Muzyka filmowa - Forum FilmMusic.pl
http://forum.filmmusic.pl/

Lee Holdridge - Mgły Avalonu (Mists of Avalon)
http://forum.filmmusic.pl/viewtopic.php?f=11&t=323
Strona 1 z 1

Autor:  Marta [ czw wrz 07, 2006 16:27 pm ]
Tytuł:  Lee Holdridge - Mgły Avalonu (Mists of Avalon)

No więc dla tych, którzy lubią celtyckie klimaty i Loreenę McKennitt. Muzyka jest naprawdę przepiękna i moim zdaniem powinno być o niej trochę głośniej.
Więc nie zostało mi nic innego jak polecać:) Wam w szczególności:)

Autor:  Marek Łach [ pt wrz 08, 2006 15:51 pm ]
Tytuł: 

Nom, świetny score:) Ma to to wprawdzie niemal 70 minut, ale słucha się rzeczywiście wybornie, chyba dlatego, że cały czas są tutaj emocje, tematy i kilka naprawdę fajnych rozwiązań technicznych (fantastycznie brzmi ten mistyczny wokal, poza tym parę wstawek perkusyjnych jest godnych odnotowania - szkoda, że perkusję nagrano tak cicho). No i otwierająca album piosenka McKennitt... magia. Co prawda męczą mnie już celtyckie klimaty, których pełno naokoło (mocne lobby w świecie muzycznym :wink: ), ale ten album ma prawdziwą klasę. Nie arcydzieło, ale ścieżka wyśmienita i posiadająca wszystko, czego dobra muzyka filmowa potrzebuje. Też polecam!

Autor:  Marta [ wt wrz 12, 2006 17:18 pm ]
Tytuł: 

Cieszę się, że nie tylko ja potrafię docenić ten album:) Rzeczywiście jest pełen emocji i magii. A piosenka McKennitt to chyba nigdy mi się nie znudzi, za każdym razem kiedy jej słucham potrafię się przenieść myślami w zupelnie inny świat.
Warto przesłuchać naprawdę :wink:

Autor:  Koper [ sob paź 21, 2006 21:07 pm ]
Tytuł: 

A ja to słuchałęm i jakoś tak mi przeszło obok uszu... :| Może muszę do tego wrócić. Z celtyckokształtnych partytur zdecydowanie numero uno dla mnie to "Legen" (z serialu "Robin of Sherwood") Clannad'u.

Autor:  Adam [ sob lis 28, 2009 23:05 pm ]
Tytuł: 

Mgły to geniusz. A Robin? W mojej opinii im starszy tym bardziej muzycznie trąci myszką. A i Michael Preed pierwszej młodości już nie jest ;-)

Autor:  giraldus [ pn lut 01, 2010 19:02 pm ]
Tytuł: 

Oj, tak!!! "Mists of Avalon" to fenomenalny soundtrack. Film też niezły, ale IMO bez muzyki wiele by stracił. Score;u tego słucham namiętnie co najmniej raz na pół roku i to kilka razy :D Ciągle mnie zachwyca.
BTW celtyckich klimatów: dawno, dawno temu... (to nie bajka) stacja RTL7 emitowała serial :Roar!" z polskim tytułem "Prawo miecza" (no comment). Zapadł mi w pamięci tak obraz jak i muzyka, bo już wtedy stanowiła ona dla mnie integralną część filmu. A ta muzyka mnie urzekła. Jej twórcą był John Ehrlich, i o ile mnie nie myli zawodna pamięć wykorzystano tam kilka piosenek cudownej (wokalnie :oops: ) Loreeny McKennitt. Nie wiecie przypadkiem, czy to było wydane? Mam na myśli score.

Autor:  Althazan [ czw lut 04, 2010 21:27 pm ]
Tytuł: 

Cytuj:
Jej twórcą był John Ehrlich, i o ile mnie nie myli zawodna pamięć wykorzystano tam kilka piosenek cudownej (wokalnie :oops: ) Loreeny McKennitt. Nie wiecie przypadkiem, czy to było wydane? Mam na myśli score.
Oficjalnie niestety nie. Jest tylko CD-R Promo - 17 Tracks - czas: 22:30.

Autor:  giraldus [ sob lut 06, 2010 09:54 am ]
Tytuł: 

Cytuj:
Oficjalnie niestety nie. Jest tylko CD-R Promo - 17 Tracks - czas: 22:30.
Dzięki. A gdzieś w sieci (lub gdzie indziej) można się z tym CD-R-em zetknąć i choć posłuchać?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+01:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/