POLSKIE KINO - dyskusja

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1081 Post autor: hp_gof » śr wrz 26, 2018 10:39 am

W CC dołożyli seansów Kleru, teraz jest 13 pokazów dziennie :mrgreen: Nawet widziałem w systemie rezerwacji pełną salę na jednym z porannych piątkowych pokazów :D Już jestem ciekaw box-office'u :D Prawica pięknie promuje ten film!

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58246
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1082 Post autor: Adam » śr wrz 26, 2018 10:52 am

jedyny film o WIELU lat który ma szanse przebić Vegę..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26144
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1083 Post autor: Koper » śr wrz 26, 2018 16:12 pm

czyli wychodzi na to, że polskie kino poza "szokowaniem" nośnymi tematami (korupcja/pijaństwo/gwałt w policji/służbie zdrowia/kościele) nie ma kompletnie nic do zaoferowania szerokiej widowni? :P
no, ok, są jeszcze filmy wojenne z efektami rodem z Atari. :roll:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13136
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1084 Post autor: lis23 » śr wrz 26, 2018 16:54 pm

Kolejne małe kina w Polsce zakazują wyświetlania filmu, odezwali się też katoliccy dziennikarze i Zanussi:

Apelujemy do ludzi sumienia, wszystkich, którzy każdej niedzieli wyznają publicznie swoją wiarę: zbojkotujmy ten upokarzający katolików film.

Piętnując zło, niezależnie od kogoś, kto je popełnia, brońmy godności osób, które wypełniają wiernie kapłańską posługę. Nie poszerzajmy ciemności zła, poprzez wspieranie kont producentów i dystrybutorów tego skandalicznego obrazu.

Nie dajmy sobie wmówić, że powstało dla dobra polskiego Kościoła, jak tłumaczy Krzysztof Zanussi. Nie jest też żadną odpowiedzią na nurtujące nas pytania. Gdyby taki był zamysł twórców – od scenarzysty, przez reżysera do aktorów – stworzyli by obraz pokazujący prawdziwy problem współczesnej Europy – jej islamizację. Tylko – tego typu temat nie jest ani politycznie poprawny, ani dochodowy a co chyba najważniejsze, wyznawcy islamu, to nie chrześcijanie. Szydzenie z tej religii może drogo kosztować.
https://naekranie.pl/aktualnosci/kler-k ... mu-3584184
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2855
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1085 Post autor: swordfish » śr wrz 26, 2018 18:12 pm

Adam pisze:
śr wrz 26, 2018 10:52 am
jedyny film o WIELU lat który ma szanse przebić Vegę..
A "Planeta singli" i kolejne części "Listów do M." nie miało więcej widzów niż produkcję Vegi? Chyba, że czekamy na 4 miliony widzów. Niektórzy deklarują chodzenie po kilka razy. Ludzie chcą walenia z ostrej rury niż rozterki artystyczne Szumowskiej ("W imię ojca", "Twarz"). Nawet "Stacja Warszawa" z wyśmiewaniem się z katastrofy smoleńskiej i z historią księdza-pedofila nie potrafiła tyle zgarnąć zainteresowania.

A kino polskie potrafi być wielkie i nieźle wykorzystać Gajosa. "Kamerdyner" - wielki fresk historyczny o Kaszubach i Prusakach. Bajon maluje nam obrazy niczym Wajda i trzyma tempo montażu jak u Jana Komasy. Bawienie się detalami jak np. rzuceniem papierosa na ziemię. Film, który jednocześnie godzi opcję prawicową (współproducentami są spółki skarbu państwa, IPN, TVP-PiS, Jarosław Selin) z lewicową (dystrybutor Next Film, którego właścicielem jest Agora i aktor Daniel Olbrychski popierający Totalną Opozycję).

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1086 Post autor: hp_gof » śr wrz 26, 2018 19:16 pm

lis23 pisze:Kolejne małe kina w Polsce zakazują wyświetlania filmu, odezwali się też katoliccy dziennikarze i Zanussi
Nie, Zanussi się nie odezwał, tylko go zacytowali. Zanussi był jednym z ekspertów PISF decydujących o dofinansowaniu dla filmu, będąc jednocześnie żarliwym katolikiem.

Mnie tam bardzo ciekawią te blokady przed kinami :mrgreen:
https://wyborcza24.pl/bedzie-blokada-ki ... ilmu-kler/

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26144
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1087 Post autor: Koper » śr wrz 26, 2018 19:39 pm

swordfish pisze:
śr wrz 26, 2018 18:12 pm
Film, który jednocześnie godzi opcję prawicową (współproducentami są spółki skarbu państwa, IPN, TVP-PiS, Jarosław Selin) z lewicową (dystrybutor Next Film, którego właścicielem jest Agora i aktor Daniel Olbrychski popierający Totalną Opozycję).
Co najwyżej godzi opcję rządową z opozycyjną, a nie prawicową z lewicową, bo to się w żaden sposób nie pokrywa.
Ale to tak na marginesie. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2855
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1088 Post autor: swordfish » śr wrz 26, 2018 19:55 pm

Ale jak? Przed galeriami handlowymi będą stali? Czy stać będą przy maszynach z popcornem cały dzień? Po za "Klerem" są wyświetlane jeszcze inne tytuły.
W moim mieście szaleństwo - Multikino ma 23 seanse w piątek (rekord). Ostatnia projekcja o północy, nowy pokaz co pół godziny. Plus Nocny Maraton Filmowy Polskiego Kina z "Klerem" na czele. Cinema City 17 seansów, w tym w salach VIP. Nie ma tylko w IMAX i w 4DX. Oh Kino - 12 seansów. Helios - 10 seansów. Do tego pokazy w kinach studyjnych. Kino wspierane przez samorząd miejski - 12 pokazów. Kino wspierane przez samorząd wojewódzki - 6 pokazów, ale obiekt ma tylko 4 sale. I organizują seans specjalny z udziałem Więckiewicza. Ciekawe, gdzie ci narodowcy będą blokować, jak tyle kin i trzeba protestować przez 24h?

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1089 Post autor: hp_gof » śr wrz 26, 2018 19:59 pm

Nie mam pojęcia jak będą blokować, znając życie to będą małe grupki osób, które policja łatwo w razie czego będzie w stanie spacyfikować przy jakiejś większej awanturze ;) Ja jestem ciekaw jaka będzie frekwencja, możemy przyjmować zakłady :mrgreen: Ekwiwalent reklamowy związany z kontrowersjami wokół filmu obliczono na 20 mln złotych :P

PS. Na stronie Heliosa taki komunikat:
Szanowni Widzowie, w związku z ogromnym zainteresowaniem premierowymi seansami filmu „Kler” opcja rezerwacji miejsc na ten tytuł jest niedostępna. Zapraszamy do zakupu biletów w kasach kin oraz na naszej stronie i w aplikacji mobilnej.
Ciekawe czy protestujący masowo nie robią rezerwacji, żeby zablokować sprzedaż :P

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2855
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1090 Post autor: swordfish » śr wrz 26, 2018 22:20 pm

Obstawiam, że weekend otwarcia może dać nawet półtora miliona widzów. Widownia szybko będzie ubywać, bo ma swoje ograniczenia. Nie jest to film romantyczny, aby iść z drugą połówką na randkę. Nie jest to film rodzinny, aby iść pokoleniowo razem (dzieci, rodzice, dziadkowie). W pierwszych tygodniach tłumy będą szły na znak protestu i manifestacji swoich poglądów. Być może cytaty z dialogów wejdą do życia powszechnego jak z filmów Machulskiego i z "Psów" Pasikowskiego.
W kolejce ustawiają się kolejne tytuły. Duże oczekiwanie jest na "Bohemian Rapsody", więc "Kler" swój początkowy impet będzie tracił. Wynik ostateczny 3 miliony widzów z groszami.

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1091 Post autor: hp_gof » śr wrz 26, 2018 22:52 pm

Botoks miał otwarcie rzędu ponad 700 tysięcy widzów. Myślę, że Kler może w ten weekend dobić około miliona, ale nie wiem czy da radę wyciągnąć półtora. Nie wiem czy jakikolwiek tytuł w ostatnich latach tyle wyciągnął. Co do cytatów: ja za każdym razem przy "oto wielka tajemnica wiary" w głowie mam "złoto i dolary" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33910
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1092 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 27, 2018 12:08 pm

Nie pomylcie filmu!
Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26144
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1093 Post autor: Koper » czw wrz 27, 2018 17:12 pm

Wojtyła to ramię w ramię z Kolbem z Al-Kaidą walczyli czy o co chodzi? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58246
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1094 Post autor: Adam » czw wrz 27, 2018 18:16 pm

Wojtyła to głównie walczył z antykoncepcją i tym żeby stale przykrywać skandale pedofilskie, sorry - udawać przez cały pontyfikat że o nich nie słyszał i że problemu nie ma nawet po drugiej stronie jego własnego korytarza wśród jego kolegów.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26144
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#1095 Post autor: Koper » czw wrz 27, 2018 18:23 pm

"tygodnik niepodległego Polaka"... lol
a to są ci od Karnowskich, czy ci drudzy? bo ja ich tam nie rozróżniam, dla mnie coś jak sunnici i szyici. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ