Alan Menken - Aladdin (2019)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Alan Menken - Aladdin (2019)

#1 Post autor: Adam » pt paź 12, 2018 09:05 am

CD - Walt Disney Records USA - Maj 2019

Menken znów będzie kotleta odgrzewał :roll:

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#2 Post autor: Wawrzyniec » pt paź 12, 2018 09:10 am

Ale ludzie i tak pójdą. O taki kolejny CGI-Remake się zaczyna:


youtu.be/9g5knnlF7Zo

Jaskinia cudów w oryginale o wiele lepiej wyglądała.

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#3 Post autor: Adam » pt paź 12, 2018 09:11 am

a jak Smith będzie pocierał lampę, to będzie po necie podtekst homo czy nie? :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#4 Post autor: Wawrzyniec » pt paź 12, 2018 09:14 am

Ale Smith nie będzie pocierał, to on będzie pocierany, gdyż to on będzie dżinem, chyba tak?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#5 Post autor: Adam » pt paź 12, 2018 09:16 am

aaa ja myslałem że Aladynem. :D przecież dżin nie był czarny :? ahh ta poprawność polityczna...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#6 Post autor: Wawrzyniec » pt paź 12, 2018 09:19 am

Dżin był niebieskie. Alladyna gra jakiś aktor urodzony w Egipcie, a więc pod tym względem jest mega poprawnie politycznie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#7 Post autor: lis23 » pt paź 12, 2018 18:04 pm

Wawrzyniec pisze:
pt paź 12, 2018 09:10 am
Ale ludzie i tak pójdą. O taki kolejny CGI-Remake się zaczyna
Nawet w krytykowanym "Królu Arturze" jest mnóstwo prawdziwej scenografii, planów zdjęciowych, itp. więc i tutaj tak będzie, bardziej martwi mnie "Król Lew", tutaj jestem w miarę spokojny.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#8 Post autor: Koper » sob paź 13, 2018 10:37 am

Wawrzyniec pisze:
pt paź 12, 2018 09:10 am
Ale ludzie i tak pójdą.
Lidzie i Lisy. A Lisy to może i kilka razy :D
Wawrzyniec pisze:
pt paź 12, 2018 09:19 am
Alladyna gra jakiś aktor urodzony w Egipcie, a więc pod tym względem jest mega poprawnie politycznie.
Po mojemu skandal a nie poprawność polityczna. Powinien grać Irańczyk.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#9 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 15, 2018 15:19 pm

Irańczyk? Ale zaraz to nie jest Książe Persji, a przcież piosenka jest "Arabska Noc", a więc ktoś z Arabii Saudyjskiej powinien grać, zaś Księżniczka Jasmin, powinna mieć zakaz prowadzenia samochodem. Chociaż chyba to teraz znieśli. :P
Chociaż nie wiem, czy Alladyn to nie Irakijczyk, a Abrabah, to nie Bagdad? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#10 Post autor: lis23 » pn paź 15, 2018 15:37 pm

Koper pisze:
sob paź 13, 2018 10:37 am


Lidzie i Lisy. A Lisy to może i kilka razy :D

Bo ja wiem? Na żadnej aktorskiej wersji Disneya nie byłem w kinie więcej niż raz, a na niektórych w ogóle (obie "Alicje" i "Kopciuszek"), ostatni raz więcej niż raz w kinie na tym samym filmie byłem na "Infinity War", bo aż trzy razy ;)

Mam nadzieję, że film będzie fajny, może na poziomie "Prince of Persja", bardziej martwi mnie "Król Lew", gdyż w "Księdze Dżungli" piosenki nie wypadły zbyt dobrze (scena z królem małp jest okropna) a tutaj piosenek jest sporo + obawy co do muzyki Zimmera.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#11 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 15, 2018 15:58 pm

Uwielbiam oryginalnego Alladyna, który zresztą świetnie wypada, kiedy zna się te wszystkie odniesienia do popkultury, których jako dzieciak nie do końca się łapało.
I ogólnie oryginał to świetna przygodowa animacja, pełna humoru i bardzo ciekawego świata.

A po teaserze to widać, że nawet Yago będzie wyglądał identycznie. A więc z jednej strony dokładna kopia, z drugiej dodadzą dwie nowe postacie:

Jedna to jakaś służąca Jasminy.

A druga postać to książę Anders, będący kandydatem na męża dla Jasminy (jestem pewien na 100%, że zastąpi on księcia Ahmeda z animacji. I jak jego imię wskazuje ma on pochodzić z jakiejś skandynawskiej krainy :? A więc jakiegoś blondwłosego księcia pakujemy nagle Baśni z Tysiąca i Jednej Nocy :? :roll:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#12 Post autor: Koper » pn paź 15, 2018 18:22 pm

Wawrzyniec pisze:
pn paź 15, 2018 15:19 pm
Irańczyk? Ale zaraz to nie jest Książe Persji, a przcież piosenka jest "Arabska Noc", a więc ktoś z Arabii Saudyjskiej powinien grać, zaś Księżniczka Jasmin, powinna mieć zakaz prowadzenia samochodem. Chociaż chyba to teraz znieśli. :P
Chociaż nie wiem, czy Alladyn to nie Irakijczyk, a Abrabah, to nie Bagdad? :?
Ale cała ta historyjka to jest na podstawie perskich baśni zdaje się, nie? Poza tym skoro Prince of Persia nie grał Pers, no to Amerykanie są coś Persom winni. ;)

Zaś generalnie te rimejki Disneja sprowadzające sie do przenoszenia animacji w skali niemal 1:1 na film z aktorami to żenada.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#13 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 15, 2018 21:19 pm

Koper pisze:
pn paź 15, 2018 18:22 pm
Ale cała ta historyjka to jest na podstawie perskich baśni zdaje się, nie? Poza tym skoro Prince of Persia nie grał Pers, no to Amerykanie są coś Persom winni. ;)
No właśnie, niech opłacą najdroższą karmę. :P

Obrazek
Koper pisze:
pn paź 15, 2018 18:22 pm
Zaś generalnie te rimejki Disneja sprowadzające sie do przenoszenia animacji w skali niemal 1:1 na film z aktorami to żenada.
Żenada, które daje:
Piękna i Bestia: $504,014,165
Księga Dżungli: $364,001,123

Star Wars: The Force Awakens: $936,662,225

Masz prawie 2 miliardy dochodu, a nie trzeba się trudzić z wymyślaniem i pisaniem nowych scenariuszy. Tworzeniem nowych kostiumów, itd. Wszystko po staremu.

Można to krytykować, ale sam posiadając firmę, gdybym mógł zarobić miliard za po prostu odgrzanie dawnego kotleta, gdzie nie muszę wysilić, to naturalnie, że większość by na to poszła. Nie zgrywajmy idealistów. :P :wink:

Plus najważniejszy punkt: "LUDZIE NA TO CHODZĄ". Skoro publiczność, chce odgrzewanych kotletów, to tym bardziej po co studio ma się wysilać. Łatwy szmal.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#14 Post autor: Adam » wt paź 16, 2018 20:17 pm

Wawrzyniec pisze:
pn paź 15, 2018 21:19 pm
Plus najważniejszy punkt: "LUDZIE NA TO CHODZĄ". Skoro publiczność, chce odgrzewanych kotletów, to tym bardziej po co studio ma się wysilać. Łatwy szmal.
ostatnio się parę razy już przejechali, więc i te czasy się powoli kończą :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken - Aladdin (2019)

#15 Post autor: lis23 » śr paź 17, 2018 10:25 am

Moim zdaniem, należy te filmy traktować jako swoiste "remastery" - Disney, moim zdaniem, dobrze odczytał dzisiejsze trendy: obecne dzieciaki nie obejrzą klasycznego "Aladyna", "Pięknej i Bestii" czy "Króla Lwa", bo to dla nich oldschool, bo przecież nie ma CGI, znanych aktorów, itp. więc aby przekazać jeszcze raz tę historię ale w nowych szatach, robi się taki remaster dla obecnego, nowego pokolenia widzów. Myślę, że gdyby animacja nie przeszła z klasycznej kreski na CGI, to ten trend nie byłby tak mocny w dzisiejszym kinie, bo klasyka nie starzeje się tak, jak filmy w CGI i teraz widz oczekuję więcej i lepiej, nie patrząc na klasyki.

Co do tego, że się przejechali, to przejechali się na filmie "Krzysiu, gdzie Jesteś?", który nie jest właśnie takim remasterem, tylko własną wariacją na temat Kubusia Puchatka i choć nie pamiętam, jak sprzedała się "Czarownica" (pierwsza "Alicja" sprzedała się dobrze ale druga już nie bardzo) to nadal "Księga Dżungli" i "Piękna i Bestia" sprzedały się znacznie lepiej.

Osobiście nie mam nic przeciwko fabularnym adaptacją klasyków (sam chętnie zobaczyłbym "Pocahontas" i "Atlantis") ale chciałbym, żeby Disney dał twórcom tych filmów taką swobodę artystyczną, jaką ma Marvel i żeby twórcy wykazali się inwencją twórczą i o ile od reżysera "Aladyna" tej inwencji oczekuję, to martwię się właśnie o "Króla Lwa" ... Ok, "Księga Dżungli" nie okazała się przeniesieniem animacji w skali 1:1 ale miała swoje problemy (sceny muzyczne) i oby przyszłoroczny film tego uniknął. Nie wiem też, dlaczego Disney nie korzysta z tych samych twórców CGI co Marvel? Sorki, ale filmowa Bestia nie ma startu do Rocketa czy Thanosa ... Obawiam się, że Disney chciałby nakręcić te filmy jak najmniejszym nakładem prac, choć nie są to tanie filmy.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ