Prezentacja na lekcje muzyki

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Wrona_AG
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 01, 2008 12:40 pm

Prezentacja na lekcje muzyki

#1 Post autor: Wrona_AG » sob lis 01, 2008 12:55 pm

Jest taka sprawa... Jestem w 3 gim i na lekcje muzyki mamy w grupach przygotowywać pewne prezentacje, scenki. Mam 5 osobową grupę (sami chlopacy) i temat "muzyka filmowa". Scenka ma trwac okolo 5-10 minut. Mozna w niej wykorzystywac rozne rekwizyty, mozna sie przebierac, itd puszczona musi byc tez oczywiscie muzyka na dany temat. Jednakze nie mamy zadnego dobrego pomyslu jak to ciekawie i najlepiej smiesznie przedstawic zeby wszystkich zaciekawic no i przekazac reszcie klasy i nauczycielce jakies informacje na temat muzyki filmowej... Macie moze jakies sugestie??

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#2 Post autor: Bucholc Krok » sob lis 01, 2008 15:01 pm

Moze zrobcie ('zagrajcie') nieme kino.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26162
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#3 Post autor: Koper » ndz lis 02, 2008 13:00 pm

Przebierzcie się za Jedi, naparzajcie mieczami świetlnymi i Mocą... oczywiście przy muzyce Williamsa. :]

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33954
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#4 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 02, 2008 13:57 pm

Koper pisze:Przebierzcie się za Jedi, naparzajcie mieczami świetlnymi i Mocą... oczywiście przy muzyce Williamsa. :]
Ja na poważnie twierdzę. że to wcale nie jest taki głupi pomysł.
Moja młodsza siostra musiała keidyś wykonać prezentację na lekcje muzyki o ulubionym muzyku, czy coś w tym stylu. I wykonała prezentację o Johnie Williamsie. Puszczając co jakiś czas muzykę z Gwiezdnych wojen z Marszem Imperialnym i głównym motywem na czele. Po za tym puszczała także muzykę z Harry`ego Pottera itd. Efekt wyszedł naprawdę bardzo dobry i zarówno klasie jak i nauczycielce się podobało, gdyż każdy kojarzy muzykę z Gwiezdnych wojen :) Kiedy indziej znowu moja młodsza siostra wykonywała podobne zadanie, tylko tym razem z Hansem Zimmerem. I tak też wykorzystała Gladiatora i Piratów z Karaibów, gdyż najbardziej znane.
Co do Twego zadania to skoncentrowałbym się tylko na Johnie Williamsie, gdyż daje on duże pole do popisu. Przecież idealne można sceny rozegrać mając muzykę do takich filmów jak Star Wars, Indiana Jones, czy Harry Potter. Też użyteczny byłby motyw z Szczęk. Według mnie muzyka Williamsa i ma się pole do popisu, gdyż jest to muzyka najbogatsza w motywy, które każdy zresztą zna:)
Powodzenia:)

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26162
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#5 Post autor: Koper » ndz lis 02, 2008 21:26 pm

Oczywiście, że to nie jest głupi pomysł, w końcu sam na niego wpadłem. :D:) Ewentualnie, jeśli chcecie być trochę mniej monotematyczni niż tylko Williams i Williams, to proponowałbym dorzucić do tego muzykę Morricone z westernów Leone (jakąż piękną scenkę można by tu odegrać) i muzykę Goldsmitha z "Omenu" - od razu przedstawicie kolejnego z wielkich kompozytorów i będziecie mieli zaliczony pokaz muzyki z filmu grozy. I to muzyki na najwyższym poziomie. :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33954
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#6 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 07, 2008 22:39 pm

Dalej jeszcze przed prezentacją :?: A może już "po" :?: A skoro tak to jestem ciekaw jak poszło i czy nasze rady pomogły :D

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

ODPOWIEDZ