Transformers :P

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#16 Post autor: Marek Łach » pn wrz 03, 2007 13:43 pm

Koper pisze:To może Marek zrecenzujesz, jak oglądałeś film...? :D
Tak jak Babuch powiedział, na TF dożywotnią rezerwację ma ktoś inny :mrgreen: Chyba że znudziło mu się obrywać za swoją opinię o autobotach, no to wtedy ewentualnie z entuzjazmem i rozkoszą zrobię ten przełomowy score

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#17 Post autor: Marek Łach » pn wrz 03, 2007 23:47 pm

Aha, i jeśli ktoś nie widział filmu a zżera go ciekawość, co też wymaścił nasz ulubieniec, to poniżej link do fragmentu filmu na youtube, prezentującego dość dobrze, jak score brzmi przez bite 2h obrazu:

http://youtube.com/watch?v=O14fKJZcOXA& ... ed&search=

Delektujcie się

Mefisto

#18 Post autor: Mefisto » wt wrz 04, 2007 15:07 pm

na stronie Zimmera jest juz playlista i okladka
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#19 Post autor: Marek Łach » wt wrz 04, 2007 17:47 pm

Widzę, że chłopcy postarali się, twórczo przetwarzając plakat z filmu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10226
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#20 Post autor: Ghostek » wt wrz 11, 2007 08:21 am

A w neciorze już promo krąży tej ściechy.
Swoją drogą całkiem żałosny album kompilacyjny najbardziej popularnych ścieżek... :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#21 Post autor: Marek Łach » wt wrz 11, 2007 10:36 am

Łooo super, pewnie sam Steve to promo wypuścił, żeby umilić fanom oczekiwanie na oficjalną premierę!!

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#22 Post autor: Łukasz Wudarski » śr wrz 12, 2007 14:11 pm

Słuchałem tego promo. NIe przesadzałbym z tą żałosnością. NIe gorsze niż seryjne dokonania Rabina chociażby. Zresztą nie oceniłbym tej muzyki na 1 (całkiem fajnie funkcjonuje w tym plastykowym filmie). Emocji prawdziwych tu brak, ale za to adrenalina i akcja jest. Można to nieco porównać do Piratów 1 (tylko wykonanie mimo wszystko lepsze), no i brak tak silnych tematów. A że na tapecie mamy Armagedon, Bourne'a, Black Hawk Down i wszystkie scory jakie zrobił Rabin to już inna kwestia. W każdym razie da się tego słuchać, chociaż mianem muzyki bym raczej tego nie nazwał.
Why So Serious !?

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10226
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Transformers :P

#23 Post autor: Ghostek » pn maja 09, 2011 19:49 pm

Przenosząc wątek z offtopu...

Nie sądzę, że Tf można patrzeć tylko przez pryzmat strasznego braku oryginalności tej ścieżki.
Myślę, że swoją przebojowością rehabilituje się pod tym względem.
Na prawdę, wersja kompletna daje zupełnie inne spojrzenie na twór Jabło, aniżeli średni album.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9829
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Transformers :P

#24 Post autor: Wojteł » pn maja 09, 2011 20:31 pm

Ale to zależy też czego oczekujemy od filmówki. Jeśli chcemy to traktować jako dziedzinę sztuki, lub chociaż produkt, który powinien być świeży i oryginalny, to transy odpadają. Jeśli natomiast chcemy czegoś, co mile nam wypełni popołudnie i będzie można potupać nóżką, nie traktując kompozytorów jako hambitnych artystów, którzy powinny stwarzać ciągle coś nowego, to myślę, że są przyjemną ściężką, ale nawet na tym polu znalazłoby się coś ciekawszego :)
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Arthur
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1135
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:16 pm
Lokalizacja: Pzn

Re: Transformers :P

#25 Post autor: Arthur » wt maja 10, 2011 21:19 pm

Nigdy nie słuchałem transformersów, więc mówie- tak się podniecają i spuszczają, że wypada spróbować.
Słabe to to NA Pewno nie jest. Chyba mój najdłuższy odsłuchany album(a w 1/3 jestem dopiero). Dobre to to też nie jest. Jest bardzo dobre:) Nie nudzi, zamula, jest wylewający się wszędzie patos, moc, energia, ale to idealne do nauki. Słyszać tu mocno "przyszłego" Dark Knight'a, klimaty Piratów, "przyszły" Czas Honoru nawet(2 wstawki b. podobne), King Arthur leci co chwila. Niby wszystko to już słyszałem(mniejsza gdzie co pierwsze), ale nie czuję tu plagiatowania, Przyjemne granie na które chętnie wydałbym kasę, gdyby była płytka.
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. - Albert Schweitzer

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10226
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Transformers :P

#26 Post autor: Ghostek » wt maja 10, 2011 23:00 pm

Można? Można!
Jabło miał przebłysk robiąc ten score. Szkoda tylko tego oryginalnego wydania :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Arthur
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1135
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:16 pm
Lokalizacja: Pzn

Re: Transformers :P

#27 Post autor: Arthur » wt maja 10, 2011 23:05 pm

Co za problem? złóżmy petycję. Ja nie umiem formalnego angielskiego, więc kto inny niech napisze:)
Zbierzmy podpisy, nie będzie problemu- roześle się po reszcie forów. A chętnych będzie wielu. 2000 osób się znajdzie, nie?
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. - Albert Schweitzer

Awatar użytkownika
Ele
Początkujący orkiestrator
Posty: 626
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 16:05 pm

Re: Transformers :P

#28 Post autor: Ele » wt maja 10, 2011 23:06 pm

Transy Complete są mega

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10226
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Transformers :P

#29 Post autor: Ghostek » wt maja 10, 2011 23:18 pm

czoug pisze:Co za problem? złóżmy petycję. Ja nie umiem formalnego angielskiego, więc kto inny niech napisze:)
Zbierzmy podpisy, nie będzie problemu- roześle się po reszcie forów. A chętnych będzie wielu. 2000 osób się znajdzie, nie?
Nawet jakby zebrano i 10000 podpisów, to obawiam się, że koszta tego wszystkiego, łącznie (może przede wszystkim) z wykupem licencji, zjadłyby potencjalny zysk.
Studio tanio by tego nie sprzedało. Trzeba będzie pewnie poczekać kilka lat, aż ucichnie sprawa z tą serią (Bay przestanie kręcić kolejne części i popyt na DVD/BR spadnie), wtedy i cena kompletnego materiału muzycznego poleci w dół. Lala pochwyci i może coś z tego będzie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Transformers :P

#30 Post autor: Gieferg » pt paź 28, 2016 23:11 pm

Hi, everybody.

Wrąbałem się na tym soundtracku na podróbkę https://www.amazon.co.uk/Transformers-S ... B000VFGQHK cóż, trzeba było się dwa razy zastanowić bo cena mimo wszystko była podejrzanie niska - przyszło i już na pierwszy rzut oka wyglądało podejrzanie. Raz, że okładka wydawała się nieco ciemniejsza niż powinna, dwa - Optimus nie był niebieski tylko fioletowy... Porównałem nadruk na płycie ze zdjęciami z netu (+ z fotkami WhiteHussara) no i tytuł na płycie wygląda naprawdę podejrzanie:

Obrazek

Płyta niby gra jak należy, zawartośc się zgadza, no ale...
Dość szybko znalazłem info o tzw "counterfeit version" czyli ni mniej ni więcej jak po prostu podróbce:

https://www.discogs.com/Steve-Jablonsky ... se/1462028
There is also a counterfeit version of the CD that is being sold mainly on amazon, but it can be easily identified by lack of IFPI Mould SID Code on the disc.
Sprawdziłem i... wszystko jasne. Mam podróbkę. Wkurzające, tylko co teraz z tym fantem zrobić? Wygląda na to, że oryginału i tak nie dostanę... z drugiej strony jak za "counterfeita" to trochę drogo :/
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

ODPOWIEDZ