james horner "the new world"

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
lis
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 14, 2006 16:17 pm

james horner "the new world"

#1 Post autor: lis » sob sty 14, 2006 22:25 pm

piszę na forum po raz pierwszy i serdecznie wszystkich pozdrawiam! mam jedno pytanie - czy ktoś jóż coś wie o muzyce jamesa hornera do filmu :nowy świat"? - ja wiem tylko tyle,że soundtrack ma premierę 24 stycznia w u.s.a.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#2 Post autor: Paweł Stroiński » ndz sty 15, 2006 01:03 am

Horner pracował nad Nowym Światem prawie rok, po tym jak Hans Zimmer zrezygnował (najprawdopodobniej z powodu Batmana, a także być może oczekiwania na decyzję Johna Williamsa w sprawie Monachium Spielberga). Tak jak w przypadku słynnej CIenkiej czerwonej linii Malick i Horner współpracowali ze sobą bardzo blisko.

Tematyka istnieje tylko na płycie. Podobno Malick kazał wyrzucić Hornerowi całą tematykę z partytury. Skorzystał też z sampli, tym razem jest to śpiew ptaków. Będzie na pewno solowy wokal, niestety w tej chwili nie pamiętam, kto wykonuje te partie. Piosenka na płycie NIE weszła do filmu

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Marek Łach » ndz sty 15, 2006 13:01 pm

Na stronie filmu www.thenewworldmovie.com, w dziale features/score, można odsłuchać całość albumu Hornera.

Jak dotąd przesłuchałem 3 utwory, trudno wyrokować, ma klimat, magiczną aurę, ale standardowo też nawiązania do poprzednich prac Hornera, głównie w strukturze poszczególnych fragmentów. Z właściwą oceną trzeba poczekać, może wnikliwe przesłuchania zaprocentują.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: james horner "the new world"

#4 Post autor: Tomek » pn sty 16, 2006 08:54 am

lis pisze:piszę na forum po raz pierwszy i serdecznie wszystkich pozdrawiam! mam jedno pytanie - czy ktoś jóż coś wie o muzyce jamesa hornera do filmu :nowy świat"? - ja wiem tylko tyle,że soundtrack ma premierę 24 stycznia w u.s.a.
http://www.filmscore.republika.pl/rozma ... ariety.htm - tu poczytasz więcej o procesie tworzenia muzyki przez Hornera i pracy z Malickiem. Zapraszam.
Obrazek

ODPOWIEDZ