Kobiety a muzyka filmowa

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ewelina
Michał Lorenc
Posty: 697
Rejestracja: pt lut 26, 2010 01:23 am
Lokalizacja: Kraków

#241 Post autor: ewelina » ndz lut 28, 2010 20:36 pm

Bucholc Krok pisze:
ewelina pisze:A co do pana Jana Kaczmarka to jest niesamowicie skromnym i życzliwym człowiekiem.Pamiętam,ze po 2 fmf byłam mile zaskoczona,ze jest tak otwarty do ludzi,i woli rozmawiać ze słuchaczami,niż z organizatorami.
Ale po noć w zeszłym roku były jakieś problemy z podpisaniem książeczek.. ponoć już nie był taki miły. :)
A wcale nie.Byłam przy tym jak podpisywał książeczki jakiemuś chłopakowi-miał prawie wszystkie soundtracki Kaczmarka.Podpisał bez zajaknięcia i tylko na koniec powiedział,że juz chyba za dużo skomponował,i musi kończyć karierę:P

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#242 Post autor: Bucholc Krok » ndz lut 28, 2010 20:36 pm

Adam Krysiński pisze:Bucholcowi nie chciał pewnie podpisać i ploty teraz tu nam rozsiewa :P Janek podpisywał jak leci, nawet 15 zdjęć swoich tych samych z klasera :P
Nie byłem na żadnym festiwalu w Krakowie. A co do podpisywania to wiem z dobrego źródła. :P
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#243 Post autor: Adam » ndz lut 28, 2010 20:36 pm

ewelina pisze:A wcale nie.Byłam przy tym jak podpisywał książeczki jakiemuś chłopakowi-miał prawie wszystkie soundtracki Kaczmarka.
Althazan :!: :D :D :D
Ostatnio zmieniony ndz lut 28, 2010 20:37 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#244 Post autor: dziekan » ndz lut 28, 2010 20:36 pm

ewelina pisze:A co do pana Jana Kaczmarka to jest niesamowicie skromnym i życzliwym człowiekiem.Pamiętam,ze po 2 fmf byłam mile zaskoczona,ze jest tak otwarty do ludzi,i woli rozmawiać ze słuchaczami,niż z organizatorami.
Artystów czasami cechuje fałszywa skromnosc a czasem wcale jej nie mają,ale i tak nie jest to typ irytującego gawędziarza jak nasz wujek Hans Zimmer :lol:
Ostatnio zmieniony ndz lut 28, 2010 20:37 pm przez dziekan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#245 Post autor: Bucholc Krok » ndz lut 28, 2010 20:41 pm

ewelina pisze:A wcale nie.Byłam przy tym jak podpisywał książeczki jakiemuś chłopakowi-miał prawie wszystkie soundtracki Kaczmarka.Podpisał bez zajaknięcia i tylko na koniec powiedział,że juz chyba za dużo skomponował,i musi kończyć karierę:P
W takim razie musiało to być innego dnia. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
ewelina
Michał Lorenc
Posty: 697
Rejestracja: pt lut 26, 2010 01:23 am
Lokalizacja: Kraków

#246 Post autor: ewelina » ndz lut 28, 2010 20:45 pm

Być może:).Ale ogólnie wygląda na cierpliwego człowieka.A jeżeli tym chłopakiem był wasz kolega,to wynika z tego że nie tylko kobiety uwielbiają Kaczmarka,Lorenca i innych działających na emocje kompozytorów:)

Awatar użytkownika
ewelina
Michał Lorenc
Posty: 697
Rejestracja: pt lut 26, 2010 01:23 am
Lokalizacja: Kraków

#247 Post autor: ewelina » ndz lut 28, 2010 21:14 pm

Mam pytanie do Łukasza-jakiś czas temu czytałam artykuł o kobietach w muzyce filmowej na stronie www.muzykafilmowa.pl. Ale wśród biografii nie ma żeńskich nazwisk,mimo ze opisane były panie które dostały nagrody za tworzoną muzykę.I pamiętam,ze wtedy mnie to bardzo zainteresowało,bo jednak to troche dziwne.:)Dlaczego nie było notek o tych paniach drogi redaktorze?:>

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#248 Post autor: Adam » ndz lut 28, 2010 21:15 pm

ewelina pisze:Mam pytanie do Łukasza-jakiś czas temu czytałam artykuł o kobietach w muzyce filmowej na stronie www.muzykafilmowa.pl. Ale wśród biografii nie ma żeńskich nazwisk,mimo ze opisane były panie które dostały nagrody za tworzoną muzykę.I pamiętam,ze wtedy mnie to bardzo zainteresowało,bo jednak to troche dziwne.:)Dlaczego nie było notek o tych paniach drogi redaktorze?:>
Bo Redaktor Łukasz robił artykuł pod publikę widać, ;-) a na biografie nie starczyło chęci ;-) Na innych portalach to samo, jestesmy pieprzeni szowiniści chyba ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#249 Post autor: Bucholc Krok » ndz lut 28, 2010 21:17 pm

ewelina pisze:I pamiętam,ze wtedy mnie to bardzo zainteresowało,bo jednak to troche dziwne.:)Dlaczego nie było notek o tych paniach drogi redaktorze?:>
Powoli środowisko pokazuje swoje prawdziwe oblicze.. ;) Dlaczego nie ma tu kobiet.. ? :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
ewelina
Michał Lorenc
Posty: 697
Rejestracja: pt lut 26, 2010 01:23 am
Lokalizacja: Kraków

#250 Post autor: ewelina » ndz lut 28, 2010 21:18 pm

Mimo,że nie jestem feministką,to mam wrażenie że za kilka-kilkanaście lat to się zmieni.Kobiety chcą być coraz bardziej widoczne,i w wielu dziedzinach juz to się udaje:).Więc za 10 lat zamiast panów redaktorów,będą panie i wtedy będzie mniej off-topów,i na 100% będzie ciut nudniej:P

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

#251 Post autor: Łukasz Waligórski » ndz lut 28, 2010 21:20 pm

ewelina pisze:Mam pytanie do Łukasza-jakiś czas temu czytałam artykuł o kobietach w muzyce filmowej na stronie www.muzykafilmowa.pl. Ale wśród biografii nie ma żeńskich nazwisk,mimo ze opisane były panie które dostały nagrody za tworzoną muzykę.I pamiętam,ze wtedy mnie to bardzo zainteresowało,bo jednak to troche dziwne.:)Dlaczego nie było notek o tych paniach drogi redaktorze?:>
Heh... ten artykuł powstał jakieś 5 lat temu, pierwotnie dla film.org.pl. Trochę go potem zredagowałem i wrzuciłem na MuzykaFilmowa.pl... Czemu nie ma biografii kobiet? Tych biografii to mi i tak mamy niewiele. Ostatnia była dodana ze dwa lata temu. Zwyczajnie nikomu z nas nie chce się tego robić :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#252 Post autor: Koper » pt mar 12, 2010 11:32 am

Nie- przykuta do grzejnika... ;););)

A tak poza offtopem. :P Kto się orientuje jaki był podział pracy duetu Deborah Lurie / Danny Elfman przy pełnometrażowej wersji "9" ?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#253 Post autor: Adam » pt mar 12, 2010 11:32 am

ponoć Danny tylko temat napisał, tak też jest chyba w creditsach na płycie..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#254 Post autor: Koper » pt mar 12, 2010 11:33 am

Adam Krysiński pisze:ponoć Danny tylko temat napisał, tak też jest chyba w creditsach na płycie..
Chodzi Ci o ten finałowy "Release" czy tam jeszcze jest jakiś 'temat', którego już nie pamiętam?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#255 Post autor: Adam » pt mar 12, 2010 11:36 am

jakieś temaciki napisał, tak jest skredytowany na okładkach "themes by elfman".. czyli pewnie główny temat i tyle.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ