Roar! (Cloverfield Overture) - Michael Giacchino

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Roar! (Cloverfield Overture) - Michael Giacchino

#1 Post autor: Tomek » pn lut 04, 2008 08:54 am

Obrazek

Panie i Panowie, chciałbym przedstawić pierwszą rewelację AD 2008 :)

Michael Giacchino skomponował pod napisy końcowe filmu "Projekt: Monster", specjalną 7-minutową uwerturę, która jest hołdem dla twórczości choćby takich twórców jak Elmer Bernstein, Bernard Herrmann czy Akiry Ifukube, autora muzyki do oryginalnej muzyki z japońskiej "Godzilli" z lat 50-ych :) Oczywiście "podsmażył" to pod nowoczesną stylistykę i orkiestracje, uzyskując zaskakujący rezultat. Kapitalna synkopowana rytmika (specyficzne użycie instrumentów dętych, które mogą się skojarzyć tylko z potworem :) ), rozmach oraz żeńskie soprano, które może wydawać się ostatnim potrzebnym do tego rodzaju muzyki elementem, ale pasuje tu wybornie :) Rezultat jest rewelacyjny! 8)

Niestety w chwili obecnej ten fragment nie ukazał się oficjalnie (i nie wiadomo czy się ukaże...). Ktoś nagrał go jednak z sali kinowej i pod tym linkiem można go pobrać i posłuchać:

:arrow: http://files.filefront.com/Michael+Giac ... einfo.html

Jakość nie jest niezmieska (kilka razy słychać głosy dwóch kolesi, którzy to nagrali), ale można spokojnie posłuchać :) I pozostaje oczekiwać, aż ktoś wyda to oficjalnie... :P
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2008 13:42 pm przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#2 Post autor: Marek Łach » pn lut 04, 2008 13:42 pm

Kawałek zaiste świetny :mrgreen: Teraz tylko wyczekiwać na nowego Star Treka (a tyle czasu jeszcze...)

W Roar! Ifukube czuć prawie non stop, identyczna poetyka (nawet ten wokal, chociaż często wspomina się tu Morricone), ale nie jest to zwykła kopia czy stylizacja, ten kawałek ma charakter. Jutro chyba wybiorę się na film, więc zobaczymy, jak End Credits brzmią na sali kinowej:) Tak czy siak, 2008 zaczyna się bardzo ciekawie!

Aha, najprawdopodobniej kawałek trafi na iTunes.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#3 Post autor: Tomek » pn lut 04, 2008 14:09 pm

Tak, słyszałem, że to miałoby się ukazać na iTunes - oby ta informacja się sprawdziła ;)

Uwerturę rozpoczynają takie fajne (nie wiem czy fachowo to rozpoznałem) trele na instrumenty drewniane, które z miejsca mi przypominają "Strefę mroku" czy nawet starego Herrmanna :) Ale są tu i momenty, kapitalnego, orkiestrowego dramatyzmu ("soczyste" dęte + harfa) w stylistyce współczesnej. Spektakularne po prostu :)
Marek Łach pisze:ten kawałek ma charakter
Podpisuję się obiema rękami pod tym :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#4 Post autor: Mystery » wt lut 05, 2008 18:40 pm

Kto słuchał muzyki Giacchino z gier Secret Weapons Over Normandy, Mercenaries czy też serii Medal of Honor ten kawałek nie zrobi większego wrażenia choć trzeba przyznać, że brzmi potężnie a z moich głośników rozbrzmiewa prawie codziennie :)
Nic tylko czekać na przyszłe projekty tego kompozytora a mianowicie na Star Treka, Speed Racera i kolejną kompozycję do gry komputerowej Turning Point: Fall of Liberty, a to wszystko już w tym roku :)

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: Marek Łach » śr lut 06, 2008 00:58 am

Dzisiaj byłem na filmie w kinie, ta 7-minutowa wersja krążąca jak dotąd po necie nie jest kompletna, ale to co najważniejsze posiada.

I powiem tak: jako fan muzyki filmowej wyszedłem po napisach z wielkim uśmiechem na twarzy, nucąc sobie temacik Giacchino przez pozostałe pół dnia :wink: Oto epika, która nie polega na symfonicznym hałasie, ale na rozsądnym dysponowaniu orkiestrowymi środkami!

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#6 Post autor: Tomek » śr lut 06, 2008 09:46 am

Hehe, u mnie też nie schodzi z playlisty i codziennie parę razy słucham :wink:

Troszkę się zraziłem do Giacchino po słabym MI3, zaufanie po części odzyskałem słuchając muzyki z Lost, a jakoś nie mogę się przemóc do muzyki animacyjnej, dlatego może zaskoczył mnie ten Cloverfield :)

Lista jego projektów na ten rok jest przyznam, bardzo interesująca :)
Bardzo ciekaw jestem "Speed Racera". Abstrahując od poziomu i wyglądu najnowszego filmu Wachowskich, pewnie od strony muzycznej jak Matrixy nie rozczaruje (ciekawe gdzie schował się Don Davis :?: ). A "Star Trek" - jest szansa na naprawdę poważnie dobry score sci-fi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#7 Post autor: Ghostek » pt lut 08, 2008 19:33 pm

Ja bym tutaj nie oczekiwał po Star Treku większych rewelacji. Oby tylko Giacchino nie poszedł w stronę bezmyślnej symfonicznej łupanki, bo to zabije całą muzyczną serię. No ale obaczem. Premiera prawie za rok, więc przyjdzie nam troche poczekać...
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#8 Post autor: Mystery » śr lis 19, 2008 14:05 pm

Przesłuchajcie sobie muzyki z Turning Point. Jakbym nie wiedział, że to game-rip wziąłbym to za oficjalne wydanie. Tym razem ostrzejsze klimaty, coś a'la Call of Duty czy Secret Weapons Over Normandy, aniżeli seria MOH. Perkusja, kotły, niski fortepian, dęciaki, smyczki, a nawet flety i ksylofony, wszystko dosłownie miażdży :)
Wadą wydaje się być tylko przyciężkawy, rodem z Lost, underscore.
("The Tower Of London" tylko dla odważnych)

http://i11.photobucket.com/albums/a166/ ... ront-1.jpg
http://i11.photobucket.com/albums/a166/ ... back-1.jpg

http://rapidshare.com/files/139875449/M ... R.rar.html
http://rapidshare.com/files/139972798/TPBonus.zip.html

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#9 Post autor: Mystery » czw lis 20, 2008 12:23 pm

Jeśli chodzi o Star Treka to po projekcji zwiastunu, myślę, że otrzymamy właśnie taką symfoniczną łupankę :) Wygląda na to, że film pod względem konstrukcji nie będzie miał wiele wspólnego z poprzednimi częściami i taka sama sprawa, tyczy się również muzyki, która w moim mniemaniu będzie bardziej przypominała tą z konkurencyjnej sagi. Co do poziomu to sprawa może wyglądać podobnie jak w przypadku MI:3. Po Iniemamocnych oczekiwania były przeogromne, a wszyscy wiemy jak się to skończyło, wiele osób było rozczarowanych, choć dla mnie tak właśnie powinna wyglądać, ścieżka o przygodach Ethana Hunta, 100% kipiąca adrenaliną i akcją muzyczna ilustracja. Na szczęście wspaniały Ratatuj zatarł "złe" wrażenie po MI:3. Teraz cała sytuacja może się powtórzyć. Wszyscy onieśmieleni Ratatujem czekają na Star Treka, a gdy ten zawiedzie oczekiwania (myślę, że tak), wkroczy muzyka z "Up" by zatrzeć złe wrażenia i właśnie na dzień dzisiejszy bardziej czekam na muzykę z nowej produkcji Pixara. Intrygująco ze względu na sam temat (komedia przygodowa z dinozaurami) zapowiada się również muzyka Giacchino do "Land of the Lost". Tak więc wychodzi na to, że rok 2009 z pod ręki Amerykanina, może być równie atrakcyjny jak obecny. (O projektach telewizyjnych i tych z gier komputerowych już nie wspomnieć :))

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#10 Post autor: Mystery » czw lip 23, 2009 10:42 am


Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#11 Post autor: Bucholc Krok » czw lip 23, 2009 12:19 pm

Mystery Man pisze:Wykonanie Roar z Ubedy:
http://www.youtube.com/watch?v=F2fXqRTEEAA
Jakość dzwięku trochę kiepska, ale za to jaki obraz! :) Gdyby jeszcze tak nie trzęsło i gdyby ten meloman siedzący z przodu za bardzo się nie wiercił..

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#12 Post autor: Wawrzyniec » pt lip 24, 2009 00:08 am

Bardzo ładne wykonanie, ale ten początek z chórem to chyba specjalnie na potrzeby tego koncertu, gdyż nie kojarzę go z tej wersji z napisów końcowych?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#13 Post autor: Łukasz Wudarski » pt lip 24, 2009 08:39 am

No kamerzysta miał chyba Parkinsona... Ale usłyszeć to na żywca... Ech żeby tak w Krakowie to zagrali na festiwalu w przyszłym roku. Usłyszeć coś takiego to jak zobaczyć Neapol, że nawiąże do starego przysłowia vedi Napoli, e poi muori
Why So Serious !?

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#14 Post autor: Mystery » pt lip 24, 2009 10:35 am

"Roar" na żywo to by było coś, szczególnie w aranżacji na chór. Ja z kolei najbardziej chciałbym usłyszeć na "lajfie" "Parting Words" który rozbrzmiewa w poniższej suicie.
http://www.youtube.com/watch?v=Xo6mmnKOBts
(Video z próby, bo to z koncertu w jakości "Roara")

Star Trek również prezentował się znakomicie.
http://www.youtube.com/watch?v=xtrsX4Xu ... re=channel

Relacja z festiwalu w pigułce.
http://www.youtube.com/watch?v=KvB5rPGH ... re=channel
http://www.youtube.com/watch?v=sSebFJuo ... re=channel

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Roar! (Cloverfield Overture) - Michael Giacchino

#15 Post autor: Mystery » pt sty 15, 2016 12:41 pm

Zwiastun zrealizowanego w tajemnicy sequela Cloverfield?: "JJ Abrams you son of a bitch. You made Star Wars just to distract us from this, DIDNT YOU???"
:mrgreen:

Ciekawe czy Michael walnie na koniec jakąś suitkę :wink:

ODPOWIEDZ