Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#31 Post autor: Wojteł » sob lis 25, 2017 16:49 pm

Adam pisze:
sob lis 25, 2017 09:17 am
no co, może wybitny kompozytor z mega dorobkiem jak Desplat? :P

zlitujcie się ludzie...
Za samego Frankensteina to mu się należy dożywotni szacun. A że przy każdej kolejnej pracy udowadnia swoją wszechstronność, warsztat i pomysłowość... No ale rozumiem, o Jerrym też pisałeś "to tylko Goldszmit", wiadomo, nie piszą pumpinu (poza Doylem w 2011) i nie napierdalają samojebkami na fb, więc żadne z nich mistrzunie :roll:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#32 Post autor: Adam » sob lis 25, 2017 16:55 pm

o Jerrym pisałem w kontekście jego kup które łapał i pisał taśmowo do tych podrzędnych filmów sensacyjnych i które potem wydawał Townson 28-minutowe.

To już Marianelli ma więcej fanów niż Dojl, a jak wiemy z #Team się tu już prawie nikt nie ostał :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#33 Post autor: Wojteł » sob lis 25, 2017 17:02 pm

Napisałeś tak w ankiecie na najlepszy score do filmu ze Schawrzenneggerem - jedną z opcji była Pamięć Absolutna. Trudno mi ten film, a tym bardziej score zaklasyfikować jako podrzędny film sensacyjny.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#34 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 27, 2017 16:11 pm

O już bez przesady, swoim fanów Patrick Doyle ma. Nawet jeden mój zagraniczny znajomy, który jest wiadomo członkiem The Zimmer Camp i jest największym fanbojem Ramina Djawadiego w Europie, jest też wielkim, o dziwo, fanem Patricka Doyle'a i ciągle ubolewa, że za mało uznania i dobrych filmów Szkot dostaje.

A co do definicji "Orientu" to wiadomo można dyskutować, ale jeżeli rzeczywiście braliśmy pod uwagę dalekie tereny Azji, na Wschód, czyli pewnie gdzieś od Indii, to sam "Orient Express" od samego początku miałby złą nazwę, zważywszy, że najdalej to docierał do Bagdadu. Ja sam jako Kulturwissenschaftler nie widzę z problemu o mówieniu o oriencie w przypadku Bliskiego Wschodu, czy Turcji, nawet łącznie ze Stambułem, który ogólnie jest najbardziej europejskim miastem Turcji. Ale nawet jak się wybierzemy do Rumunii i Bułgarii, gdzie też Orient Express przejeżdżał, to można natrafić na takie miejsca, gdzie Prawdziwi Polacy schodziliby na zawał serca z przerażenia. I wiem coś o tym, gdyż podczas wakacji zajmowałem się paroma polskimi wycieczkami do Rumunii. Zresztą idąc dalej Konrad Adenauer swego czasu nazywał wszystko co było na wschód od Odry, ba a nawet Łaby "Azją". :P

Co do samego filmu, to podobno jest całkiem dobry. Trochę się obawiałem, że bohaterka grana przez Daisy Ridley, będzie mądrzejsza od Herculesa Poirota i sama będzie prowadzić pociąg, po oderwaniu jednej części, ale z tego co wyczytałem to podobno Kenneth Branagh zrobił dość wierną adaptację. I już jest w planach adaptacja Śmierci na Nilu.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#35 Post autor: Kaonashi » czw gru 07, 2017 21:51 pm

Bardzo fajny score, z bardzo porządną tematyką i klimatycznym underscorem, który nie bazuje na elektropierdach albo uderzaniu skrzypcami w krzesło. To tak pokrótce, a więcej tutaj: http://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2543 :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#36 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 08, 2017 16:42 pm

O ciekawie. :) Może jednak powinienem zainwestować się samym filmem. Ponoć ma być więcej części.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#37 Post autor: lis23 » pn gru 11, 2017 09:25 am

Bardzo fajny film, na wskroś tradycyjny, klasyczny, czego mi bardzo brakuje w dzisiejszym kinie.
Owszem, są pejzaże zza okiem Orient Expresu i kilka widowiskowych scen ale ogólnie jest tak, jak powinno być i aż zatęskniłem za podobną wersją "W 80 Dni Dookoła Świata" :P
Nie czytałem nigdy książek (raczej byłem zapoznany z literackim Holmesem, niż z Herculesem) ale mojej siostrze, fance powieści, Branagh podobał się w tej roli ale to nie był dla niej Hercules Poirot ;) Zdjęcia, scenografia, kostiumy, wszystko jest tu bardzo dobre i na swoim miejscu, aktorsko też jest bardziej niż ok.
Muzyka bardzo fajna, że świetnym, zapadającym w pamięć tematem. Spodobała mi się na tyle, że zamierzam nabyć album :)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#38 Post autor: Charles » śr gru 13, 2017 23:16 pm

Branagh podobał się w tej roli ale to nie był dla niej Hercules Poirot
Hercules Poirot jest tylko jeden. David Suchet :wink:
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#39 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 14, 2017 00:22 am

A ja bym powiedzial, że Peter Ustinov. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#40 Post autor: Adam » sob gru 23, 2017 18:55 pm

absolutnie nudny, sztuczny i źle zagrany film, na sali było z 10 osób, 3 wyszły w połowie, i im się nie dziwię bo mało nie zasnąłem, ale niestety nie byłem sam i nie mogłem też wyjść... dawno nie pamiętam tak nudnej przygody w kinie, no ale teraz już wiem skąd to ledwo 50% na RT... nie znam książkowego pierwowzoru, a wersji z lat 70 nie pamiętam bo widziałem ją za dzieciaka.. muzyka z początku zrobiła na mnie wrażenie, również sposobem jej ekspozycji, ale w zasadzie do momentu startu pociągu potem już jej nie ma.. także 15 minut płyty jest b.dobre, reszta do zapomnienia.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#41 Post autor: lis23 » sob gru 23, 2017 19:00 pm

Ja byłem w trzy osoby a na sali było jeszcze sporo widzów i nikt nie wyszedł ;)
Mi się tam film podobał, zwłaszcza, że nie znam książki, więc fabuła była dla mnie świeża. Od strony wizualnej jest dobrze, podobnie aktorko i aż mi się zamarzyła prawdziwa, wierna powieści ekranizacja "W 80 Dni dookoła Świata" :)

Muzyka bardzo fajna i CD jest już u mnie na półce :P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#42 Post autor: Adam » sob gru 23, 2017 19:09 pm

Teraz dopiero pobieżnie patrzę na recki i żałuję że tego wcześniej nie zrobiłem :evil:

Travers - Rolling Stone: "A dull and a needless remake" - 2/5
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#43 Post autor: lis23 » sob gru 23, 2017 19:13 pm

Ja nie widziałem żadnej innej wersji i interpretacja Branatha mi się podoba. Nie rozumiem tylko, dlaczego ten Hercules śmiał się, czytając Dicensa? :shock:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#44 Post autor: Adam » sob gru 23, 2017 19:16 pm

on się błaźni w tej roli a do tego irytuje i to wygląda jakby był w teatrze a nie w kinie.. Suchet był jedynym który ogarnął tą postać.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Patrick Doyle - Murder on the Orient Express (2017)

#45 Post autor: Adam » ndz sty 14, 2018 12:37 pm

wersja FYC scoru ma 2CD i trwa aż 85 minut / 49 traków łącznie, osobno wydano też FYC piosenki.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ