How To Train Your Dragon - John Powell

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#406 Post autor: DanielosVK » śr wrz 03, 2014 13:18 pm

No, i dobrze. Na dwójkę też przyszło czekać - warto było. Ja byłem w zeszłą niedzielę dopiero i to był najbardziej wzruszający film, jaki od dawna w kinie widziałem. Do muzyki też się od razu przekonałem - za film leci piąteczka, bo mimo mniejszej ilości highlightów, całościowo Powell sprawia sporo lepsze wrażenie w dwójce. Nowy temat to wg mnie najpiękniejsza melodia tego roku (a może i kilku poprzednich), bijąca wszystkie stare tematy. "Toothless Found" - utwór roku.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#407 Post autor: WhiteHussar » śr wrz 03, 2014 13:38 pm

DanielosVK pisze:No, i dobrze. Na dwójkę też przyszło czekać - warto było. Ja byłem w zeszłą niedzielę dopiero i to był najbardziej wzruszający film, jaki od dawna w kinie widziałem. Do muzyki też się od razu przekonałem - za film leci piąteczka, bo mimo mniejszej ilości highlightów, całościowo Powell sprawia sporo lepsze wrażenie w dwójce. Nowy temat to wg mnie najpiękniejsza melodia tego roku (a może i kilku poprzednich), bijąca wszystkie stare tematy. "Toothless Found" - utwór roku.
hehehe, ciekawe jak będzie na podsumowaniu roku: ilu użytkowników będzie uważać muzykę z SMOKA 2 za najlepszy score roku ...

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#408 Post autor: DanielosVK » śr wrz 03, 2014 13:49 pm

Nie wiem, czy uważam to za score roku, niekoniecznie. Pisałem o utworze i temacie.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#409 Post autor: WhiteHussar » śr wrz 03, 2014 13:59 pm

wiem, że nie chodziło Ci o całość, ale kolejna pozytywna opinia na temat SMOKA 2 dobrze wróży ...

hp_gof

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#410 Post autor: hp_gof » śr wrz 03, 2014 17:30 pm

Może się okazać, że zostanie scorem roku, ponieważ będzie się znajdował bardzo wysoko u prawie każdego głosującego, co pozwoli uzyskać najwyższą liczbę punktów, nawet jeśli na pierwszym miejscu każdy z nas wybierze inny tytuł. Chodzi o jednomyślność.

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#411 Post autor: WhiteHussar » śr wrz 03, 2014 18:31 pm

hp_gof pisze:Może się okazać, że zostanie scorem roku, ponieważ będzie się znajdował bardzo wysoko u prawie każdego głosującego, co pozwoli uzyskać najwyższą liczbę punktów, nawet jeśli na pierwszym miejscu każdy z nas wybierze inny tytuł. Chodzi o jednomyślność.
no właśnie.... . Jest jeszcze 4 miesiące i może być różnie.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#412 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 03, 2014 23:52 pm

WhiteHussar pisze:jeszcze 4 miesiące i może być różnie.
Dokładnie i jest jeszcze LISTOPAD :!: Ale niestety im więcej o tym myślę, tym bardziej wyczuwam niepokojące Deja Vu. Zupełnie jakby już kiedyś była podobna sytuacja. :? To chyba było przed czterema laty...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#413 Post autor: WhiteHussar » czw wrz 04, 2014 00:06 am

Wawrzyniec pisze:
WhiteHussar pisze:jeszcze 4 miesiące i może być różnie.
Dokładnie i jest jeszcze LISTOPAD :!: Ale niestety im więcej o tym myślę, tym bardziej wyczuwam niepokojące Deja Vu. Zupełnie jakby już kiedyś była podobna sytuacja. :? To chyba było przed czterema laty...
Zapewne chodzi Ci o " Interstellar ". Czekam z niecierpliwością, bo skoro SMOKA 2 mnie zaskoczył (czego się nie spodziewałem) to i mam nadzieję, że i w tym przypadku tak będzie ...

hp_gof

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#414 Post autor: hp_gof » czw wrz 04, 2014 00:12 am

Wawrzyniec przecież czeka na listopadową premierę The Imitation Game ;) A aluzja była do The King's Speech sprzed czterech lat :mrgreen: Na co innego mógłby czekać? :roll:

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#415 Post autor: WhiteHussar » czw wrz 04, 2014 00:22 am

hp_gof pisze:Wawrzyniec przecież czeka na listopadową premierę The Imitation Game ;) A aluzja była do The King's Speech sprzed czterech lat :mrgreen: Na co innego mógłby czekać? :roll:
z pewnością

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#416 Post autor: lis23 » czw wrz 04, 2014 12:37 pm

Ja po fatalnym TASM2 nie czekam już na nic od Zimmera,kompletnie na nic ...
a co do Powella,to chyba obecnie najlepiej sobie radzi w animacji: słucham ostatnio prac Giacchino do animacji ("Iniemamocni","Odlot","Ratatouille") i odnoszę wrażenie,że potrafi on przygotować jeden ciekawy utwór,taką suitę ale nie stać go na to,aby całą pracę słuchało się równie ciekawie. Jest jeszcze Howard ale on już od lat nie zrobił nic dla Disneya (nie licząc "Czarownicy",bo to jednak fabuła),więc Powell urasta na lidera w tej dziedzinie i obok wspomnianej już pracy Howarda,jego drugi Smok jest największą miłą niespodzianką tego roku.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#417 Post autor: WhiteHussar » czw wrz 04, 2014 13:10 pm

lis23 pisze:Ja po fatalnym TASM2 nie czekam już na nic od Zimmera,kompletnie na nic ...
Aż tak zły nie był... Zimmer poszedł w całkiem inną stronę niż Horner w pierwszej części. Zdecydowanie w lepszą stronę ( jak dla mnie )

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#418 Post autor: lis23 » czw wrz 04, 2014 14:00 pm

Nie chcę robić offa ale dla mnie jest to najgorszy Zimmer jakiego dane mi było słuchać,już nawet druga część "Piratów' czy "Sherlock Holmes 2" są lepsze,ja tam znacznie bardziej wolę prace Hornera,a temat Electro to najgorszy utwór roku - dno i kilo mułu (oczywiście,dla mnie).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#419 Post autor: Wawrzyniec » pt wrz 05, 2014 00:24 am

hp_gof pisze: A aluzja była do The King's Speech sprzed czterech lat :mrgreen:
Aluzja akurat była do "Ghost Writera". Rok 2010: Powell ze swoim Smokiem i Zimmer tworzy dla oryginalnego filmu Nolana z gatunku fantastyki, którego dwie pierwsze litery to I i N. A teraz mamy rok 2014 (rety ale ten czas leci :shock: ) Powell jest swoim Smokiem, a Zimmer tworzy dla oryginalnego filmu Nolana z gatunku fantastyki, którego dwie pierwsze litery to I i N. Oscara zapewne nie otrzyma, ani Anglik, ani Francuz, ani Niemiec. Ale jeżeli to ma być to niepokojące deja vu to można się domyśleć, kto otrzyma Filmmuzę. A chyba nie muszę przypominać, że to aktualnie najbardziej prestiżowa nagroda na rynku. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#420 Post autor: Templar » pt wrz 05, 2014 00:34 am

Wawrzyniec pisze:Oscara zapewne nie otrzyma, ani Anglik, ani Francuz, ani Niemiec.
To jeszcze dodajmy, że w październiku tego roku tak jak w październiku 2010 będzie miał premierę nowy film Finchera, kompozytorzy ci sami ;)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ