Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#1 Post autor: Adam » pt lis 17, 2017 09:30 am

tylko iTunes - Marvel Music - 17.11.2017

Obrazek

1. The Punisher Main Title (1:15)
2. Quiet Reflection (1:44)
3. The Runaround (3:11)
4. Dig Deep (1:15)
5. Misdirection (1:49)
6. Lewis Gets the Boot (2:04)
7. Rampage (1:14)
8. Billy Motivates (1:17)
9. Hiding Evidence (2:27)
10. Judas (4:09)
11. Family Dinner (1:20)
12. Just in Time (1:56)
13. Made an Enemy (1:13)
14. Keep It Running (1:40)
15. Escape the Base (3:44)
16. Like a Soldier (2:17)
17. Heads Will Roll (1:58)
18. Frank’s Choice (3:36)
19. Billy’s Lair (1:52)
20. No More War to Fight (1:38)
21. The Punisher End Title (1:11)

Total - 42:50
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#2 Post autor: Adam » ndz lis 19, 2017 10:19 am

Zacznijmy może od serialu, ponieważ już za mną.. Nie jest to "typowy" Punisher z komiksów. Czy jest to serial bdb? I tak i nie. Zależy do jakiego obozu będziemy należeć ;-) Bez spoilerów..

Nie czytałem recek, nie wiem jakie jest jego przyjęcie, ale serial początkowo (mniej więcej do połowy mozolnie budowanej historii) wywierał na mnie bardzo mieszane uczucia, by z każdym kolejnym odcinkiem rosnąć w siłę, a 4 ostatnie to jest majstersztyk, naturalistyczna brutalność, hektolitry krwi i prawdziwy Punisher z komiksów. Scenariusz wkłada kij w mrowisko do sytuacji dostępu do broni w USA i sytuacji weteranów. Dark Knight chyba już na zawsze spowodował "moralizowanie" w scenariuszach kina komiksowego. Nie podobało mi się, że w tym serialu nie ma genezy postaci, nie ma śmierci rodziny (tylko sekundowe urywki w koszmarach sennych jako retrospekcje, do tego z zamienionymi sprawcami na... samego Punishera), a cała rozprawa z winowajcami pokazana jest w 3 minutowym prologu serialu i tyle, po którym Punisher.. kończy z profesją.. W serialu to nie Punisher jest łowcą, cierpi i przeżywa, i to on jest ścigany przez CIA i się ukrywa (i znów - nie ma Kingpina, nie ma żadnego powiązania do universum serialowego poza postacią Karen Page). Zmieniona historia i geneza postaci może się podobać lub nie. Na pewno została sprowadzona do współczesnych realiów kina szpiegowskiego, a nie kina zemsty, pomijając komiksową genezę. I tu jest odpowiedź na to, czy ten serial będzie się podobał, czy nie - zależy od tego czy zaakceptujemy te zmiany w stosunku do oryginału. Bernthal gra kapitalnie. To jest najlepsza decyzja castingowa w całym serialowym universum Marvela. Dla mnie najlepsze sportretowanie tej postaci do tej pory. A sam serial - po pewnym początkowym sceptycyźmie za wręcz całkowite odejście od komiksowej historii, uważam za bardzo udany i najlepszy obok Daredevila. Wydaje mi się, że można zrozumieć i zaakceptować osadzenie i rozwój tej postaci po prostu do obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie. Ostatni odcinek daje furtkę na kolejny sezon i mamy - chyba - początek postaci Jigsawa.

Muzyka sprawnie działa w obrazie. Oparta na gitarowych i basowych rytmach, w 80%, miejscami trochę z elementami country, do tego momentami cięzkie i atmosferyczne granie elektroniczne. Słucha się ok równie na płycie, i tu uważam też, że to chyba najciekawszy score serialowy tego uniwersum, choć jak wiemy wszystkie były raczej średniawe :wink: Żaden geniusz to nie jest, ale myślę, że 3-3,5/5 można spokojnie postawić. Score spełnia swoją rolę w obrazie i to najważniejsze. Bates nie ma się czego wstydzić, a w tak nisko zawieszonej poprzeczce co do muzyki w tym serialowym uniwersum, wydaje mi się, że ją przeskoczył po prostu.

pełna czołówka:


youtu.be/7W0u7jAVoJo
Ostatnio zmieniony ndz lis 19, 2017 10:27 am przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#3 Post autor: Mystery » ndz lis 19, 2017 10:25 am

Ok, czyli można powoli zaczynać ;) Geneza Punishera była przedstawiona poniekąd w Daredevil 2, dlatego też nie zdecydowali się na pokazywanie dwa razy tego samego.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#4 Post autor: Adam » ndz lis 19, 2017 10:29 am

można :) dobry i mocny serial, tylko trzeba zaakceptować te zmiany i osadzenie tego w obecnych realiach CIA i polityki zagranicznej USA, no i przeżyć początkowe mozolne budowanie historii :)
teraz przeczytałem recke na naekranie - idealna :!: włączać i rozkoszować się i cieszyć że wreszcie marvel zrobił dobry serial po jakichś defendersach czy cage'ach :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#5 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 27, 2017 21:43 pm

Nie znam serialu, więc nie wiem jak tam się muzyka sprawdza, opisuję tylko wrażenia z samego soundtracku. W sumie tak jak się domyślałem, że będzie to raczej granie rockowe, a la "Killer Joe", "John Wick 1 i 2", czy "Atomic Blonde", niż orkiestra jak w ""Guardians of the Galaxy". I swój klimat ma gitara nieźle brzmi, ale raczej to też nie jest jakaś ambitna muzyka. Gdybym miał ją porównać to kojarzy mi się z facetem, który wstaje nagi z łóżka, w którym śpi naga blond-kobieta. Facet wstaje i ubiera dżinsowe spodnie, an swe nagie pośladki. Z nagim torsem idzie do kuchni, skąd wyciąga butelkę piwa. Pociąga z gwinta, a następnie przegryza kiełbasą jaką też wyciągnął z lodówki. Następnie nakłada wymiętą koszolę i czarną skurzaną kurtkę. Na dalej śpiącą w łóżku kobietę rzuca parę banknotów, co by miała na taksówkę. Sam zaś wychodzi z mieszkania, wsiada na motocykl, nie ubiera kasku i odjeżdża. Podjeżdża do baru, pełnego innych nieogolonych mężczyzn w dżinsach i skórze. Podchodzi do barmana, zamawia piwo w puszcze. Następnie nożem otwiera puszkę i bierze łyka. Rzuca puszkę za siebie i beka. Obok przechodzi blondyna w dżinsowych hotpatnsach. Facet klepie ją w tyłek, następnie siłą ciągnie do siebie. Jego pierś spotka się z jej silikonowymi piersiami. Całuje ją namiętnie w jej sztucznie napompowane usta, tak że ich języki się spotykają. Następnie facet z laską, wychodzą baru i siadają na motorze. Ona go czule obejmuje i obmacuje, on zaś w ogóle nie reaguje, prowadząc motor w przeciwsłonecznych okularach mimo, że jest noc. Podjeżdżają do jego mieszkania. Wchodzą do środka gdzie nie ma już wcześniejszej kobiety. Rozbierają się i zaczynają uprawiać namiętny i ostry seks. Następnedo ranka facet wstaje, obok leżącej nagiej kobiety. Ubiera na swe nagie pośladki dżinsy i idzie do lodówki po butelkę piwa...
I w sumie tak mi się kojarzy ta muzyka i nie wiem, czy nie zainspirowała mnie do napisania opowiadania/krótkiego scenariusza o na razie tytule roboczym "Męski facet", czy coś w tym styly.

Ale jak pisałem niezbyt ambitna i nie dla każdego ta muzyka, szczególnie tym, którym nie podszedł "Killer Joe", "John Wick 1 i 2", czy "Atomic Blonde".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#6 Post autor: Adam » pn lis 27, 2017 22:49 pm

Wawrzyńcu, po przeczytaniu tego streszczenia stwierdzam, że powinieneś zacząć pisać scenariusze ambitnych ślizgaczy :P :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#7 Post autor: Wawrzyniec » pn gru 04, 2017 02:36 am

Dziękuję, przynajmniej jednej osobie się spodobało ;) Ale to też kolejny powód dla którego nie powinienem sluchać muzyki filmowej przez obejrzeniem obrazu. Gdyż właśnie wtedy mój umysł sam produkuje obrazy. I wtedy pojawiają się takie sytuacje, że słuchając "Nocturnal Animals" Korzeniowskiego, a nie znając filmu, w myślach wyobrażałem sobie jakiegoś stylowego erotyka z femme fatale.
A potem się okazało, że film był zupełnie o czymś innym. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#8 Post autor: Adam » pn gru 04, 2017 08:57 am

o niczym :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#9 Post autor: Wawrzyniec » pn gru 04, 2017 16:34 pm

Nie no, podobnie jak Punisher to był film o zemście i to podwójnej. O zemście na zabójcach rodziny i jednocześnie zemście na kobiecie, która złamała serce.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#10 Post autor: Adam » pn gru 04, 2017 16:49 pm

aha, bo pół kina się tak samo zastanawiało po seansie co to było, jak Amy w ostatniej scenie filmu :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#11 Post autor: Mystery » wt gru 19, 2017 18:44 pm

Po "John Wick" czy "Atomic Blonde" Bates staje się powoli ekspertem od mocnego kina akcji, szkoda tylko, że cały czas tak niewyraźnym. Posłuchać oczywiście można, sieczki nie ma i nie boli, ale mało co z tego zostaje. Mam nadzieję, że Deadpool 2, nie będzie w tej samej manierze, bo jak tak, to kolejny raz raczej nic wartego uwagi nas nie spotka.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#12 Post autor: Adam » pt sty 18, 2019 10:24 am

S2 już dziś! <3 Będzie długa serialowa sobota 8)

Przy okazji score:

Obrazek

1. The Punisher’s Job (1:24)
2. Billy Escapes (2:22)
3. Boot Struggle (2:05)
4. Station Assault (1:44)
5. Visions (1:27)
6. Off the Leash (2:51)
7. Amy’s Three Card Monty (1:50)
8. Girl Fight (1:26)
9. Nice Heels (3:35)
10. Krista’s Reflection (3:21)
11. Pilgrim’s Dream (4:40)
12. Valhalla (2:34)
13. Vertigo (4:16)
14. Touching God (1:36)
15. War on Our Doorstep (2:46)
16. Gym Showdown (3:24)
17. Street Shootout (2:18)
18. Help with the Russians (1:21)
19. The Whirlwind (2:56)
20. Hell Bent (3:33)
21. Frank’s Farewell (1:24)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#13 Post autor: Ghostek » pt sty 18, 2019 18:57 pm

Zaskoczenia nie ma, poza większą objętością niż poprzedni soundtrack. Gitarowe, klawe granie, trochę jazgotu, elektronicznych wypełniaczy i adekwatna do tych środków akcja. Do okazjonalnego posłuchania, choć chyba lepiej wchodził mi poprzedni soundtrack.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tyler Bates - Marvel's The Punisher (TV)

#14 Post autor: Adam » pn sty 21, 2019 18:39 pm

Ależ sezon :o Znacznie lepszy niż pierwszy. Najbardziej brutalny serial Marvela ever, ulice tam dosłownie spływają krwią. W tych klimatach akcji to tylko zakończone już niestety Banshee może się równać. Kapitalne sceny walk i świetne dramatyczne sceny, nie sądziłem że ten Jon w głównej roli potrafi tak iść w aktorstwo ;-) Angaż strzał w dziesiątkę, koleś tylko potwierdza, że z kapelusza go nie wyciągnęli. O takiego Punishera my fani walczyliśmy od 93 roku, gdy Capcom wydał to swoje kultowe beat m' up :!:

Score w serialu całkiem fajny, ładny temat nastolatki i Punishera, czyli "temat drużyny" bym to nazwał. Na albumie nie słuchałem, nadrobię do końca tygodnia.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ