Don Davis

W tym dziale piszemy o naszych soundtrackowych odkryciach, o partyturach twórców mało znanych, lub zapomnianych, kompozytorach z których dziełami warto się zapoznać.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Don Davis

#1 Post autor: Wawrzyniec » ndz lip 13, 2008 14:59 pm

Muszę przyznać, że seria Matrix nie należy do moich ulubionych. Dlatego też przez dłuższy czas muzyka do tego filmu w ogóle mnie nie interesowała. Zwłaszcza, że mocne metalowe kawałki, jakie były na składance do pierwszej części w ogóle mi nie odpowiadały. Dlatego też byłem przekonany, że dalsze płyty to po prostu składanki z mocnym graniem. Tym większy był mój szok, kiedy przez przypadek dane mi było przesłuchać utworu "Neodaemmerung. Utwór ów jest według mnie rewelacyjny i to on zachęcił mnie do poznania całej muzyki Dona Davisa do Matrixa. I nie zawiodłem się, a wręcz doszedłem do wniosku, że ta muzyka jest genialna.
Cieszę się, że "odkryłem" Dona Davisa i żałuję też, że po tak rewelacyjnej muzyce do Matrixa Rewolucje nic o nim nie słychać.
Dziękuję za uwagę.


www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Neo
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 02:15 am
Lokalizacja: Stalowa Wola

#2 Post autor: Neo » sob lip 04, 2009 22:14 pm

Ja z kolei już od dawna znam Muzykę Dona Davisa i również jestem pełen podziwu dla twórczości tego artysty. Muzyka z Matrixa jest pełna ciężkich brzmień ale są też wyjątkowe utwory na przykład Roba Dougana (Furious Angels) zarówno do pierwszej jak i drugiej części trylogii.
Warto też pamiętać o ciekawej muzyce z Animatrixa:


01. PEACE ORCHESTRA - Who am I? (Animatrix edit)
02. FREE LAND - Big wednesday
03. LAYO AND BUSHWACKEL - Blind tiger
04. SUPREME BEINGS OF LEISURE - Under the gun
05. MEAT BEAT MANIFESTO - Martenot waves
06. PHOTEK - Ren 2
07. DEATH IN VEGAS - Hands around my throat
08. JUNKIE XL feat. SAFFRON - Beauty never fades (Animatrix edit)
09. OVERSEER - Supermoves (Animatrix remix)
10. JUNO REACTOR - Conga fury (Animatrix Mix)
11. JUNKIE XL & DON DAVIS - Red Pill, Blue Pill
12. TECH ITCH & DON DAVIS - The Real


Obrazek
Matrix has you...

ODPOWIEDZ