Michal Novinski - Plan B

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Michal Novinski - Plan B

#1 Post autor: swordfish » pt lut 16, 2018 21:45 pm

Kolejny kobiecy film Kingi Dębskiej. Gdzieś między telenowelą, a głębszą zadumą filmów Mike'a Nicholsa. Dramat rozstania przeplata się z delikatnymi żartami. Aktorzy grają znakomicie łącznie z psem Kotletem. Dosyć ciekawie sfilmowane, niektóre ujęcia zacne.
Muzyka cały czas fajnie towarzyszy nam w tle. Tematy liryczne i wesołe klimaty (zwłaszcza przy scenach z Dorocińskim - kawałek "Mirek").
Polska Akademia Filmowa powinna zwrócić szczególną uwagę na kompozytora ze Słowacji i pamiętać o nominowaniu za rok do Orłów.
Muzyka lekka. Dzwonki, akordeon, trąbki, pianino. Bardzo przyjemne w odsłuchu. Utwory krótkie do 2 minut, ale dużo się w nich dzieje. Cała płyta nie nudzi, całość trwa z 23 minuty. Zbyt szybko się kończy, tak jak sam film. Odbieram to jednak na plus. Lepiej pozostać w poczuciu nienasycenia, niż obżerać się underscorem.
Na finał rewelacyjny cover "Jeszcze w zielone gramy" w wykonaniu Darii Zawiałow.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michal Novinski - Plan B

#2 Post autor: Adam » pt lut 16, 2018 21:49 pm

Michnik wydał z tego CD - score+piosenki -,ale muza, mimo że zjadliwa, w ogóle nie pasuje i kompletnie gryzie się z obrazem.. Najlepszym scorem w tym roku jaki słyszałem w naszym filmie jest Podatek Od Miłości. Świetny i radosny jazz Lucewicza. No i film fajny, bo ten Plan B to jest całkowita porażka i koszmar. Nie wiem jak laska od Krów mogła tak upaść. To wygląda i brzmi jak jakiś odcinek serialu TVN..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Michal Novinski - Plan B

#3 Post autor: swordfish » pt lut 16, 2018 21:56 pm

Tak, ten Lucewicz brzmiał dla mnie podobnie do "Ławeczki" Piotra Mikołajczyka. Szkoda, że nigdzie ten Lucewicz nie pojawił się w streamingach.

Awatar użytkownika
Radzimir
Asystent orkiestratora
Posty: 430
Rejestracja: czw cze 09, 2011 12:48 pm
Kontakt:

Re: Michal Novinski - Plan B

#4 Post autor: Radzimir » sob lut 17, 2018 17:01 pm

swordfish pisze:
pt lut 16, 2018 21:56 pm
Tak, ten Lucewicz brzmiał dla mnie podobnie do "Ławeczki" Piotra Mikołajczyka. Szkoda, że nigdzie ten Lucewicz nie pojawił się w streamingach.
Lucewicz ma kanał na YouTube, gdzie publikuje swoje utwory. Może tam umieści utwory z "Podatku".

ODPOWIEDZ