HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#61 Post autor: lis23 » pt lip 07, 2017 17:06 pm

Wydaje mi się, że to już nie jest Zimmer - kompozytor, tylko Zimmer - eksperymentator, który nie sili już się na to, żeby skomponować coś ładnego, słuchalnego, wpadającego w ucho.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#62 Post autor: Koper » pt lip 07, 2017 17:31 pm

Adam pisze:
pt lip 07, 2017 16:41 pm
No i po cholerę te odgłosy helikoptera/strzałów/wtf?
Bo odgłosy rozwalanego fortepianu są już passe. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2998
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#63 Post autor: qnebra » pt lip 07, 2017 17:34 pm

To chyba właśnie będzie score działający przede wszystkim w filmie, do samodzielnego odsłuchu już mniej nadający się.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#64 Post autor: Wawrzyniec » pt lip 07, 2017 17:45 pm

O rety, rety, rety tyle zachęcających opinii, aby przesłuchać ten score. Muszę być silny i dać radę do pokazu kinowego. Oj, cóż to będzie za przeżycie :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Radosław Rozbicki
Asystent orkiestratora
Posty: 369
Rejestracja: pt lis 12, 2010 17:25 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#65 Post autor: Radosław Rozbicki » pt lip 07, 2017 17:57 pm

Tykająca filmowa tapetka, która buduje napięcie i na maksa podkręca tempo. Ciężka do samodzielnego słuchania. Zimmer nie urozmaicił za bardzo tego tracka (poszedł na łatwiznę?) . Mało innowacyjna, budowanie napięcia jak w The Dark Knight, podobna baza sampli.

Sam nie wiem. Od biedy sam bym coś takiego zrobił :D przyznam szczerze. Jak na jego możliwości sprzętowo wyczynowe, sryliony dolaróf, holiłud itp itd to poprawnie i nie zachwyca, niemniej jednak ciekaw jestem dalszych utworów.
Bardzo lubię score do The Dark Knight a po tym co tu słyszę wnioskuję, że Hans może jechać brzmieniowo w podobnym stylu. Coś czuję, że rewolucji w tym scorze, nie będzie :)
Zapomniałem, że jestem fajnbojem RCP więc dodam, że dawno czegoś takiego nie słyszałem :D i ,że muszę mieć ten soundtrack na płycie :D

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#66 Post autor: Paweł Stroiński » pt lip 07, 2017 18:00 pm

lis23 pisze:
pt lip 07, 2017 17:06 pm
Wydaje mi się, że to już nie jest Zimmer - kompozytor, tylko Zimmer - eksperymentator, który nie sili już się na to, żeby skomponować coś ładnego, słuchalnego, wpadającego w ucho.
Aha, czyli nie pisze, jak chcesz to już nie jest, w ogóle kompozytorem.

Jeśli myślisz, że jakikolwiek kompozytor myśli, tworząc muzykę, czy ona się spodoba lisowi23, to chyba powinieneś w ogóle przestać muzyki słuchać.

Hans Zimmer i KAŻDY kompozytor piszą muzykę nie dla słuchaczy, ale dla reżysera, producentów i pod film zgodnie z tym, czego od nich chcą i w jaki sposób sami postrzegają dany film. To nie jest muzyka pop, która musi wpadać w ucho. A Tobie Zimmera nikt słuchać nie każe, skoro nie podoba Ci się to, co robi od kilku lat.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#67 Post autor: Paweł Stroiński » pt lip 07, 2017 18:01 pm

radzillla1 pisze:
pt lip 07, 2017 17:57 pm
Tykająca filmowa tapetka, która buduje napięcie i na maksa podkręca tempo. Ciężka do samodzielnego słuchania. Zimmer nie urozmaicił za bardzo tego tracka (poszedł na łatwiznę?) . Mało innowacyjna, budowanie napięcia jak w The Dark Knight, podobna baza sampli.

Sam nie wiem. Od biedy sam bym coś takiego zrobił :D przyznam szczerze. Jak na jego możliwości sprzętowo wyczynowe, sryliony dolaróf, holiłud itp itd to poprawnie i nie zachwyca, niemniej jednak ciekaw jestem dalszych utworów.
Bardzo lubię score do The Dark Knight a po tym co tu słyszę wnioskuję, że Hans może jechać brzmieniowo w podobnym stylu. Coś czuję, że rewolucji w tym scorze, nie będzie :)
Zapomniałem, że jestem fajnbojem RCP więc dodam, że dawno czegoś takiego nie słyszałem :D i ,że muszę mieć ten soundtrack na płycie :D
Powinienem przekazać taką opinię paru znajomym z Hollywood, zwłaszcza pogrubione zdanie.

Dostałbyś wilczy bilet.

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#68 Post autor: bladerunner22 » pt lip 07, 2017 18:03 pm

Niesamowite budowanie napięcia, mnie wyjątkowo się bardzo podoba :shock: , co bywa niezwykle rzadkie u nowego Hansa :P . Może to będzie jego najlepszy score od Interstellara.

Radzilla to jest elektronika na najwyższym poziomie.
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#69 Post autor: lis23 » pt lip 07, 2017 18:06 pm

Nie, nikt nie robi muzyki pode mnie ;) ale nie tylko ja zauważyłem, że jest to muzyka zbliżona do tego, co Zimmer robił wcześniej dla Nolana do Batmanów. Moim zdaniem, od czasu pierwszego Batmana, Zimmer jedzie na tym samym i tyle w tym temacie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#70 Post autor: Paweł Stroiński » pt lip 07, 2017 18:14 pm

bladerunner22 pisze:
pt lip 07, 2017 18:03 pm
Niesamowite budowanie napięcia, mnie wyjątkowo się bardzo podoba :shock: , co bywa niezwykle rzadkie u nowego Hansa :P . Może to będzie jego najlepszy score od Interstellara.

Radzilla to jest elektronika na najwyższym poziomie.
Nie żeby to było takie trudne. Chociaż Tobie pewnie bardziej by trzecia Panda jeszcze do gustu przypadła :)

A jako kompozytora, Radzillę ostrzegam przed twierdzeniem publicznie, że coś "powinno" brzmieć inaczej (jak w Valerianie) albo, że samemu by się coś "od biedy" zrobiło. Jakby to wyszło do środowiska, to by nie było przyjemnie.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#71 Post autor: Ghostek » pt lip 07, 2017 18:26 pm

Zaraz się posypie gównoburza, ale... słabe to to. Batman Begins + TDK + Incepcja i... w sumie poczekajmy na całość...
Obrazek

Awatar użytkownika
Radosław Rozbicki
Asystent orkiestratora
Posty: 369
Rejestracja: pt lis 12, 2010 17:25 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#72 Post autor: Radosław Rozbicki » pt lip 07, 2017 18:27 pm

Paweł Stroiński pisze:
pt lip 07, 2017 18:01 pm
radzillla1 pisze:
pt lip 07, 2017 17:57 pm
Tykająca filmowa tapetka, która buduje napięcie i na maksa podkręca tempo. Ciężka do samodzielnego słuchania. Zimmer nie urozmaicił za bardzo tego tracka (poszedł na łatwiznę?) . Mało innowacyjna, budowanie napięcia jak w The Dark Knight, podobna baza sampli.

Sam nie wiem. Od biedy sam bym coś takiego zrobił :D przyznam szczerze. Jak na jego możliwości sprzętowo wyczynowe, sryliony dolaróf, holiłud itp itd to poprawnie i nie zachwyca, niemniej jednak ciekaw jestem dalszych utworów.
Bardzo lubię score do The Dark Knight a po tym co tu słyszę wnioskuję, że Hans może jechać brzmieniowo w podobnym stylu. Coś czuję, że rewolucji w tym scorze, nie będzie :)
Zapomniałem, że jestem fajnbojem RCP więc dodam, że dawno czegoś takiego nie słyszałem :D i ,że muszę mieć ten soundtrack na płycie :D
Powinienem przekazać taką opinię paru znajomym z Hollywood, zwłaszcza pogrubione zdanie.

Dostałbyś wilczy bilet.
No problem! :) Za taki bilet, mogę ze studia przez kilka lat nie wychodzić. To moja pasja, którą uwielbiam. Nie zastanawiałbym się ani sekundy.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#73 Post autor: Paweł Stroiński » pt lip 07, 2017 18:29 pm

Wiesz, co to jest wilczy bilet?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#74 Post autor: lis23 » pt lip 07, 2017 18:32 pm

Mnie tylko smucą te podwójne standardy: jak Jablonsky walnie nowe Transy to jest zasłużony hejt ale jak Zimmer pojedzie czymś podobnym, to już jest ok i zaraz na Filmwebie i na YT będą zachwyty: "O jacie, ale Zimmer zajebisty soundtrack zrobił!!" ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2998
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#75 Post autor: qnebra » pt lip 07, 2017 18:39 pm

lis23 pisze:
pt lip 07, 2017 18:32 pm
Mnie tylko smucą te podwójne standardy: jak Jablonsky walnie nowe Transy to jest zasłużony hejt ale jak Zimmer pojedzie czymś podobnym, to już jest ok i zaraz na Filmwebie i na YT będą zachwyty: "O jacie, ale Zimmer zajebisty soundtrack zrobił!!" ;)
To akurat jest standard i samospełniająca się przepowiednia, która już się spełnia.

ODPOWIEDZ