Japońscy kompozytorzy (aka muzyka do filmów, anime i gier)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#46 Post autor: Bucholc Krok » ndz maja 10, 2009 16:36 pm

Wszedlem do dzialu z promocjami w tym Gigancie, ale rewelacji nie widze. :) Najtansze plyty sa za 16,99PLN. Miedzy innymi The Hunt... Poledourisa, (gdybym wiedzial, ze za tyle gdzies bedzie to bym poczekal :) ) LotR Rosenmana. To chyba ten, ktorego VPFreeMan kupil za 5PLN. Ktos ocenil sciezke na 1 w skali 5 gwiazdkowej :D Jest tez Atonement Marianelliego za 29,99PLN (zdzierstwo! :D ) i pare innych w tej cenie.
Nie zebym marudzil, bo 17PLN to i tak dobra cena, jednak 5PLN jest jeszcze lepsza ;)

Ten Asterix za 5PLN to normalne, premierowe wydanie, czy jakas tania lipa, jak te gry komputerowe, ktore CDProjekt wydaje specjalnie do sprzedazy w Biedronkach za niecale 10PLN? Chyba w zeszlym roku slyszalem o akcji jakiejs wytworni, ktora miala wydawac u nas plyty (ale na swiecie chyba tez) w jakiejs kategorii 'budzetowej'. Tansze i ubozsze od zwyklych wydan. Zamiast ksiazeczki to jakas lipna wkladka na podobienstwo tych bubli z wloskich wytworni.

W jakim okresie byly takie duze znizki? Przed ktorymis swietami?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#47 Post autor: Wawrzyniec » ndz maja 10, 2009 16:50 pm

Co do berlińskich sklepów to o dziwo w dużej mierze to nie są jakieś specyficzne sklepy. Przynajmniej te w których ja byłem, a wiadomo Berlin małym miastem nie jest :wink: Ja byłem w najzwyklejszych sklepach typu "Saturn" "Media Markt" itd. Ale chociażby w tym berlińskim Saturnie, w którym byłem to dział soundtrack był podzielony na kompozytorów, plus na tematykę. Czyli był np. dział z muzyką do Bondów (fani Barry'ego mieliby co wybierać), był dział Star Wars, Star Trek, Horrors plus co mnie bardzo przeraziło, dział Bollywood :shock: :wink: I oczywiście podziały na kompozytorów. Jerry Goldsmith był, ale już nie pamiętam co tam było. Przykro mi.
Ja tam zakupiłem sobie muzykę do "Memoirs of a Geisha". Wiele osób mi się dziwi, że zakupiłem ją w Berlinie, ale w polskim Media Markcie, Empiku pytałem się o tą płytę, pytałem się czy można zamówić i NIC. Dlatego też jak w Berlinie ją zobaczyłem od razu wziąłem, a przy okazji zobaczyłem jeszcze przecenione "The Thin Red Line", a więc zakupy się udały :D
Koper pisze:A co do Kawai'ego to chyba miewał ciekawsze płyty niż Krąg... :) Choćby ten prawie polski Avalon. :)
O właśnie chciałem napisać, że Pan Koper kiedyś mi polecił "Avalon". Głównie ze względu na polski chór śpiewający coś w stylu:
"Życie to wspaniała przygoda..."
Tylko mi osobiście poza dwoma utworami z tym chórem muzyka ta się zupełnie nie spodobała. Jak na mój gust za dużo underscore'u. W ogóle ja osobiście z tego co poznałem to za Kenji Kawaiem średnio przepadam. Przesłuchałem też jego "Ghost in the Shell" i... No właśnie co tu pisać :? Jak dla mnie ta muzyka jest zbyt oryginalna, zbyt "inna" że się tak wyrażę. Te chórki czy jak to tam nazwać, te bębny, perkusje czy jak to tam znowu nazwać :wink: Strasznie to dziwna dla mnie muzyka. Utwór "Reincarnation" uważam chyba za najbardziej przystępny. Ale mimo wszystko cała ta muzyka jak na mój gust zbyt "dziwna". Nie wiem jak jest z "Ringiem" :?: Ale zapewne z Zimmera muzyką nie ma nic wspólnego :)

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#48 Post autor: Bucholc Krok » ndz maja 10, 2009 17:11 pm

Wawrzyniec pisze: (...) Czyli był np. dział z muzyką do Bondów (fani Barry'ego mieliby co wybierać), był dział Star Wars,
A wlasnie, cos z GW tez chyba widzialem w naszym MM :)
Byly jakies plyty Kaczmarka?
Star Trek, Horrors plus co mnie bardzo przeraziło, dział Bollywood :shock: :wink:
Dlaczego, w Niemczech moze sie ta muzyka podobac ;)
Jak dla mnie ta muzyka jest zbyt oryginalna, zbyt "inna" że się tak wyrażę. Te chórki czy jak to tam nazwać, te bębny, perkusje czy jak to tam znowu nazwać :wink: Strasznie to dziwna dla mnie muzyka. Utwór "Reincarnation" uważam chyba za najbardziej przystępny. Ale mimo wszystko cała ta muzyka jak na mój gust zbyt "dziwna".
Coraz bardziej zaczyna mnie interesowac ten kompozytor. Chyba bedzie trzeba sie rozejrzec za jakimis probkami :)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#49 Post autor: Koper » ndz maja 10, 2009 17:14 pm

Bucholc Krok pisze:Ten Asterix za 5PLN to normalne, premierowe wydanie, czy jakas tania lipa, jak te gry komputerowe, ktore CDProjekt wydaje specjalnie do sprzedazy w Biedronkach za niecale 10PLN?
Nie wiem jak gry w Biedronce sprzedaje CD Projekt, ale Asterix to było normalne, premierowe, tradycyjne wydanie w pudełeczku z książeczką i jeśli o to chodzi, to wszystko jak należy. :)
Bucholc Krok pisze:W jakim okresie byly takie duze znizki? Przed ktorymis swietami?
Nie pamiętam, ale raczej po świętach, na początku nowego roku chyba...
Wawrzyniec pisze:Tylko mi osobiście poza dwoma utworami z tym chórem muzyka ta się zupełnie nie spodobała. Jak na mój gust za dużo underscore'u. W ogóle ja osobiście z tego co poznałem to za Kenji Kawaiem średnio przepadam.
A bo Kawai tak już ma, że potrafi pisać świetne tematy, a do tego niestety znacznie mniej interesujący underscore. Dlatego jako całość jego płyty mogą być takie sobie. Ale coś wartościowego się w nich zawsze znajdzie.

http://www.youtube.com/watch?v=QMmZd93kDdQ
- to jest fajny, klimatyczny temat Kawai'ego, ale reszty scoru za szczególnie nie polecam :) chociaż w filmie, jak widać działa wybornie.

Ale zeszłoroczny score Kawai'ego "The Sky Crawlers" całkiem przyzwoity. Główny temat słychać w trailerze:
http://www.youtube.com/watch?v=DH1KwVux ... re=related
Chociaż mnie najbardziej fascynuje ten budynek, co wygląda jak Pałac Kultury i Nauki w 1:41 min. zwiastunu. :D

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#50 Post autor: Wawrzyniec » ndz maja 10, 2009 18:04 pm

Star Wars mam wszystkie płyty (znaczy od 1 do 6), więc jestem w pełni szczęśliwy :D Co do Kaczmarka to trudno mi powiedzieć czy był czy nie? Ja tam byłem w poszukiwaniu konkretnych płyt i tak dokładnie za innymi, ze względów finansowych:/ się nie rozglądałem. Może następnym razem sprawdzę czy jest Kaczmarek, Goldsmith itd. Gdyż normalnie to ja patrzę raczej za nazwiskami Williams i Zimmer :)

I bądź tu mądry z tym Kawaiem. Gdyż np. muzyka z tych youtube'owych linków jest naprawdę dobra. Szczególnia muzyka do tego zwiastuna z Pałacem Kultury jest naprawdę dobra. Żeby nie napisać, że jest po prostu ładna :)

Mimo to "Ghost in the Shell" dalej uważam za zbyt "dziwną" jak na mnie muzykę. Zbyt eksperymentalna i nawet w filmie... czy też lepiej anime dość dziwnie brzmi, chociaż z drugiej strony daję całej wizji przyszłości specyficzny klimat. Mimo to dla mnie po za "Reincarnation" raczej muzyka ciężka do słuchania.
Oczywiście od razu nie przekreślam Kawaia, gdyż oceniam go tylko przez to co usłyszałem w "Ghost in the Shell" i "Avalon". A score'ów to on trochę stworzył :)

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#51 Post autor: Bucholc Krok » ndz maja 10, 2009 20:52 pm

Koper pisze: Nie wiem jak gry w Biedronce sprzedaje CD Projekt,
Tytuly sa ok., ale wydanie jest kiepskie. Wprawdzie jest duzy, kartonowy box, jednak gra jest wlozona w slim-case, a instrukcja to jakis swistek. No ale za 10PLN nie mozna zbyt marudzic :)

Nie pamiętam, ale raczej po świętach, na początku nowego roku chyba...
Tego roku??? I nikt nic nie pisal?! Mam zal... :wink:

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#52 Post autor: Bucholc Krok » ndz maja 10, 2009 21:03 pm

Wawrzyniec pisze:Mimo to "Ghost in the Shell" dalej uważam za zbyt "dziwną" jak na mnie muzykę. Zbyt eksperymentalna i nawet w filmie... czy też lepiej anime dość dziwnie brzmi, chociaż z drugiej strony daję całej wizji przyszłości specyficzny klimat. Mimo to dla mnie po za "Reincarnation" raczej muzyka ciężka do słuchania.
Ciekawe co bys powiedzial o takim na przyklad Sorcererze Tangerine Dream :) Sama elektronika, a klimaty takie jakby transowo-niedokonczone :D Muzyka jednak swietna IMO. Oczywiscie sa to dzwieki transowe pozytywne, a nie takie jak na techno party :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#53 Post autor: Wawrzyniec » pn maja 11, 2009 01:02 am

Koper pisze:Chociaż mnie najbardziej fascynuje ten budynek, co wygląda jak Pałac Kultury i Nauki w 1:41 min. zwiastunu. :D
Ten budynek nie tylko wygląda jak Pałac Kultury i Nauki. To jest Pałac Kultury i Nauki :!: Oprócz Warszawy w tym anime pojawia się również Kraków. Nie ma się zresztą co dziwić, gdyż jest to film Mamoru Oshii, znanego głównie dzięki "Ghost in the Shell" i "Avalon" (w obu przypadkach kompozytor Kenji Kawai). A już w 'Avalon" wyraził on swoją fascynację Polską. Z tego co przeczytałem to w tym anime, które dzieje się w alternatywnej rzeczywistości pojawiają się naprawdę między innymi polskie miasta. Warszawa i Kraków są podobno rewelacyjnie odtworzone. Łącznie z napisami po polsku, czy mieszkańcami mówiącymi w naszym języku. Co ciekawe dwie organizacje w tym filmie nazywają się Rostock i Lautern, a więc jak miejscowoście w Niemczech, czyli wiadomo Rostock, a Lautern to często używana nazwa dla Kaiserslautern. Ale nie mam tutaj zamiaru się rozpisywać o fabule filmu, tylko wolę skoncentrować się na samej muzyce. I muszę przyznać, że ten główny motyw jest naprawdę bardzo ładny. Dlatego też dziękuję, że dzięki temu linkowi dane było mi go poznać :) Jakby co podaję innego linka, 4 minuty tej bardzo ładnej muzyki, końcówka jest rewelacyjna :)

http://www.youtube.com/watch?v=7KNMdWlC ... re=related


Co do Tangerine Dream to nic ich nie znam. Chociaż nie ukrywam, że mi się źle kojarzą, gdyż ile razy słyszę Tangerine Dream to od razu przychodzi mi na myśl "Legenda" Ridleya Scotta, gdzie producenci na rynek amerykański odrzucili partyturę Jerry'ego Goldsmitha, a zamiast niej władowali Tangerine Dream.
Chociaż może "Sorcerer" nie brzmi źle. Ja nie mam nic do dobrej elektronicznej muzyki. Vangelisa "Blade Runnera" posiadam i uwielbiam :)

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#54 Post autor: VPFreeMan » pn maja 11, 2009 08:55 am

W tym sklepie Gigant można nieraz wyrwać niezłe okazy za małą cenę!! :wink:

Co do Tangerine Dream to słyszałem tylko : The Keep, Firestarter i Near Dark, i muszę powiedzieć że nawet fajne to było :D

Szczerze to nie słyszałem Kawai "Avalon" :?: Trzeba będzie się zapoznać :lol:

Co do Rosenmana i jego LotR to zawiodłem się srodze! Nudnawa muzyka niestety :cry: Ale jak za 5zł to nie ma bólu,hehe :D

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#55 Post autor: Bucholc Krok » pn maja 11, 2009 12:42 pm

Wawrzyniec pisze: Co do Tangerine Dream to nic ich nie znam. Chociaż nie ukrywam, że mi s
ię źle kojarzą, gdyż ile razy słyszę Tangerine Dream to od razu przychodzi mi na myśl "Legenda"
Ridleya Scotta, gdzie producenci na rynek amerykański odrzucili partyturę Jerry'ego Goldsmitha,
a zamiast niej władowali Tangerine Dream.
Ale w koncu nie wiadomo, czy Legenda TD jest do bani, czy da sie sluchac? :)
Vangelisa "Blade Runnera" posiadam i uwielbiam :)
Ktore wydanie? 3CD-kowe BR Trilogy?

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#56 Post autor: Bucholc Krok » pn maja 11, 2009 12:53 pm

VPFreeMan pisze:Co do Tangerine Dream to słyszałem tylko : The Keep, Firestarter i Near Dark, i muszę powiedzieć że nawet fajne to było :D
Przy okazji watku 'okladkowego' :)

Obrazek
Co do Rosenmana i jego LotR to zawiodłem się srodze! Nudnawa muzyka niestety :cry: Ale jak za 5zł to nie ma bólu,hehe :D
Hm.. a slyszales Beneath the Planet of the Apes tegoz? Spore nadzieje robilem sobie w zwiazku z muzyka Rosenmana do LotR a tu czytam, ze nuda.. Jak sie maja te dwie sciezki do siebie? Bo jesli Beneath.. tez jest nudna to sie troche uspokoje :wink:

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#57 Post autor: VPFreeMan » pn maja 11, 2009 13:17 pm

Z Planet Małp to słyszałem li tylko dwie prace maestro Goldsmitha :D

A Tangerine Dream jest fajne i naprawdę polecam!!!!!!

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#58 Post autor: VPFreeMan » pn maja 11, 2009 14:07 pm

Słyszał może ktoś z was prace Joe Hisaishiego do filmów : Yamato , The Sun Also Rises i When The Last Sword Is Drawn????

Nie słyszałem ich jeszcze a chciałbym poznać zdanie innych forumowiczów na temat tych scorów :?: :D


Z prac Hisaishiego polecam jeszcze jedną o której zapomniałem : Sunny Et L'Elephant (znakomity score :D )

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#59 Post autor: Althazan » pn maja 11, 2009 14:20 pm

VPFreeMan pisze:Słyszał może ktoś z was prace Joe Hisaishiego do filmów : Yamato , The Sun Also Rises i When The Last Sword Is Drawn????
Wszystkie trzy są warte uwagi. Yamato to "must have" dla fana Hisaishi'ego, świetny dynamiczny soundtrack, pełna orkiestra, doskonałe tematy (jeden przypomina mi... Twierdzę ;)). The Sun... to również piękna muzyka, lecz spokojniejsza, tematy ładne, można tanio kupić, bo jest wydane tylko w Chinach. Ostatnie mam na mp3, słuchałem ostatnio tylko 2 razy, więc powiem tylko, że kiedyś pewnie tego scora też sobie kupię... :)))
Z prac Hisaishiego polecam jeszcze jedną o której zapomniałem : Sunny Et L'Elephant (znakomity score :D )
Popieram!

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#60 Post autor: VPFreeMan » pn maja 11, 2009 16:56 pm

O to trzeba będzie się w najbliższej przyszłości zapoznać koniecznie z tymi pracami Hisaishiego!!!!!!

Na pewno jest to kolejna wspaniała muzyka tego kompozytora :D

ODPOWIEDZ