Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#1 Post autor: Adam » czw gru 13, 2018 21:16 pm

CD - Intrada - 21.12.2018

Obrazek

Obrazek

1. Welcome to Marwen (2:00)
2. You Are Saved (3:40)
3. Finally Got It Right (2:47)
4. New Girl In Town (1:34)
5. Deja Spills Some Milk (2:28)
6. Magic (2:30)
7. You Got This (1:15)
8. Rise and Shine (1:58)
9. Saved (2:20)
10. Never Love You the Way I Do (1:29)
11. One Big Misunderstanding (1:42)
12. Goodnight Girls (2:13)
13. Hate Crime (2:03)
14. Beautiful Moon (3:18)
15. Crippled By Fear (4:20)
16. Hogie vs Meyer Part 1 (4:12)
17. Hogie vs Meyer Part 2 (3:53)
18. Wake Up Sweetheart (1:17)
19. They Can’t Hurt Me (1:05)
20. Marwencol (3:59)
21. Welcome to Marwen End Credits (7:19)

klipy - http://store.intrada.com/s.nl?it=A&id=11758

Dynamic, riveting Alan Silvestri score for new Robert Zemeckis film! Universal Pictures presents, Steve Carell stars, Diane Kruger, Leslie Mann co-star, Alan Silvestri scores, Robert Zemeckis directs and scripts with Caroline Thompson. Zemeckis is acclaimed director of smash hits Back To The Future, Who Framed Roger Rabbit and Forrest Gump, all featuring music by Silvestri. Here Zemeckis offers compelling tale of Mark Hogancamp attempting to regain memories after devastating attack shatters his life. Marwen is meticulous town he creates in his fantasy world in an attempt to rebuild what he has lost in the real world. Alan Silvestri melds two distinct styles of music, both richly symphonic: One is a gentle, quasi-modal theme initially scored in transparent manner for harp, woodwinds and strings with subtle assist from French horn. Thereafter it gets attention from solo clarinet, solo flute, solo oboe. Piano and harp bring additional color. Find in it one of the composer’s most haunting and memorable themes with particularly moving harmonic vocabulary. In fact, tender theme is itself in two contrasting parts. The other style Silvestri gives prominence to: a military action vernacular replete with powerhouse, chopping brass and percussion emphasizing multiple snare drums, tympani, crash cymbals. Ideas here are imposing, exciting. One striking feature in this portion is reliance on major key harmonies, allowing action material a thrilling yet highly accessible feel even as the orchestra hurls forward with considerable rhythmic strength. Minor harmonies have their say but it’s the crisp, punchy major chords in brass that stand out. As gentle theme plays in minor, then major, action material plays in major with touches of minor. Cool idea! Difficult to pinpoint just one highlight as score is virtually wall-to-wall highlights. Like themes? Here you go. Like bold action? Here you go. That said, worthy of spotlighting is back-to-back 8-minute pair of action sequences, “Hogie vs Meyer”. Ditto opening “Welcome To Marwen” that presents first the minor key melody then lurches forward with powerful fortissimo action material. Still another big asset: Closing “End Credits” is masterful meld of primary thematic material fashioned into terrific 7-minute suite. Perhaps worthy of a special spotlight: “Hate Crime”. Here, Silvestri utilizes haunting material then cadences on two solitary chords, suggested throughout but now fully revealed. Yep, one is minor, one is major. Stroke of harmonic genius! CD produced by composer with long-time associate David Bifano, presented by Intrada and Universal’s Back Lot Music, mixed by Dennis Sands, mastered by Patricia Sullivan, booklet layout and design by Kay Marshall. Belinda Broughton appears as concertmaster, orchestrations by Mark Graham. Alan Silvestri composes, conducts. Sizzling score from a master composer!
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23261
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#2 Post autor: Mystery » sob gru 15, 2018 09:02 am

Kilka długich klipów na stronie intrady
http://store.intrada.com/s.nl/it.A/id.11758/.f

Co Silvestri dla Zemeckisa, to Silvestri dla Zemeckisa, szykuje się kawał okazałego scoru, świetnie skrojonego, z prawdziwymi tematami, ładną liryką i potężnym militarystycznym graniem, to może być jego najbardziej konkretna praca od wielu lat. Kto by się jeszcze spodziewał, że Alan może zaliczyć tak udany rok :wink:

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#3 Post autor: Radek » sob gru 15, 2018 12:17 pm

Klipy brzmią miodnie! Chyba po tym score już nic ciekawego w tym roku nie wychodzi. Więc mam nadzieję, że Silvestri zakończy ten rok z optymistycznym akcentem :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#4 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 15, 2018 12:41 pm

Klipy brzmią dobrze, miejscami taki dobry Elmer Bernstein feeling. Praca ze Spielbergiem rozpaliła w Silvestrim stary/nowy muzyczyny ogien. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#5 Post autor: Adam » sob gru 15, 2018 15:05 pm

jak ten score mu wyszedł, to Alan ma życiówkę - trzy TAKIE tytuły w jednym roku :o
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#6 Post autor: Ghostek » sob gru 15, 2018 19:16 pm

Już tak nie sikajmy. Avengersi byli co najwyżej średni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#7 Post autor: Adam » sob gru 15, 2018 19:30 pm

Bo tam nie miał co do roboty, odtworzyć kotleta z poprzedniej części. A Player już był super. Tu tez wyglada na aspirujący projekt.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#8 Post autor: Ghostek » czw gru 20, 2018 21:54 pm

Dobrze było trzymać emocje z dala od tej pracy, bo mega szału nie ma. Sample na intradzie wyciągały co najlepsze, a tu przeca jeszcze kupa ilustracji. Ogólnie score na takie mocne ok/10. Sprawnie działający temat, sporo ckliwej liryki w duchu prac Zemeckisa, symboliczna akcja i nic co ciskałoby wielkie "wow" na usta słuchaczy. Utwór pierwszy i ostatni będą najczęściej słuchane. Reszta niekoniecznie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#9 Post autor: Adam » czw gru 20, 2018 21:59 pm

no nudy, gdyby nie te Alanowskie werble (jak ja kocham taki ich miks!!), to by nie było czego słuchać, Alan na totalnym autopilocie i wszystko już było.. najsłabsza praca w tym roku z jego 3 scorów.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#10 Post autor: muaddib_dw » pt gru 21, 2018 08:02 am

Adam pisze: jak ten score mu wyszedł, to Alan ma życiówkę - trzy TAKIE tytuły w jednym roku :o
Adam pisze: no nudy, gdyby nie te Alanowskie werble (jak ja kocham taki ich miks!!), to by nie było czego słuchać, Alan na totalnym autopilocie i wszystko już było.. najsłabsza praca w tym roku z jego 3 scorów.
:lol:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#11 Post autor: Adam » pt gru 21, 2018 08:33 am

I do w tym zabawnego? Przecież było tam założenie.. Okazało się jednak że score mu nie wyszedł, a Intrada chamsko wybrała z klipów co najlepsze żeby podpuścić ludzi.. :roll: Nie zmienia to faktu że i tak Alan ma najlepszy rok od wielu wielu lat, w co już i tak nikt nie wierzył. Więc to sukces.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23261
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#12 Post autor: Mystery » pt gru 21, 2018 09:37 am

A mi się podoba. Porządna praca, która broni się tematami, fanfarowym przewodnim i lirycznym i jak zwykle świetnym wykonaniem (werble!). Fakt, zaskakująco trochę za dużo miejsca poświęcono ponurowości, ale do akcji i liryki większych zastrzeżeń nie mam i sympatycy stylu Alana powinni być zadowoleni. Najlepszy rok Silvestriego od co najmniej 2004, jak spojrzałem na jego filmografię, aż się zdziwiłem jak mało filmów ostatnio robi, no ale bogatemu emerytowi wolno :wink:

Za to film zapowiada się na najsłabiej oceniany w całej karierze Zemeckisa...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#13 Post autor: Adam » pt gru 21, 2018 09:38 am

Mystery pisze:
pt gru 21, 2018 09:37 am
Za to film zapowiada się na najsłabiej oceniany w całej karierze Zemeckisa...
to da się GORZEJ od Allied ?! :shock:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#14 Post autor: bladerunner22 » pt gru 21, 2018 13:10 pm

Mystery pisze:
pt gru 21, 2018 09:37 am
A mi się podoba. Porządna praca, która broni się tematami, fanfarowym przewodnim i lirycznym i jak zwykle świetnym wykonaniem (werble!). Fakt, zaskakująco trochę za dużo miejsca poświęcono ponurowości, ale do akcji i liryki większych zastrzeżeń nie mam i sympatycy stylu Alana powinni być zadowoleni. Najlepszy rok Silvestriego od co najmniej 2004, jak spojrzałem na jego filmografię, aż się zdziwiłem jak mało filmów ostatnio robi, no ale bogatemu emerytowi wolno :wink:

Za to film zapowiada się na najsłabiej oceniany w całej karierze Zemeckisa...
mnie trochę rozczarował ten rok w wykonaniu Alan Silvestri, może przez to, że wymagałem od alana więcej.
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Welcome To Marwen (2018)

#15 Post autor: Adam » pt gru 21, 2018 14:42 pm

no jak się zatrzymałeś na jego twórczości z 15 lat temu to fakt, mogłeś się łudzić :mrgreen:
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ