John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#451 Post autor: Pawel P. » ndz maja 27, 2018 23:36 pm

Błagam... Gdyby Disney w jeden rok był w stanie zarobić na samej sprzedaży gadżetów SW 40 mld dolarów, to George Lucas z pewnością nie sprzedałby swojej marki za 4 miliardy.

Polecam choćby tę lekturę:
https://www.statista.com/statistics/273 ... y-company/

I cytat:
In 2016, the company earned 9.39 billion U.S. dollars, up by over one billion U.S. dollars on the previous year and thereby the highest figure to date.

Czyli wychodzi maksymalnie 10 miliardów rocznie, za WSZYSTKO, włącznie z kreskówkami, filmami, komiksami, zabawkami, kanałami telewizyjnymi, parkami rozrywki. Tylko małą część tego stanowią Gwiezdne wojny, czyli przede wszystkim LucasFilm.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#452 Post autor: lis23 » ndz maja 27, 2018 23:48 pm

To dlaczego we wklejonym tekście piszą o 33 miliardach rocznie, a przy okazji premiery TFA pisali nawet o 41 miliardach? Przeszacowanie? Brak prawdziwych wyników? Dezinformacja?
Może Lucasowi te cztery miliardy po prostu wystarczyły? nie wiem, do dzisiaj nie rozumiem Jego decyzji ale widocznie miał już dosyć wszystkiego, co wiązało się ze Star Wars i z jego firmą.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#453 Post autor: Wojteł » ndz maja 27, 2018 23:57 pm

Good Guy Lucas, oddaje markę za bezcen :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#454 Post autor: Pawel P. » ndz maja 27, 2018 23:59 pm

Interia nie podała źródła, a Fakt... to Fakt.

Na logikę.... Każdy mieszkaniec Ziemi musiałby wydać rocznie ok. 6 dolarów na zabawkę/ gadżet związany ze Star Wars (znacznie więcej, gdyby do tego doliczyć koszty produkcji). Iście galaktyczny popyt.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#455 Post autor: Ghostek » pn maja 28, 2018 00:07 am

lis23 pisze:
ndz maja 27, 2018 23:48 pm
To dlaczego we wklejonym tekście piszą o 33 miliardach rocznie, a przy okazji premiery TFA pisali nawet o 41 miliardach? Przeszacowanie? Brak prawdziwych wyników? Dezinformacja?
Może Lucasowi te cztery miliardy po prostu wystarczyły? nie wiem, do dzisiaj nie rozumiem Jego decyzji ale widocznie miał już dosyć wszystkiego, co wiązało się ze Star Wars i z jego firmą.
Lisu, to jest wartość CAŁEGO RYNKU, a nie kasa która trafia do studia czy producenta. Wydziel sobie te dane, porównaj wyniki sprzedaży i wyjdzie ci 40 mld ale od 77 roku do teraz.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#456 Post autor: lis23 » pn maja 28, 2018 00:24 am

Nie wiem, może macie racje, albo coś tu jest nie tak. Nawet, jeśli to jest tylko ok. 10 miliardów rocznie, to i tak dwa razy więcej, niż Lucas dostał za całość.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#457 Post autor: Ghostek » pn maja 28, 2018 00:38 am

lis23 pisze:
pn maja 28, 2018 00:24 am
Nie wiem, może macie racje, albo coś tu jest nie tak. Nawet, jeśli to jest tylko ok. 10 miliardów rocznie, to i tak dwa razy więcej, niż Lucas dostał za całość.

Po raz kolejny. Te 10 mld to nie jest zysk, tylko przychód. Zysk to jest to, co zostaje po odjęciu kosztów produkcji, wynagrodzeń itp - co trafia bezpośrednio do studia jako czysty hajs.
Jakby oni 10 mld rocznie kosili na czysto tylko za zabawki SW, to Święci Pańscy. Za kasę ze wszystkich franczyz z rocznym wynikiem mogliby wykupić wszystkie studia filmowe na świecie. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#458 Post autor: lis23 » pn maja 28, 2018 07:41 am

Wiesz, skoro film potrafi zarobić miliard do dwóch (oczywiście, też nie na czysto) to na zabawkach i wszystkich gadżetach mogą te 10 miliardów zarobić, w końcu to jest wielki biznes i nie ogranicza się do zabawek ale są też chipsy, płatki śniadaniowe, McDonaldy, itp. Same Chiny to miliardy potencjalnych klientów (choć tam Star Warsy nie są tak popularne).
Swoją drogą, Lucas sobie jakiś tam procent udziałów zostawił, czy wszystko sprzedał?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#459 Post autor: Ghostek » pn maja 28, 2018 07:58 am

Lisu. To jest normalne, że wartość rynku gadżetów jest ileśtam razy większa niż wpływy z filmów. Tylko dalej... to są wpływy całościowe. Dane Box Office to również wpływy ze sprzedaży biletów, a nie czysty zysk dla studia. Z tych 2 mld $ Disney zarobił na czysto ok 600 mln $.
W Chinach rynek SW praktycznie nie istnieje. TLJ zgarnął tam marne 42 mln $. Solo nawet 20 nie zarobi, co przy takim rynku jest mega porażką.
Lucas sprzedał całość.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#460 Post autor: lis23 » pn maja 28, 2018 08:02 am

Wiem, bo trzeba się dzielić zyskiem z kinami ale w przypadku gadżetów już takiego wymogu nie ma?

Prasowa reklama/zapowiedź albumu:

"Ścieżka dźwiękowa wyczekiwanego filmu o losach młodego Hana Solo już dostępna! A na niej muzyka skomponowana przez Johna Powella oraz premierowy temat muzyczny "The Adventures of Han" napisany przez samego Johna Williamsa - legendarnego twórcę muzyki do ośmiu filmów Sagi. Album trafił do sklepów i serwisów cyfrowych w dniu premiery filmu.

Dla Johna Powella to pierwsza współpraca z Lucasfilm. Muzykę nagrywano w słynnym Abbey Road Studio w Londynie przez 125-osobową orkiestrę oraz chór dyrygowany przez Gavina Greenawaya. Nowe tematy skomponowane przez Powella to między innymi: "Chewie Theme", "Love Theme", "Enfys Nest Theme", "Gang Theme" czy "L3 Theme". W przeszłości artysta pisał muzykę do takich filmów jak "Shrek", "Rio", "Jak wytresować smoka" czy "Tożsamość Bournea".

– John Williams w swoich ścieżkach dźwiękowych do "Gwiezdnych wojen" używał osobnego języka. Starałem się dorównać jakości, którą stworzył, poprzez zachowanie struktury i możliwie jak najbardziej płynne śledzenie historii – opowiada Powell o procesie twórczym.

– Jest wiele tematów z poprzednich filmów Sagi, których użyłem, a które nie są bezpośrednio związane z Hanem Solo. Kojarzą się z Sokołem Millennium, myśliwcami TIE czy samym Imperium. To frazy muzycznego języka, który doskonale znamy. – dodaje kompozytor. "

http://www.filmweb.pl/news/Oficjalna+%C ... pna-128431
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#461 Post autor: Ghostek » pn maja 28, 2018 08:05 am

lis23 pisze:
pn maja 28, 2018 08:02 am
Wiem, bo trzeba się dzielić zyskiem z kinami ale w przypadku gadżetów już takiego wymogu nie ma?
Ty jak ty sobie to wyobrażasz? Lego sprzedaje klocki a następnie oddaje zarobek Disneyowi? :D
To jest sprzedaż licencji. Firma płaci za licencję na używanie znaku towarowego na x-czasu i to generuje zysk dla Disneya. A oni piszą tutaj tylko o wartości rynku czyli o wartości towaru sprzedawanego. To jest różnica. Niech pokażą wpływy z umów, wtedy zobaczysz ile z tego ma Disney na samych SW. I nie będą to miliardy w skali rocznej.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#462 Post autor: lis23 » pn maja 28, 2018 08:13 am

Ok, myślałem jednak, że jest to więcej warte ... Moja ogólna myśl była taka, że Disney i tak zarabia dodatkowo na swoich wszystkich franczyzach (Disney, Pixar, Marvel, LucasFilm, itp.), więc ryzyko finansowe danego filmu nie jest tu tak wielkie, jak w przypadku innej wytwórni, bo oni to sobie jeszcze mogą odbić w innym miejscu. Oczywiście, klapa "Solo" nie sprawi, że powstanie kolejna część, bo Disney i tak zarobi, chodzi mi tylko o to, że mogą sobie zminimalizować te straty.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#463 Post autor: Adam » pn maja 28, 2018 09:00 am

Ghostek pisze:
pn maja 28, 2018 07:58 am
Lucas sprzedał całość.
może i sprzedał, tylko że jest drugim udziałowcem Disneya po jego prezesie, więc łatwo policzyć ile rocznie jego akcje są warte :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#464 Post autor: Wojteł » pn maja 28, 2018 16:14 pm

Jeszcze tak apropos tych wuwuzel(i) w Into the Maw – jeśli one nie są pod tymi rogami, to jeszcze koło 3:11 jest jakiś taki nieartykułowany, atonalny gliss, chociaż myślałem, że to jakiś dziwnie przetworzony chór. Kij wie, jak oni to nagrywali :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: John Powell - Solo: A Star Wars Story (2018)

#465 Post autor: Kaonashi » wt maja 29, 2018 11:23 am

Oj, będę chyba jedynym, który napisze, że ten score go zmęczył. Nie nowiną oczywiście jest, że album stoi akcją, ale kurcze, po pewnym czasie już miałem dość (zwłaszcza, że liryka jest przeciętna). Na raty słuchałem. Temat Hana mi się podoba (nawet jeśli faktycznie jest dość generyczny), fajnie się go wyłapuje podczas odsłuchu, akcja oczywiście też spoko napisana. Zespół Pieśni i Tańca Pandora natomiast w ogóle mi tu nie pasuje. Ostatecznie coś koło trójki, bo jest solidnie, ale - patrząc na oryginalny materiał Powella - zupełnie bez szału.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

ODPOWIEDZ