Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#61 Post autor: Koper » ndz cze 04, 2017 20:11 pm

No jak widać. ;)
Taki zajebisty film, że okazało się, że minęły niecałe 3 lata i to co wtedy wydawało się jakkolwiek pamiętne, pamiętne jednak nie było.
No ale jeszcze kojarzę że tam to shakuhachi było, pewnie za kolejne 3 lata już i to zapomnę. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#62 Post autor: hp_gof » ndz cze 04, 2017 20:32 pm

No jakoś wszyscy poza Tobą tę czołówkę pamiętają, więc to z Tobą jest problem, a nie z resztą ;)

Generalnie, wracając do tematu piosenek, mam nadzieję, że te piosenki zostaną wykorzystane skromnie - tylko jako jakieś tam tło, typu: odgłosy z kantyny ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#63 Post autor: Kaonashi » ndz cze 04, 2017 20:42 pm

Nie chcę być złym prorokiem, ale obstawiam, że te piosenki będą podłożone głośno, tak "cool" i ".nowocześnie", rezultatem czego po seansie nikt nie będzie kojarzył muzyki Desplata.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#64 Post autor: Koper » ndz cze 04, 2017 20:44 pm

hp_gof pisze:
ndz cze 04, 2017 20:32 pm
No jakoś wszyscy poza Tobą tę czołówkę pamiętają, więc to z Tobą jest problem, a nie z resztą ;)
serio?
Wszyscy to pamiętają czołówkę "Drużyny A" a nie jakiegoś reboota remaku starego japońskiego filmu.
Kaonashi pisze: Nie chcę być złym prorokiem, ale obstawiam, że te piosenki będą podłożone głośno, tak "cool" i ".nowocześnie", rezultatem czego po seansie nikt nie będzie kojarzył muzyki Desplata.
Zapewne właśnie tak będzie. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#65 Post autor: hp_gof » ndz cze 04, 2017 20:57 pm

To zależy, jaka to będzie muzyka i czy będzie miała wyraziste tematy, czy może Besson poprosił o tapetę. Z jednej strony w opisie albumie zaznaczają, że score pełni wiodącą rolę w warstwie dźwiękowej, z drugiej strony w listopadzie Besson mówił w wywiadzie, że obecnie filmy mają szybki rytm i nie ma za bardzo miejsca na tematy, więc nie wiadomo jak to z muzyką będzie ;) Desplat w lutym podczas sesji nagraniowych mówił o inspiracji Ravelem itd. Tak naprawdę to trzeba czekać na klipy ;)

PS. Te piosenki nie są jakieś super wyraziste, piosenki do napisów początkowych i końcowych oraz Bubble Dance jakoś da się wybaczyć (i uzasadnić fabułą/koncepcją filmu), pozostałe wyglądają mi na tapetę, wpadły mi jednym uchem, a wypadły drugim, więc nie muszą być konkurencją dla Desplata. Mogą też wybrzmieć kilkanaście sekund, a nie kilka minut. W Fantastycznym Panu Lisie jest w ch*j piosenek, a świetnie się komponują ze scorem, ale Wes Anderson to jest geniusz, więc nie ma się co dziwić ;)

PS2. Jeszcze jeden utwór "Big Market" chyba nie jest desplatowski, bo wspominali coś o nim w tym artykule z lutego:
On sait aussi que la chanteuse de RnB Rihanna et le claviériste de jazz Herbie Hanckock ont participé à Valérian. Ce dernier a même composé un morceau-hommage "avec une basse funky, de l’électronique, de la batterie et un violoncelle électrique" intitulé "Big Market".

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#66 Post autor: Ghostek » ndz cze 04, 2017 22:32 pm

Zaraz wyjdzie, że na płycie Desplata będzie tyle o ile, a reszta to super cool kawałki w stylu retro ofkors :p
Obrazek

hp_gof

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#67 Post autor: hp_gof » ndz cze 04, 2017 23:01 pm

Dlatego jestem strasznie ciekaw czy CD nie będzie miało więcej scoru niż winyl. Pamiętajmy, że film trwa 2 godziny i 17 minut, w tym nagrali 90-97 minut scoru.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#68 Post autor: Ghostek » pn cze 05, 2017 09:35 am

Ale to łącznie z trackami piano & flute versions? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#69 Post autor: Wawrzyniec » pn cze 05, 2017 13:51 pm

hp_gof pisze:
ndz cze 04, 2017 20:57 pm
W Fantastycznym Panu Lisie jest w ch*j piosenek, a świetnie się komponują ze scorem, ale Wes Anderson to jest geniusz, więc nie ma się co dziwić ;)
Ale Wes Anderson to jednak trochę inny reżyser niż Luc Besson. Nie wspominając, że i film szykuje się zupełnie inny. Tutaj mamy mieć big space operę!

Zobaczymy jak to będzie z tymi piosenkami, przy czy ja w przeciwieństwie do hp_gofa, akurat do Boba Marley'a i Davida Bowiego nic nie mam. Uważam, że byli wielkimi artystami i mają wielki wkład w muzykę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#70 Post autor: Koper » pn cze 05, 2017 16:15 pm

Wawrzyniec pisze:ja w przeciwieństwie do hp_gofa, akurat do Boba Marley'a i Davida Bowiego nic nie mam. Uważam, że byli wielkimi artystami i mają wielki wkład w muzykę.
Większy niż Olo w sumie :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#71 Post autor: hp_gof » pn cze 05, 2017 20:19 pm

Jeśli już to więksi ;) Poza tym, rozmiar nie ma takiego znaczenia ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#72 Post autor: Koper » pn cze 05, 2017 22:59 pm

hp_gof pisze: Jeśli już to więksi ;)
większy ! ( wkład )
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#73 Post autor: Wawrzyniec » śr cze 07, 2017 16:26 pm

OK to już mniej więcej można się domyślić jaka piosenka będzie na początku, a jaka na końcu filmu. BTW fajny ten kawałek Bowiego. Na pewno zostanie w uchu po seansie. Przy czym trochę szkoda, że nie ma nic Rhianny.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#74 Post autor: Wawrzyniec » śr cze 07, 2017 17:59 pm

Koper pisze:
ndz cze 04, 2017 17:00 pm
W jakim blockbusterze Ty widziałeś ostatnio napisy początkowe?
Ale ma nasz myśli coś takiego jak w Terminatorze, czy wystarczy, że na początku filmu są napisy? Gdyż jak drugie, to Logan i Alien:Covenant miał napisy na początku.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Alexandre Desplat & VA - Valerian And The City Of A Thousand Planets (2017)

#75 Post autor: hp_gof » śr cze 07, 2017 18:12 pm

Na amazonie zmienili liczbę płyt na 2 :) :) :) Baaaaaardzo mnie to cieszy, jeśli to prawda! To już drugie źródło, które tak wskazuje :) Zresztą cena też jest odpowiednia.
https://www.amazon.com/Valerian-Thousan ... 07237JFTJ/

ODPOWIEDZ