Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018) / Aquaman 2 (2023)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#61 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 13, 2018 17:44 pm

Ghostek pisze:
czw gru 13, 2018 15:12 pm
No i po wysłuchaniu (dosyć krótkiego) score na albumie mogę śmiało powiedzieć, że to najlepszy Rupert jak do tej pory. :)
Ufff...

Jakby co strona FilmMusic.pl jako pierwsza w Polsce opublikowała pierwszy utwór z płyty:
https://www.youtube.com/watch?v=Jl81xH0 ... i76umx8tWI
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#62 Post autor: Adam » czw gru 13, 2018 18:50 pm

Ok po odsłuchu albumu nie powiem, jestem zaskoczony, ale uczucia są mieszane. Na starcie jednak na pewno NIE jest to - dla mnie - najlepszy RGW, także się nie zgodze z Ghostkiem :P Hacksaw jednak wciąż poza zasięgiem - kompozycyjnie, emocjonalnie, stylowo.... Ale Aquaman to najlepszy score do DC od czasów Nolanów - raczej na pewno, przykrywający nawet Ligę Elfmana, która była przeładowana ilością minut muzyki na albumie. Tu tego błędu nie ma - score trwa tylko 55 minut.

Jest przebojowo, obszernie w orkiestrze, fajne tematy i duuuużo elektroniki - i tu mam zagwozdkę, bo są utwory, gdzie ona miażdży - tytułowy track Artur to geniusz. ALE są miejsca gdzie ona przytłacza, przewala utwór i się czuję jakbym był na jakimś schranz'owym festiwalu, lub słuchał Junkiego po sterydach.. Gdyby tej elektroniki było ciut mniej, to byłby to świetny album. Tak jak "tylko" bardzo porządnie i jeden z najciekawszych scorów roku do tego typu kina. 8) Pozostaje pytanie, ile muzy nie weszło na album - pewnie dużo...

Na osobny akapit trzeba dać piosenki. Zacznę od tytułowej. Wokal jak to wokal - milion lasek teraz tak śpiewa i wszystkie brzmią tak samo, ALE piosenka jest ładna jeśli chodzi o temat i aranż.

Za zbezczeszczenie kultowej Afryki od Toto, należy się Pitbullowi publiczna egzekucja - choć nie, bardziej należy się tej lasce za buraczany wokal rodem z amerykańskiego disco-polo. Dawno takiej gównianej techno przeróbki nie słyszałem.... :evil: :roll: No a na koniec ten Biszara - nie wiem co tu robi w ogóle :P
#FUCKVINYL

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#63 Post autor: Jedi-Master » czw gru 13, 2018 18:53 pm

CD pewnie nie będzie :cry:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#64 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 13, 2018 19:01 pm

Hm ciekawe o co chodzi z tym Bisharą? :? Widać stara znajomość nie rdzewieje. :) Teraz tylko ciekawe jak to odnajdzie się wszystko i zostanie wykorzystane w filmie. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#65 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 14, 2018 00:46 am

Widziałem, że Bishara publikuje zdjęcia z Aquamana, a więc wygląda, że po prostu dostał on możliwość skomponowania do jednej ze scen, widać tej bardziej horrorowej. Miła rzecz, ze strony Wana i że studio się na to zgodziło. Ale też ciekawe, czy Wan rzeczywiście chciał mieć Bisharę od początku? Hm. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#66 Post autor: Adam » pt gru 14, 2018 08:57 am

Przecież wiadomo, że RGW został narzucony przez studio. Reżyser nie miał nic do gadania. A co do Biszary to Wan odpowiedział na Twiterze:

Rupert Gregson-Williams wrote the score for the entire movie. But I had cameos from Joe Bishara to score the Trench sequence, and @CharlieClouser to remix the Depeche Mode track.

https://twitter.com/creepypuppet/status ... 0338113536

Spoiler alert - remixu Depeszów nie ma na cd ;-)

Amazon twierdzi, że to CD, nie CD-R, przynajmniej na chwilę obecną ;-) - https://www.amazon.com/Aquaman-Original ... 07JJPV9PH/
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#67 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 14, 2018 13:19 pm

Ciekawe, czy Bishara ma i cameo w filmie, tak jak w horrorach? :)
Ale i tak miło, że po starym kumplom tyle załatwił.

Depeche Mode kocham i mam obawy co do tego remixu.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#68 Post autor: Adam » pt gru 14, 2018 13:21 pm

Po tym Pitbullu na płycie słuszne Twe obawy :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#69 Post autor: lis23 » pt gru 14, 2018 13:36 pm

Przesłuchałem jeden utwór i to nie dla mnie, wolę już "Wonder Woman" a najlepiej "Over the Hedge".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#70 Post autor: WhiteHussar » pt gru 14, 2018 13:50 pm

lis23 pisze:Przesłuchałem jeden utwór i to nie dla mnie, wolę już "Wonder Woman" a najlepiej "Over the Hedge".
Mam to samo. Przesłuchałem juz z dwa razy i męczę 3 raz. Pewnie będzie lepiej po filmie, ale teraz to mnie kompletnie nic nie rusza

P.S.

Piosenka Pitbulla fajna[emoji7]

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#71 Post autor: Radek » sob gru 15, 2018 12:17 pm

https://screenrant.com/aquaman-blade-ru ... spiration/
"Down to the musical score, I wanted to- my inspiration was Jean-Michel Jarre, Giorgio Moroder. So, very sort of '80s sort of electronica. And Vangelis, of course, with what they did on Blade Runner. So, I really wanted that kind of flavor." :shock:

Ostatnie co by mi przyszło do głowy po przesłuchaniu tego score, to to że jest inspirowany Vangelisem, a w szczególności Blade Runnerem :shock: . A co do scoru to dla mnie porażka :( . Jakieś to wszystko bez wyrazu. Dokładnie ten sam problem miałem z Wonder Woman. Kompletnie nic w głowie nie zostaje. Chyba już wolę odgrzewane kotlety Junkiego w C Major.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#72 Post autor: Kaonashi » sob gru 15, 2018 13:01 pm

Jarre mi akurat przyszedł do głowy, jak słuchałem tego kawałka "Arhur". Zwłaszcza ta elektronika od 2:19.


youtu.be/91frtrftNJw
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#73 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 15, 2018 13:09 pm

Blade Runner może nie brzmieniem, ale bardziej podejściem, Vangelisa do obrazu i tworzenie tła. Plus jakby Vangelis ma też taki Album :)

Obrazek

Edit: @Kaonashi ten kawalek, który strona FilmMusic.pl jako pierwsza w Polsce opublikowała już wrzucałem na początku tej strony.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Radosław Rozbicki
Asystent orkiestratora
Posty: 369
Rejestracja: pt lis 12, 2010 17:25 pm

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#74 Post autor: Radosław Rozbicki » sob gru 15, 2018 15:57 pm

Mi na myśl przyszedł Giorgio Moroder , podczas słuchania tego fragmentu. :) Niezły jest ten score.
Kaonashi pisze:
sob gru 15, 2018 13:01 pm
Jarre mi akurat przyszedł do głowy, jak słuchałem tego kawałka "Arhur". Zwłaszcza ta elektronika od 2:19.


youtu.be/91frtrftNJw

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams - Aquaman (2018)

#75 Post autor: Ghostek » ndz gru 16, 2018 18:52 pm

No i tak jak mówiłem, chyba jednak będziemy mieli hit na miarę WW albo i lepiej. Po drugim weekendzie bujania się po chińskich kinach (190 mln$) i otwarciu w tym weekendzie na kilku innych, mniej znaczących rynkach, Aquaman ma już na koncie w sumie 260 mln $. Od środy atakuje kluczowe rynki i świąteczny czas na pewno wydłuży nogi tego kolosa w wyścigu o jak największe zarobki. Ciekawi mnie tylko czy ustrzeli w finalnym rozrachunku 1 mld $ czy też zadowoli się tylko komercyjnym sukcesem. Pewnie po debiucie w USA więcej na ten temat będzie można powiedzieć.
Obrazek

ODPOWIEDZ