm

Pawlikowski przybija piątkę w Sevilli. Co chwila był na scenie i kontynuował swoje podziękowania.
Szczęśliwy dzień dla Opus Film. Nie dość, że zdecydowanie wygrywa "Zimna wojna", to również nagrodę za dźwięk dostał inny film przez nich współprodukowany i kręcony w Polsce - "Der Hauptmann" (The Captain).

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1280 Post autor: swordfish » pn gru 17, 2018 09:10 am

Jeśli Europejskie Nagrody Filmowe w Sewilli, należy również wspomnieć o hiszpańskich nagrodach Goya. Nominacja do najlepszego filmu europejskiego dla "Zimnej wojny" oraz nominacja do najlepszego filmu animowanego dla "Jeszcze dzień życia".

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1281 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 21, 2018 13:53 pm

Miałem w tym tygodniu istny czarno-biały kinowy maraton, za ktory otrzymal lajka od Lorne Balfe na Facebooku ;) Najpierw "Roma", a teraz "Zimna wojna". Byłem też ostrożny, aby znaleźć film w wersji oryginalnej, choć dziwnie się go oglądało z niemieckimi napisami, szczególnie podczas polskich przekleństw ;)


Film mi się podobał i jestem też w stanie zrozumieć dlaczego ludziom się tak podoba i zdobywa te wszystkie nagrody. Gdyż to w sumie dość klasyczna tragiczna historia miłosna, która jeszcze przez specyfikę zdjęć może przywołać dawne czasy kina z femme fatale.

Czy uwierzyłem w uczucie głównych bohaterów? Zwłaszcza, że film ma tą dość specyficzną, epizodyczną formę. Ale może też dlatego też ta miłość nigdy nie mogła być szczęśliwa, gdyż ograniczała się do takich spotkań raz na jakiś czas, a kiedy bohaterowie mogli dłużej ze sobą przebywać, jednak pojawiały się tarcia. Może więc jedyną formą tej miłości był związek przerywany? Trudno mi powiedzieć, ale mimo że film jest krótki i jak pisałem są te przeskoki w czasie, to jednak kupiłem go jako spójną historię, którą naprawdę się przejąłem.

Wiadomo Joanna Kulig, trochę jak Bridget Bardot rozsadza ekran swoją energią, Tomasz Kot wypada dobrze, ale miał zupełnie inną rolę do odegrania. Borys Szyc to wiadomo taki komunistyczny aparatczyk, trochę przerysowany, ale też w porządku. Kulesza z mniejszą rolą, ale dalej trzyma poziom.

Wiadomo ładne zdjęcie, interesujący dobór muzycznego repertuaru i podoba mi się też oddanie epoki. Zwłaszcza, że wydarzenia historyczne są tłem do całej historii i nie ma tu martyrologii i krzyczenia do widza "Patrzcie jak my Polacy cierpieliśmy!". I taka forma mi się zdecydowanie bardziej podoba i nawet jest według mnie dla widza czytelniejsza. W ostateczności też krótki czas trwania filmu zaliczam na plus.

Dobry film i jak zdobędzie dalsze nagrody z Oscarem łącznie, to będzie to dobra decyzja. Nawet jeżeli osobiście w filmach zagranicznych wyżej stawiałbym "Romę". Ale to byłoby coś, przez dziesięciolecia nic, a tu nagle dwa Oscary dla polskiego filmu i to jeszcze dla tego samego reżysera i dwa razy za film czarno-biały.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1282 Post autor: hp_gof » pt gru 21, 2018 19:35 pm

Wawrzyniec pisze:
pt gru 21, 2018 13:53 pm
Dobry film i jak zdobędzie dalsze nagrody z Oscarem łącznie, to będzie to dobra decyzja. Nawet jeżeli osobiście w filmach zagranicznych wyżej stawiałbym "Romę". Ale to byłoby coś, przez dziesięciolecia nic, a tu nagle dwa Oscary dla polskiego filmu i to jeszcze dla tego samego reżysera i dwa razy za film czarno-biały.
Oj, z Oscarem będzie przez Romę ciężko. Jedyna szansa byłaby wtedy, kiedy Roma by dostała film, reżyserię i zdjęcia, a jako nieanglojęzyczny nagrodziliby kogoś innego (najlepiej Zimną wojnę) ;) Amazon robi solidną promocję, więc szanse jakieś są, więc trzymam kciuki :) Tym bardziej, że film dopiero dzisiaj wszedł do kin w USA (a ja dostanę go na blu w poniedziałek pod choinkę) <3

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1283 Post autor: Koper » pt gru 21, 2018 21:17 pm

Wawrzyniec pisze:
pt gru 21, 2018 13:53 pm
Wiadomo Joanna Kulig, trochę jak Bridget Bardot
Już tam bez przesady z tymi porównaniami do BB :P
Aczkolwiek niech będzie, że chodzi tylko o energię ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1284 Post autor: swordfish » pt sty 04, 2019 18:39 pm

Odnotujmy, że środowisko LGBTQ również pozytywnie odebrało "Zimną wojnę". Nominacja dla nieanglojęzycznego filmu do nagrody Doriana. Wśród aktorek drugoplanowych nominacja dla Eli Dębicki za "Wdowy". "The First Man" za bardzo hetero (rodzina, dzieci i te sprawy) - zero nominacji. :-)

Awatar użytkownika
Radosław Rozbicki
Asystent orkiestratora
Posty: 369
Rejestracja: pt lis 12, 2010 17:25 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1285 Post autor: Radosław Rozbicki » pn sty 21, 2019 10:23 am

Film zbiera tragiczne recenzje ;) hehe :mrgreen:

Wiadomo kto odpowiada za muzykę w tym filmie ??? Jestem ciekaw, a nigdzie nie mogę znaleźć informacji.
radzillla1 pisze:
śr gru 05, 2018 15:37 pm
Polska odpowiedź na Szybkich i wściekłych . Premiera 18 stycznia 2019 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


youtu.be/x56ekjWXOrM

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1286 Post autor: Koper » wt sty 22, 2019 22:50 pm

Wawrzyniec pisze: Film mi się podobał i jestem też w stanie zrozumieć dlaczego ludziom się tak podoba i zdobywa te wszystkie nagrody. Gdyż to w sumie dość klasyczna tragiczna historia miłosna, która jeszcze przez specyfikę zdjęć może przywołać dawne czasy kina z femme fatale.
Ale femme fatale to nie były jakieś wiejskie prostaczki granatem od pługa oderwane... :P Kompletnie nie czaiłem tej "wielkiej miłości". I jeszcze kwiatki typu wielka ucieczka do Berlina Zachodniego (wziął walizkę i poszedł) albo mnogie małżeństwa głównej bohaterki, które wszyscy włącznie z reżyserem mieli w pompie. Film zaczyna się naprawdę dobrze ale po ucieczce z Polski zaczyna irytować. Choć ogólnie i tak dużo ciekawszy niż "Ida".
Kadry faktycznie ładne ale mam wrażenie, ze ta czerń i biel to dla twórców taka "ucieczka do przodu". Nie trzeba się pierdolić z kolorystyką scen, na dodatek łatwiej tak udawać historyczne czasy. No a przy okazji wszyscy docenią artystyczne zacięcie.
Muzyka? Przecież tam nie ma żadnej muzyki, nie licząc tego co śpiewają i grają postaci filmowe. To że jest tego dużo, nie zmienia faktu że brakuje scoru. Może gdyby był, to łatwiej byłoby uwierzyć w absurdalną miłość bohaterów.
Wiadomo, że jest jakiś, co zawsze lepiej niż nijaki, ale hype przesadzony. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1287 Post autor: Adam » czw sty 24, 2019 14:30 pm

najgorszy w tym filmie jest pomysł na kadr 4:3 :roll: za sam fakt tego powinien być ban na nominacje dla operatora :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1288 Post autor: Adam » sob sty 26, 2019 22:33 pm

Ależ fatalnie wygląda ten zwiastun nowego Pasika. :? Ten Kurier wygląda jak jakaś bieda wersja Czasu Honoru...
Btw, chyba tego jeszcze nie podano, ale score robi Duszyński.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1289 Post autor: hp_gof » sob sty 26, 2019 22:44 pm

No niestety, na Jacka Stronga to nie wygląda. W sumie fajnie, że po raz trzeci (?) będzie Duszyński. Się obejrzy, ale nadziei sobie nie robię.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1290 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 27, 2019 19:54 pm

Koper pisze:
wt sty 22, 2019 22:50 pm
Kadry faktycznie ładne ale mam wrażenie, ze ta czerń i biel to dla twórców taka "ucieczka do przodu". Nie trzeba się pierdolić z kolorystyką scen, na dodatek łatwiej tak udawać historyczne czasy. No a przy okazji wszyscy docenią artystyczne zacięcie.
Ale przecież Pawlikowski i Żal sami przyznali i to w niejednym wywiadzie, że kombinowali i za bardzo nie wieli jakiej kolorystyki użyć, to uznali, że pójdą w czarno-białe zdjęcia. I nawet jeżeli to banalny powód i rozwiązanie, to czy dalej nie można chwalić, że zdjęcia są ładne i jednak w ostateczności została podjęta słuszna decyzja? Ja nigdzie nie słyszałem w wywiadach, aby Pawlikowski dorabiał ideologię do koloru zdjęć.

I sam muszę przyznać i jakby co nie jest to zasługa Jarka, ale po części stałem się trochę fanem Cold War. Znaczy nie tak jak Jarek, ale naprawdę podoba mi się film i życzę mu dobrze z dalszymi nagrodami.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ