LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13162
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#301 Post autor: lis23 » czw lip 20, 2023 09:58 am

Fajny film, dla mnie, lepszy od poprzedniej części ale "Ghost Protocol" nie przebije ;)
Niektórzy narzekają na zbyt dużo akcji a przecież nie ma jej tu tak wiele, kaskaderki też tak dużo nie ma jak to mówią w recenzjach. Autorzy filmu powinni nakręcić "Uncharted" skoro i tak inspirują się sceną z drugiej części gry ;) Muzyka w filmie spisuje się dobrze i tyle.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33938
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#302 Post autor: Wawrzyniec » czw lip 20, 2023 12:22 pm

Dzisiaj na Reddit można zadawać Balfe pytania odnośnie Mission Impossible.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58268
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#303 Post autor: Adam » sob lip 22, 2023 06:31 am

swordfish pisze:
czw lip 20, 2023 07:06 am
Otwierająca akcja z Sewastopolem chronologicznie dzieje się później niż reszta filmu.
Nie wiem jaki Ty film oglądałeś, ale jest na odwrót. To co się wydarzyło na łodzi, to efektem tego jest późniejsza akcja filmu - bo klucz już mają inne osoby, poza zatopioną łodzią.

Natomiast faktem jest, że skoro Dorociński potwierdził, że w grudniu nagrywa do Ósemki sceny, więc możemy założyć że w Ósemce będą pokazane sceny na tej łodzi jako retrospektywa, jeszcze przed jej tragicznym finałem pokazanym w Siódemce, a których nie pokazano w aktualnym filmie.
Dorociński wspomina w wywiadach o wspólnych scenach z Tomem Cruise.
O niczym takim nie wspominał w żadnym wywiadzie, więc nie wiem co Ty czytasz. Tydzień temu o Wojewódzkiego dodatkowo powiedział wprost, że nie miał z Tomem żadnych scen i wiedział o tym od początku. Jedynie Cruise odwiedził ekipę łodzi na planie poza zdjęciami, co Dorociński zaznaczył.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23320
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#304 Post autor: Mystery » sob lip 22, 2023 10:06 am

Wczoraj poszedłem trochę pod prąd i zamiast Barbenheimer, zobaczyłem "Mission Oppenheimer" :wink: Byłem trochę w szoku lenistwem i oryginalonością dzisiejszych scenarzystów, bo to trzeci wakacyjny film tego roku, po Transach i Indianie, gdzie fabuła filmu polega na znalezieziu obu części "klucza" i połączeniu go w jeden, wtf Hollywood? Sam film mi się jednak podobał i będzie to chyba najlepsza część McQuarrie, na rzecz tej serii. Szybko wcięło mi te prawie 3 godziny, a najbardziej spodobała mi się Atwell, jakże fajniejsza kreacja od tej Waller-Bridge z Indiany. Muza grała porządnie i dobrze podbijała tempo wydarzeń na ekranie, choć zdania o soundtracku nie zmieniam.

Film 7+/10
Soundtrack 3/5
Muza w filmie 4/5

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2859
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#305 Post autor: swordfish » wt lip 25, 2023 07:25 am

Do tego powtarzający się motyw z walką w pociągu i jego rozwaleniem. Po za MI:7 akcję w pociągu wykorzystano w tym roku w Indianie Jones, w serialu Cytadela i w bollywoodzkim Pathaan. Co tak nagle wszyscy nawiązują do "Generała" Bustera Keatona?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33938
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#306 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 25, 2023 18:17 pm

Trochę tak jak swego czasu co drugi film miał promień światła do nieba, otwierający jakiś portal do innego świata.

Zaskakująco wysoko oceniacie ten score. Na albumie dalej nie udało mi się go przesłuchać.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#307 Post autor: WhiteHussar » śr lip 26, 2023 11:56 am

Ja po pierwszym przesłuchaniu nie chciałem już wracać, choć podobały mi się pewne fragmenty to już za drugim razem coraz bardzie wpada w ucho. Ma coś w sobie...

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23320
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#308 Post autor: Mystery » czw lip 27, 2023 11:08 am

Dałem jeszcze raz szansę po filmie, ale zdania nie zmieniam. To nadal przesadzone dwie godziny, pełne nudnego underscoru, bez żadnych nowości, cały czas grające na tą samą modłę. Zawsze narzekałem, że w tych filmach rzadko używa się tematu "The Plot" Schifirna, no ale Balfe przez dwie godziny tylko nim buduje tu napięcie i akcję, o temacie przewodnim nie wspomnieć, choć jakby odchudzić soundtrack o godzinkę i oprzeć kręgosłup ścieżki na akcji z Rzymu i pociągu to taki score jeszcze bym zaakceptował, choć taki wybór materiału nadal byłby mocno repetytywny, choć nie byłoby takiej nudy płynącej z tych najdłuższych tracków.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58268
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#309 Post autor: Adam » pt lip 28, 2023 10:22 am

Fallout 2CD już na wyprzedaży po 10 $, za rok będzie to samo z Dead Reckoning, także poczekamy 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33938
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#310 Post autor: Wawrzyniec » pt lip 28, 2023 11:40 am

Prawda jest taka, że w czasach kiedy nawet John Williams otrzymuje limitowane wydania i soundtracki na CD przechodzą do przeszłości, to chyba tylko Balfe będzie je wydawać.

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58268
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#311 Post autor: Adam » pt lip 28, 2023 11:44 am

bo z porządnych/popularnych produkcji wydają, a tego syfa Indianę to już nawet w naszych kinach praktycznie nie grają po tygodniu od premiery, bo nikt tego oglądać nie chce.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58268
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#312 Post autor: Adam » wt sie 01, 2023 21:26 pm

Obejrzałem sobie dwa nowe długie wywiady - Schweigera z Arnoldem i Burlingama z Balfem - wrzucone praktycznie jednocześnie .
Oba prowadzone profesjonalnie, ale już odpowiedzi kompozytorów to już jest przepaść intelektualna i merytoryczna na niekorzyść Balfa. Straszny pyszałek z niego, ale co się spodziewać po typie, dla którego pracuje 20 osób i robi wszystko za niego, marnującym rekordowy budżet na muzykę i nie umiejącym zrobić poprawnego miksu...

Kwintesencją wywiadu z Balfem i streszczeniem wywiadu są odpowiedzi w stylu:

"Dlaczego użyłeś tu aż 36 gości na bongosach ?"
"Bo mogłem, ha ha ha"
Koniec cytatu.

"Dlaczego nagrywałeś aż w tylu miejscach?"
"Bo chciałem pojechać na wakacje, przecież nie złapałem tej opalenizny w studio, ha ha ha"
Koniec cytatu.


youtu.be/PgA47pqq8SQ


youtu.be/gQqj8AgtEpI
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10234
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#313 Post autor: Ghostek » śr sie 02, 2023 00:59 am

Ale i bez tych wywiadów wiadomym było po co ta cała szopka.
PRowy bełkot i trzepanie pasy na pustych frazesach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33938
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#314 Post autor: Wawrzyniec » śr sie 02, 2023 15:07 pm

Adam pisze:
wt sie 01, 2023 21:26 pm
"Dlaczego nagrywałeś aż w tylu miejscach?"
"Bo chciałem pojechać na wakacje, przecież nie złapałem tej opalenizny w studio, ha ha ha"
Koniec cytatu.
Ha, czyli się potwierdziło to co pisałem wyżej. :P Przy czym Balfe często trolluje i takie wypowiedzi nie są dla mnie niczym nowym. Zresztą pamiętam jak kiedyś Tomkowi w podobnym stylu odpisał. To chyba chodziło o bongosy, kiedy Balfe się chwalił, że je wycisnął na sesje. Na co Tomek napisał komentarz "Oh no".a Balfe odpisał "Oh yes".
Chociaż potrafi też normalnie odpowiadać, tak jak mi ostatnio odpisał przy Dungeons and Dragons.

Ale patrząc, że film aż tak super nie zarabia, to kto wie czy w kolejnej części Balfe będzie mógł sobie pozwolić na takie luksusy.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 3001
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: LORNE BALFE - MISSION IMPOSSIBLE 6, 7 i 8

#315 Post autor: qnebra » śr sie 02, 2023 15:39 pm

Następną część Balf nagra na kibordzie na fabrycznych presetach.

ODPOWIEDZ