Odkrycia - Joe Hisaishi

W tym dziale piszemy o naszych soundtrackowych odkryciach, o partyturach twórców mało znanych, lub zapomnianych, kompozytorach z których dziełami warto się zapoznać.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MaciekDobrowolski
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 16
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:50 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odkrycia - Joe Hisaishi

#1 Post autor: MaciekDobrowolski » czw gru 01, 2005 14:12 pm

Ostanio wpadł mi w ręce soundtrack, który absolutnie mnie powalił. Jest to tak zwana "Symphonic Suite" niejakiego Joe Hiasaishiego, skomponowany na potrzeby filmu "Princess Mononoke". Muzyka naprawdę wspaniała - bardzo symfoniczna, "wielobarwna", ze znakomitymi tematami. Gorąco wszystkim polecam. Jeśli ktoś jest zainteresowany, podaję strone kompozytora: http://www.joehisaishi.com
pozdrawiam,
Maciek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#2 Post autor: Paweł Stroiński » sob gru 03, 2005 00:24 am

Hisaishi jest świetny. Znam jego partytury do Księżniczki Mononoke i Howl's Moving Castle (piękny temat po prostu). Znakomity temat skomponował także do Kikujiro. Polecam.

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

Re: Odkrycia - Joe Hisaishi

#3 Post autor: Łukasz Waligórski » wt sty 03, 2006 21:43 pm

MaciekDobrowolski pisze: niejakiego Joe Hiasaishiego
Raaaaaaany ludzie.:!: Jak można nie znać Hisaishiego. To jeden z nielicznych kompozytorów, których dwukrotnie prezentowałem z swoim programie radiowym. Symfoniczny Hisaishi jest naprawdę świetny ale elektroniczny jest powalający - polecam "Kids Return". Jedyna płyta tego kompozytora która może nie jest warta uwagi to "Dolls" ale cała reszta to maestria. Szczególnie polecam "Tomcio Palucha"... :D

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#4 Post autor: Łukasz Wudarski » wt sty 03, 2006 22:15 pm

A ja polecam Kikujiro. Jak dotąd najlepszą płytę Hisaishiego (w mej skromnej opinii)
Why So Serious !?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#5 Post autor: Adam » ndz lis 29, 2009 11:51 am

Pan Admin za mało słuchał :P Są lepsze :)

ODPOWIEDZ