Między Hildur, Junkim, Balfe, Brygadą RR a Trapanese

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.

Jeśli musielibyście wybrać pomiędzy tą czwórką kompozytorów?

Trent Reznor and Atticus Ross
0
Brak głosów
Hildur Guðnadóttir
2
25%
Tom Holkenborg (Junkie XL)
1
13%
Lorne Balfe
4
50%
Joseph Trapanese
1
13%
 
Liczba głosów: 8

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33889
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Między Hildur, Junkim, Balfe, Brygadą RR a Trapanese

#1 Post autor: Wawrzyniec » ndz wrz 24, 2023 21:13 pm

Wrzuciłem tę ankietę w grupie Muzyka Filmowa na Facebooku. Ale dla tych, których tam nie ma, mogą tutaj zmierzyć się z tym trudnym zadaniem.

Na pewno znacie z socjologii motyw ze zwrotnicą i pędzącym pociągiem. Zabawny się w coś podobnego, ale z kompozytorami. A mianowicie jesteście filmowcem, któremu Hollywood daje szansę życia. Macie nieograniczony budżet i dożywotni dostęp do najdroższych i najbardziej perwersyjnych hollywoodzkich imprez. Wielka kariera, Sex, Drugs and Rock'n'Roll są na wyciągnięcie ręki. Jedyny haczyk, to taki, że studio oferuje Wam tych kompozytorów do wyboru i kogo z nich wybieracie i dlaczego? 🤔🎼
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
SotJ
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 98
Rejestracja: śr sty 17, 2018 20:39 pm

Re: Między Hildur, Junkim, Balfe, Brygadą RR a Trapanese

#2 Post autor: SotJ » ndz wrz 24, 2023 21:36 pm

Oczywiście Balfe, pewnie tworzył bym jakieś Fantasy, a przy mrocznych materiach i dungeons and dragons pokazał że jak mu się chce to umie napisać coś czego z przyjemnością można posłuchać, a nawet zapamiętać pojedyncze melodie.

Z pozostałymi rozstał bym się bez żalu. :D

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Między Hildur, Junkim, Balfe, Brygadą RR a Trapanese

#3 Post autor: MichalP » ndz wrz 24, 2023 22:26 pm

No Wawrzyniec ale dales wybor. To trochę jak wybor pomiedzy dzumom a tyfusem :lol: . Ale jak juz stawiasz pod sciana to ja stawiam na Trapanese. Za jego Oblivion, ktory mi sie bardzo podobal. W filmie robil dobry klimat a i na plycie bardzo chetnie do tego wracam. I mam wrazenie, ze w odpowiednich warunkach moglby zrobic cos ciekawego.

Z Balfem to mam ten problem, ze wiem dokladnie co on by zrobil i tego sie boje. Bo nawet jakby mu cos wyszlo to by to zarznal w miksie.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Między Hildur, Junkim, Balfe, Brygadą RR a Trapanese

#4 Post autor: qnebra » pn wrz 25, 2023 00:56 am

Cholera, o ile z pierwszą dwójką by się rozstało bez żalu, tak z pozostałą trójką jest dość spory dylemat.

Wziąłem Toma. Jak chce to potrafi napisać coś dobrego.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2851
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Między Hildur, Junkim, Balfe, Brygadą RR a Trapanese

#5 Post autor: swordfish » pn wrz 25, 2023 06:01 am

Hildurka, bo jako jedyna z tego grona jest kobietą, co mogłoby się przełożyć na dalszą promocję filmu. Dostałbym od niej rzępolenie, które idealnie pasowałaby do mojej psychodramy w stylu Terence’a Malicka. Wziąłbym z tego kwadrans, a resztę i tak dopełniłbym Mozartem, Vivaldim i Beethovenem. Plus oczywiście piosenki w tle - od King Crimson do Pet Shop Boys.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Między Hildur, Junkim, Balfe, Brygadą RR a Trapanese

#6 Post autor: kiedyśgrześ » pn wrz 25, 2023 10:08 am

po ponad dekadzie na forum wybór skłaniający się bardziej ku wyrobnikom pomijając "oscarowych artystów" nie dziwi :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33889
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Między Hildur, Junkim, Balfe, Brygadą RR a Trapanese

#7 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 25, 2023 12:56 pm

Ja sam postawiłem na Balfe, gdyż mimo wszystko sądzę, że z tych kompozytorów jest on najbardziej "elastyczny" i jeżeli bym na przykład poprosił o score w stylu "nowej przygody", to by go dostarczył. Tom Holkenborg ma kilka prac, które lubię, a wyi tutaj widziałbym szansę. Reznor i Ross musieliby mieć do pomocy Conrada Pope'a jak przy "Manku". A mimo, że lubię "Jokera" Hildur, to po przesłuchaniu "Haunting in Venice", trochę wątpię czy jest w stanie wyjść poza drony, albo zawodzącą wiolonczelę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Między Hildur, Junkim, Balfe, Brygadą RR a Trapanese

#8 Post autor: qnebra » pn wrz 25, 2023 15:24 pm

Dobry pomysł swordfish, zainspirowałeś mnie. Dać Holkenborgowi na temp-track Vivaldiego, Beethovena, Straussa, Mozarta i innych klasyków, po czym dodać dwa warunki, zero Brothers in Arms i zero Zimmera.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33889
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Między Hildur, Junkim, Balfe, Brygadą RR a Trapanese

#9 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 25, 2023 16:23 pm

swordfish pisze:
pn wrz 25, 2023 06:01 am
Hildurka, bo jako jedyna z tego grona jest kobietą, co mogłoby się przełożyć na dalszą promocję filmu. Dostałbym od niej rzępolenie, które idealnie pasowałaby do mojej psychodramy w stylu Terence’a Malicka. Wziąłbym z tego kwadrans, a resztę i tak dopełniłbym Mozartem, Vivaldim i Beethovenem. Plus oczywiście piosenki w tle - od King Crimson do Pet Shop Boys.
Gfycat Video - Click to Play
Sprytnie! Nawet bardzo sprytnie, obszedłeś moją podchwytliwą ankietę. :) Trochę tak jak przy "Tar" i w sumie tutaj mogłem być bardziej precyzyjny w opisie ankiety.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ