Muzyka filmowa - Forum FilmMusic.pl

muzyka filmowa i nie tylko...
Dzisiaj jest wt sty 16, 2018 16:22 pm

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 136 37 38 39 40
Autor Wiadomość
James Horner
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:

youtu.be/DbIbchSteCI

Cała Dunkierka streszczona w ośmiominutowym niemym filmie.
Fajne. I nawet Elgara zostawili, w odpowiedniej, klasycznej wersji. :)
Tylko dlaczego z początku użyli muzyki z Gladiatora :wink:

Hans Zimmer
Awatar użytkownika

Cytuj:
Nic szczególnego ta muza w filmie szczerze mówiąc, zresztą sam film też, tylko kwestie techniczne trzymają wysoki poziom (film dobry technicznie? hmmm...). Ogólnie nie rozumiem szału wokół tego, ale widać z Nolanem tak jest. Facet pewnie nawet jak wypuściłby do kin nagranie smartfonem z teatrzyku szkolnego swoich pociech (o ile posiada zarówno pociechy jak i smartfona), to niektórzy sikaliby po nogawkach z radości. A jeszcze inni też, ale tylko pod warunkiem, że dopisaliby w napisach "score by Hans Zimmer". ;)
Hm, niech no zgadnę, oglądałeś sobie ten film na laptopie, albo na komórce? Szczerze mówiąc to ja nie wiem jak wypada ten film na domowych odbiornikach. Ja sam dwa razy oglądałem w IMAX i właśnie na wielkim ekranie przy mocnym nagłośnieniu ten film i ta muzyka robi największe wrażenie.
Cytuj:
A co do samej muzy zresztą to podobała mi się na samym początku, gdy żołnierze przechadzali się po opustoszałym mieście, a towarzyszyły temu takie ledwo słyszalne, eteryczne "chórki". A potem to już standard, czyli szukanie brzmienia, tik-taki (potrzebne do szczęścia jak te zabawy Nolana chronologią zdarzeń), Elgar i inne duperele, z czego nic mi właściwie w głowie nie zostało. Muzycznie Interstellar i Incepcja dużo ciekawsze, filmowo zresztą też.
Co do ostatniego zdania to się akurar w pełni mogę zgodzić. :) I u mnie filmowo i muzycznie "Dunkirk", nie będzie miała takiej pozycji jak "Inception" czy "Interstellar", zaraz obok mego serca, ale i tak będę ją cenił. I też dziwię się, że nic w głowie nie zostaje i "Supermarine", czyli muzyka podczas świetnego pojedynku powietrznego Ci nie została w głowie. Czy też właśnie ten niepokojący motyw z "The Mole", który mój kolega skomentował, "że Hans Zimmer tworzy taką muzykę, że aż można na własnym ciele poczuć, jakby przed chwilą zatonął jakiś statek".
Cytuj:
Aha, to ubieranie Hardy'ego w jakieś maski i zniekształcanie jego głosu to już się jakiś fetysz robi. Jak w kolejnym filmie znowu nałoży coś Hardy'emu na mordę, to zdecydowanie Nolan do lekarz powinien się zgłosić, bo to nie jest normalne. :D
Hej, jedną maskę to mu George Miller nałożył. :P A zresztą prawdziwy aktor gra właśnie oczyma. I nawet w masce Tom Hardy oddaje więcej emocji niż niejeden aktor. :)
Cytuj:
Cytuj:
On screen, the Zimmer horde's music is best when it's absent

Właściwie...
He, he, wypowiedził się jeden z największych hejterów Zimmera, który zapewne na jednym ze swoich pośladków ma wytatuowane "Fuck Zimmer". Ja bym się jego opinią nie przejmował, ani nie sugerował.

Ennio Morricone
Awatar użytkownika

Cytuj:
Hm, niech no zgadnę, oglądałeś sobie ten film na laptopie, albo na komórce? Szczerze mówiąc to ja nie wiem jak wypada ten film na domowych odbiornikach. Ja sam dwa razy oglądałem w IMAX i właśnie na wielkim ekranie przy mocnym nagłośnieniu ten film i ta muzyka robi największe wrażenie.
Na telewizorze. Nawet większym niż dane mi było kiedyś zachwycać się arcydziełami Kubricka. Ale tamte najwyraźniej miały jakąś fabułę. :P
Cytuj:
Co do ostatniego zdania to się akurar w pełni mogę zgodzić. :) I u mnie filmowo i muzycznie "Dunkirk", nie będzie miała takiej pozycji jak "Inception" czy "Interstellar", zaraz obok mego serca, ale i tak będę ją cenił. I też dziwię się, że nic w głowie nie zostaje i "Supermarine", czyli muzyka podczas świetnego pojedynku powietrznego Ci nie została w głowie. Czy też właśnie ten niepokojący motyw z "The Mole", który mój kolega skomentował, "że Hans Zimmer tworzy taką muzykę, że aż można na własnym ciele poczuć, jakby przed chwilą zatonął jakiś statek".
Nie, nic mi z tego nie zostało w głowie. :P Zresztą czym tu się emocjonować. Film o wojnie, w którym największym bohaterem zostaje łepek zepchnięty ze schodów przez swego rodaka.
A pół filmu jakaś banda grzecznie czeka na plaży na statek.
Wojna PG-13, pfff...
Cytuj:
Hej, jedną maskę to mu George Miller nałożył. :P
Ale w niej nie gadał dziwnym głosem.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 136 37 38 39 40

Strefa czasowa UTC+01:00